Skocz do zawartości

Walther WA2000 [SoC]


LVutner

Rekomendowane odpowiedzi

Karabin snajperski Walther WA2000.

 

Autor: Shadows, Death

 

Jest to karabin w układzie bullpop (bezkolbowym) 

Dane techniczne:

 

- Magazynek na 6 naboi kalibru 7.62x54 (do SVD ze stalkera)

- Waga : 6.95 kg niezaładowany.

- Tryb ognia : półautomatyczny

 

Źródło: ap-pro.ru

Link: http://rusfolder.com/16516665?ints_code=26a0426fd4ab6d1f051fa6328991ec4a

 

Screen: 

 

http://ifotki.info/5/622419bf0bcda10f133477e20d846685d9963a52378311.jpg.html

 

 

Instalacja: 

 

1. Otwieramy plik fsgame.ltx i w pierwszej linijce gdzie jest false to zmieniamy false na true.

2. Wypakowujemy plik: weapon_walther_wa 2000.

3. Folder gamedata wrzucamy do folderu ze Stalkerem.

 

Miłej gry z nową bronią. :)

Edytowane przez Sztaker_PL
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą broń wrzuciłem do S.T.A.L.K.E.R. - Cień Czarnobyla - Alternatywa 1.1 jako nagrodę za wykonanie zadania dla Sacharowa i kiedy mam go otrzymać to wyrzuca mnie do pulpitu z oto takim logiem:

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CInifile::r_section[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xrCoreXr_ini.cpp[error]Line          : 342[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't open section 'wpn_walther_wa2000' 

Czy coś zrobiłem nie tak?

Edytowane przez jerczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiszę tylko jedną rzecz. Nie,, nie związaną ze Stalkerem. Chociaż może troszkę ?

O co chodzi - jak zwykle grasuję sobie po necie, i trafiłem na ciekawą stronę:

http://gameplay.pl/news.asp?ID=77341

Warto poczytać...ciekawe w sumie :)

Ale postanowiłem sobie sprawdzić na Wikipedii. I tu w sumie szok.

Wysoka cena była powodem znikomego popytu na tę broń, w rezultacie pod koniec lat 80. produkcję WA 2000 wstrzymano. Według różnych źródeł wyprodukowano od 72 do 176 karabinów WA 2000

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_Walther_WA_2000

Angielska Wiki podaje 176 wyprodukowanych sztuk. I jeszcze ciekawszy tekst:

The rifle was produced from 1982[1] until November 1988. The rifle was used by some German police units, but production was stopped because it was too expensive to achieve widespread sales.[1] It was never adopted by a military unit due to its cost and not being robust enough for field service.[3] The final retail cost for a base rifle in the 1980s was in the range of $9,000 to $12,500, and the rifle's current value ranges from $40,000 for the first gen. to $75,000 for the 2nd gen

Szczerze ?

Tak, jak pisze Yoghurt z Gameplaya :

 

Ile razy widzieliście ten sprzęt w grach i filmach? Rosjanie w MW2 mają ich ze sto, James Bond dostaje taki od swoich mocodawców, a Agent 47 może sobie go bez problemu kupić. A wiecie, ile sztuk wyprodukowano?

176. Sto siedemdziesiąt sześć. Jest to liczba między sto siedemdziesiąt pięć i sto siedemdziesiąt siedem. Nie więcej. I nawet, jeśli macie jakieś 100 000$ na zbyciu, by sobie taki nabyć, nie uda wam się go znaleźć nawet na czarnym rynku u Jurija Orłowa. Prędzej kupicie czołg z załogą i zapasem amunicji. Bo Wa 2000 to prawdziwy biały kruk na rynku broni.

A dlaczego? Zapewne juz domyślacie się, że chodzi po prostu o kasę. Choć konstrukcja firmy Walther nie tylko wygląda bardzo stylowo, łącząc stalową nowoczesność z drewnianą klasyką, ale też charakteryzuje się wygodą użytkowania (ze względu na kompaktowe jak na karabin snajperski rozmiary) i skutecznością, jest całkowicie nieopłacalny w produkcji - koszt złożenia jednego egzemplarza jest po prostu kosmiczny ze względu na wykorzystane materiały oraz wymaganą przy tym typie broni precyzję. Ani niemieckie siły specjalne (dla których zaprojektowano broń po zamachu w Monachium w 1972), ani żadne inne siły zbrojne na świecie nie mają w swoich portfelach tyle gotówki, by nabyć ten model, a o rynku cywilnym nie ma nawet co wspominać. Sto siedemdziesiąt sześć, ani jednej sztuki więcej.

Dlatego jeśli kiedyś dostrzeżecie kogoś z WA 2000 w rękach, istnieje spora szansa, że zaraz za rogiem zobaczycie jednorożca.

To może warto by jednak do tego karabinu dołożyć jakiegoś jednorożca ? ;) Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jerczi: Czy ów broń dopisałeś do pliku weapons.ltx ?

@Junx

 

Broń dopisałem ale dalej mnie wywala do pulpitu tylko z tą różnicą, że z innym logiem:

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CRender::texture_load[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderTexture.cpp[error]Line          : 295[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't find texture 'wpn1p21-amk_1280-t' 

Nie wiem co się dzieje... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Diegtiariow zmienił(a) tytuł na Walther WA2000 [SoC]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.