Skocz do zawartości

Filmy o Stalingradzie


FairFight

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dziękuję za opinie oraz propozycje. Oczywiście kolejne tytuły są mile widziane.

 

Przyznam się szczerze, że wcześniej nie oglądałem aż tylu filmów wojennych, dopiero niedawno coś mnie naszło.

Także na YT obejrzałem w ostatnich miesiącach mnóstwo dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany przeze mnie materiał Boberm miał na celu pokazanie, że te same fakty historyczne można interpretować/naginać a nawet przekłamywać w kontekście późniejszej "potrzeby" politycznej dla osiągnięcia własnych celów nie zgodnych z prawda historyczną.

Brygada Czeska z Tobruku - polecam materiały min. z : Statni Oblastni archiv vPraze

Ministerstvo Obrany,  Swobody 471, 161 01 Praha 6, Czech Republic

odeślą cię do min wojny - archiwum jeśli masz podstawy prawne do wglądu w tamtejsze archiwalia :)

 

Polska - zajrzyj do bibliotek uniwersyteckich czy archiwów, się dowiesz takich faktów i będziesz miał dowody, że... że manipulacja faktami daje przez pryzmat czasu odwrotny skutek od zamierzonego :).

 

XV/XVI w. tzw. ne - Bordżia - kłamcie, kłamcie, kłamcie aż kłamstwo się prawdą stanie.

 

Nie chodzi mi o politykę tylko o pokazanie prawdy historycznej bez przekłamań i nadinterpretacji w kontekście historii II wojny światowej.

jestem obiektywny i nie komentuję materiałów tylko pokazuję, że można się z nimi zapoznać ale nie koniecznie publicznie je komentować i interpretować jak to mają w zwyczaju redaktorzy z tzw. "gazet" .

 

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, ale się zastanówcie też ilu z was jest gotowych przyjąć obiektywnie prawdę, krytykę, fakty historyczne które często nie pasują do aktualnej polityki i światopoglądu?.

 

Przytyk do redaktora miał trochę racji ale nie merytorycznie, powtarzam,  nie komentuję, przedstawiam fakty - linki do, wstrzymuje się od własnych wniosków i przemyśleń.

 

Percepcja jest kluczem do stylu życia i postępowania.

 

Mam nadzieje, że wyczerpująco odpowiedziałem na twoje wnioski i zapytania

 

Z ukłonami dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany przeze mnie materiał Boberm miał na celu pokazanie, że te same fakty historyczne można interpretować/naginać a nawet przekłamywać w kontekście późniejszej "potrzeby" politycznej dla osiągnięcia własnych celów nie zgodnych z prawda historyczną.

Brygada Czeska z Tobruku - polecam materiały min. z : Statni Oblastni archiv vPraze

Ministerstvo Obrany,  Swobody 471, 161 01 Praha 6, Czech Republic

odeślą cię do min wojny - archiwum jeśli masz podstawy prawne do wglądu w tamtejsze archiwalia :)

 

Polska - zajrzyj do bibliotek uniwersyteckich czy archiwów, się dowiesz takich faktów i będziesz miał dowody, że... że manipulacja faktami daje przez pryzmat czasu odwrotny skutek od zamierzonego :).

 

XV/XVI w. tzw. ne - Bordżia - kłamcie, kłamcie, kłamcie aż kłamstwo się prawdą stanie.

 

Nie chodzi mi o politykę tylko o pokazanie prawdy historycznej bez przekłamań i nadinterpretacji w kontekście historii II wojny światowej.

jestem obiektywny i nie komentuję materiałów tylko pokazuję, że można się z nimi zapoznać ale nie koniecznie publicznie je komentować i interpretować jak to mają w zwyczaju redaktorzy z tzw. "gazet" .

 

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, ale się zastanówcie też ilu z was jest gotowych przyjąć obiektywnie prawdę, krytykę, fakty historyczne które często nie pasują do aktualnej polityki i światopoglądu?.

 

Przytyk do redaktora miał trochę racji ale nie merytorycznie, powtarzam,  nie komentuję, przedstawiam fakty - linki do, wstrzymuje się od własnych wniosków i przemyśleń.

