Skocz do zawartości

Jak dodać plik spawnu?


LVutner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem, mianowiecie taki że zrobiłem własny plik spawnu o nazwie Freepley i tak jak jest w modzie Freeplay Start By Xiani i tam jest nie plik allspawn tylko freeplay.spawn o małej wadze 2.4 mb i chcę swój plik dołączyć do allspawn żeby gra czerpała z 2 óch plików.

Jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę swój plik dołączyć do allspawn żeby gra czerpała z 2 óch plików.

Nie ma takiej opcji. Gra może korzystać tylko z jednego pliku spawn'a - chyba że ten jest realizowany skryptowo, wówczas sprawa dotyczy plików .script. To co możesz zrobić, to rozbić spawn moda na pliki alife...ltx oraz way...ltx i wprowadzać przedmioty z pliku (również poddanego dekompilacji), który chcesz dodać do gry - kompilując całość, ale prócz "odchudzonego" spawna, Xiani mógł usunąć coś jeszcze - np. smart terrain'y a jeśli tak, to musiał również pozbyć się plików gulag_*.script oraz gulag_*.ltx oraz szeregu plików konfiguracyjnych, bądź wyłączył pewne obszary z użycia - nie wiem jakie zmiany poczynił? - nie mam tego moda na dysku. Jeśli miałbym się podjąć tak karkołomnego zadania, wolałbym wykorzystać mobilny teleport, o którym Ci pisałem w tym temacie - przenieść się na określoną lokację i wykonywać szereg zadań pobocznych, które wcześniej bym stworzył, ale to TY decydujesz jak będzie wyglądała rozgrywka na freeplay'u, w każdym razie - edycja spawna stanowi punkt wyjścia dla takiej modyfikacji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem - chcesz przywrócić monolit? Jeśli tak, to czeka Cię trochę pracy - polegającej na przywróceniu smart terrainów monolitu oraz respawna wraz z plikami o których wcześniej mówiłem.Nie wiem dokładnie o którą część Ci chodzi, ale podstawowe pliki w których należałoby szukać zmian:

Pliki powstałe z dekompilacji all.spawn - dot. CEA/CEA-2

alife_l12_stancia.ltx alife_l12_stancia_2.ltxway_l12_stancia.ltxway_l12_stancia_2.ltx

Rozpakuj all.spawn z niemodowanego stalkera oraz spawn by Xiani, różnice w plikach dobrze pokazuje program WinMerge. Co do dekompilacji spawn'a z moda freeplay - być może trzeba będzie znaleźć odpowiedni dekompilator, wiele wersji znajdziesz tutaj: link, jeśli zaś chodzi o proces kompilacji i dekompilacji oraz konfigurację plików - zapoznaj się z tym poradnikiem. Nazwę freeplay.spawn będziesz musiał zmienić na all.spawn przy dekompilowaniu zawartości. W skrócie twoje zadanie polegać będzie na odnalezieniu różnic w plikach odnoszących się do CEA/CEA-2 i dodaniu brakujących sekcji - wcześniej sprawdzając czy nie powstają błędy. Jeśli spawn jednostek został usunięty w praktyce oznacza to tworzenie baz od nowa, ustalanie ścieżek patrolowych i tworzenie smart terrainów, ale wszystko musi być zawarte w jednym tylko pliku spawn'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.