Jump to content

Piszczący bezustanny dzwięk w głośnikach.


carlopapa

Recommended Posts

W piątek tj. 23.05.2014 zaczęło coś piszczeć w głośnikach i piszczy cały czas i trzeszczeć wtedy kiedy np przewijam jakąś stronę internetową jest tak na zintegrowanej karcie dźwiękowej jak i na sound blasterze. Piszczenie pojawia się po załadowaniu systemu i piszczy cały czas nic nie pomaga ani wyciszenie karty nic poprostu nic pomaga tylko odłączenie głośników od karty dźwiękowej lub wyłączenie wzmacniacza lub całkowicie kompa. Proszę o pomoc.

 

Wracając do tego piszczenia to słychać to trochę tak jakby u sąsiada za ścianą był włączony odkurzacz. Myślałem że to wina zasilacza bo już parę lat ma i kupiłem nowy CORSAIR RM850 i niestety nie pomogło. Poodłączałem też wszystkie wiatraki i też nic to nie pomogło.

 

Wczoraj tj. 04.05.2014 wygrzewałem pastę termoprzewodzącą programem OCCT i podczas obciążenia procesora pisk znika a po wyłączeniu obciążenia wraca co jest grane?? Dodam tylko że miałem tak kiedyś jak posiadałem Pentium 200 MMX i Sound Blaster 128 PCI

Edited by carlopapa
Link to comment
Share on other sites

Ale gdzie ten kondensator na płycie głównej czy karcie dźwiękowej i to i to nowe. Jak podłącze słuchawki czy do przedniego panelu czy tylnego wyjścia to w słuchawkach cisza wykluczam też wzmacniacz bo jakby on generował te dźwięki to po odłączeniu kabli od karty dźwiękowej dalej by piszczało.

Link to comment
Share on other sites

To jest bardzo dziwny problem i ciężko znaleźć jakąś konkretną przyczyne jeśli w słuchawkach ci nie piszczy to musisz sprawdzić na innych głośnikach możliwe że coś w nich się przepaliło jak napisał Monolityczny :)

Link to comment
Share on other sites

Mikrofon wyciszony, odłączony ? Ok czyli jak piszczy dopiero w Windowsie to nie wina głośników, (chociaż to że nie słychać tego w Słuchawkach jest jeszcze bardziej dziwne :o). Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty dźwiekowej no nie wiem co więcej można ci poradzić :D

 

Jak masz możliwość podłączenia słuchawek do głośników zobacz czy też ten pisk jest ,  jeszcze sprawdź jack'a czy czasem jest ok bo lubi się psuć.

Edited by Allen
Link to comment
Share on other sites

Mikrofon mam podłączony i jak odłączę to bez zmian słuchawki podłączam i cisza nic nie piszcze chwilę temu podłączałem pod wzmacniacz mp4 i wieżę nic nie piszczy. Jak włączam kompa to jest totalna cisza do momentu aż winda się zaczyna ładować i wtedy pojawiają się szmery i trzaski w głośnikach, a pisk opjawia się dopiero w windowsie po załadowaniu wszystkich programów uruchamianych automatycznie. Pamiętam też że chyba to w piątek pobierałem jakieś aktualizacje z windows update i tak mi się wydaje, że zaczeło to wszystko się dziać po tym, ale z tego co widzę to są definicje do windows defender.

Edited by carlopapa
Link to comment
Share on other sites

Mi pokończyły się pomysły w biosie jak ruszam myszką też słyszę trzaski, płytę sprawdzałem wszystko wygląda w porządku, kurcze nowa płyta główna, nowa dźwiękowa, zasilacz i obudowa i taki kibel!!! Zastanawia mnie tylko dlaczego jak włączę OCCT i uruchomię stress test dla cpu to piszczenie i szumienie znika??

Edited by carlopapa
Link to comment
Share on other sites

Najbardziej z tego wszystkiego ciekawi mnie to dlaczego w słuchawkach tego pisku nie słychać a w głośnikach już tak :D.

 

Sprawdzałeś w ustawieniach  na forach spotkałem się z taką opinią

 

 

Problem polega na kiepskiej jakości zintegrowanej karty muzycznej. Domyślam się że z głośników dochodzi również szum przy pracy napędu CD, pracy dysku, ruchach myszką itp. Jedyna rada to zaopatrzenie się w oddzielną kartę muzyczną. Innej rady niestety nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Moja diagnoza jednak chyba jest taka że chyba to będzie jednak wzmacniacz jutro pojadę do sklepu wymienię na nowy i wtedy będzie wiadomo, co do karty dźwiękowej to posiadam dedykowaną wewnętrzną kartę dźwiękową Sound Blaster Z-Series.

 

Niestety wzmacniacz to nie jest wymieniłem na nowy i dalej piszczy.

Problem rozwiązałem w dość nietypowy sposób, jako że mieszkam w Anglii i wtyczka do kontaktu ma tu 3 bolce z czym środkowy to uziemienie, podłączyłem polski kabel zasilający zasilacz z 2 bolcami i nic już nie piszczy, cisza jak ja kocham ten dźwięk :smile: :smile: :smile: Problemem było kiepskie angielskie uziemienie zresztą jak wszystko inne, ale zabrało mi to 3 dni z kalendarza.

Edited by carlopapa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.