 

Percepcja jest kluczem do stylu życia i postępowania.

 

Mam nadzieje, że wyczerpująco odpowiedziałem na twoje wnioski i zapytania

 

Z ukłonami dla wszystkich :)

Kolego Vidkunsen

 

  Generalnie staram sie nie dyskutowac z mitomanami ,  ale ............skrótowo - aby nie robic offtopu. Pisałem o merytoryczności wypowiedzi - dostałem znów rozważania o  - kolokwializując- " dupie maryni".

Pisałem - masz informacje - to się nimi podziel - taka jest standartowa forma wspierania swoich argumentów. Nie jestem historykiem uniwersyteckim,  wiec nie mam dostepu do takich danych do jakich mnie kierujesz . Jak znakomita wiekszość , lub wszyscy na tym Forum.

Wystarczyło wkleić  skan z dokumentu w posta z informacją,  skąd ten skan - tytuł pracy naukowej , strona etc...

Ergo - Twoja odpowiedż jest  znów zbiorem oklepanych truizmów i półprawd .

I jeszcze jedno -  Każdy Naród ma swoje prawdy i mity.  Z naciskiem na mity.

 Boberm Out.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc uznaj, że jestem mitomanem, posługuję sie truizmami i półprawdami i oprzyj się o oficjalnie głoszonej "prawdzie".

Zajmuje się szarą strefą więc są dowody itd/itp ale nie ma do nich oficjalnego dojścia dla ludzi spza kręgu zawodowo zajmującego się tą min. tematyką.

 

Specjalnie dla ciebie, tam mozesz zapytać: http://www.aon.edu.pl/2011/12/01/27055-post/

 

- Najważniejszymi gośćmi konferencji byli polscy weterani Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich oraz pułkownik Pavel Vranský, jeden z pięciu żyjących żołnierzy 11. Czechosłowackiego Batalionu Piechoty, walczącego w składzie polskiej jednostki. Licznie przybyłych gości powitała Dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej dr hab. Aleksandra Skrabacz -

 

- Wśród prelegentów liczną grupę stanowili zaproszeni zagraniczni goście, reprezentujący instytucje historyczno-wojskowe z Niemiec, Włoch, Czech czy Słowacji. Wojskowe Biuro Badań Historycznych Niemieckich Sił Zbrojnych z Poczdamu (MGFA Militärgeschichtliches Forschungsamt), reprezentował ppłk dr Thomas Vogel. W imieniu Associazione di Studi Storici e Militari w Rzymie wystąpili dr Ciro Paoletti oraz dr Enrico Cernigoi. Gości z Czech i Słowacji reprezentowali m.in. dr Jiri Plachy – przedstawiciel Wojskowego Instytutu Historycznego w Pradze oraz dr Jozef Bystricky z Wojskowego Instytutu Historycznego w Bratysławie. -

 

I nawet filmik sobie możesz obejrzeć: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000101124/obsah/179431-pred-70-lety-vrcholila-bitva-u-tobruku/

 

Po tłumaczenie zgłośić się możesz do Hobby :)

 

A to dla tych "wierzących" w bzdety z tvp; http://nieprawdziwahistoria.blogspot.com/2012/08/tobruk.html

 

 

Wolna wola - wybór jest twoja sprawą komu i w co uwierzysz.

 

p.s. film der Rote baron(2008), na koncu jest wstawka od tworców filmu w klimacie: żydzi nie latali na samolotach ale oddajemy im hołd.... .

Taaaaaak, prawda historyczna a prawda ekranu.

Dot. tematu:

 

Kukułka(2002)

 

Zapomniałem tytułu: Koreańczyk i Japończyk - rywalizacja maratońska - armia kwantuńska - niewola u Rosjan - służba niemcom na wale zachodnim/Normandia - 1946 maraton w Londynie wygrywa japończyk podający sie za Koreańczyka.

 

serial: Na bezimiennym wzgórzu

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście filmów wojennych teatru dalekowschodniego:

- Braterstwo Broni  - http://www.filmweb.pl/film/Braterstwo+broni-2004-109360#

- My Way - http://www.filmweb.pl/film/Ma-i+We-i-2011-562718 (wspominał o nim Widkunsen)

- Yamato - http://www.filmweb.pl/film/Yamato-2005-238107

- Assembly - http://www.filmweb.pl/film/Yamato-2005-238107

- Cienka Czerwona Linia - http://www.filmweb.pl/film/Cienka+czerwona+linia-1998-28  -w tym przypadku jeżeli ktoś ma czas sugeruję przeczytać cały tryptyk  Jonesa o społeczeństwie amerykańskim w latach 39-45 czyli:

- Stąd do Wieczności

- Cienka Czerwona Linia

- Statek szaleńców

 oraz Normana Mailera - Nadzy i Martwi

 

W kontekście dyskusji z Widkunsenem:

Co mają wnieść informacje przez Ciebie podane  na temat spotkań tv  historyków  ????? My tez takich mamy np P Zychowicz - nadzwyczaj medialna postać :biggrin:

Co ma wnieść do rozmowy o  historii link do bloga ?????

Jeżeli szafujesz informacjami historycznymi podawaj twarde dane , a nie  - wybacz za słowo- "pierdoły".Szczególnie że partycypujesz do miana człowieka poszukującego prawdy historycznej.

 

Pozdrawiam i sugeruię przenieść rozmowę na priva- jeżeli masz taką chęć.I faktycznie masz jakiekolwiek dane na poparcie Twoich tez.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żalu o to, że nie wszystko można potwierdzić oficjalnie gdyż jest to blokowane przez... itd/itp.

Temat prawdy historycznej dotyczył tego co najszybciej wpływa na opinie ludzką czyli obrazów-piktogramów - filmu.

 

Co do priwa i tez to nakreśliłem co sądzę i myslę i co mogę pokazać jako część dowodu z twojej strony nie padło żadne potwierdzenie twojej antytezy, nie przedstawiasz żadnych argumentów za tylko negację moich tez bez wlasnych kontrdowodów. :)

 

Coś w klimacie: : bo to jest/było tak...

ale dlaczego

bo to jako sczęść dowodu

ale dlaczego

więc jakie ma pan dowody, że było innaczej, jakieś kontrargumenty

ale dlaczego to ja mam pokazywać, dlaczego, dlaczego ...

 

Skończmy tę jałową dysputę w tym miejscu, uwielbiam wyznawców pewnej nauki pomocniczej filozofii antycznej - Erystyki :).

 

Assembly - film w klimacie: co się może stać gdy dwóch kolesi/towarzyszy broni pokłóci sie o politykę? ;)

 

mao vs czang - śmierć -  miliony które zapłaciły za chore idee. dwóch skłóconych kolesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat Mao to największy ze wszystkich zbrodniarzy. Jego polityka oparta wtedy na masowej produkcji stali doprowadziła Chiny do plagi głodu w wyniku której zmarło wdł. różnych źródeł nawet 55mln ludzi, słownie PIĘĆDZIESIĄT PIĘĆ MILIONÓW. TO miał być tak zwany "Wielki Skok". Wyszedł Wielki głód... co ciekawe Mao do dziś jest tam podziwiany...

 

Ze swojej strony mogę polecić film na YT Chiny: WIelki Głód WIelkiego Państwa

 

Ale to tak na boku, wybaczcie offtop. Po prostu warto wiedzieć takie rzeczy.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Nie mam żalu o to, że nie wszystko można potwierdzić ....

 

Nie dziwię Ci się że nie masz  żalu  że nie wszystko mozna potwierdzic. Smiem zauważyć że wręcz Ci to pasuje.

 

......jest to blokowane przez... itd/itp.

 No jasne . A na noc zakładasz metalową czapeczkę , aby nikt nie podsłuchiwał Twoich mysli.

 

.....Temat prawdy historycznej.....

W temacie prawdy historycznej juz sie wypowiadałem w poście nr 28.

 

....z twojej strony nie padło żadne potwierdzenie twojej antytezy...

 To ty szafujesz hasłami - więc je broń.

 

.....negację moich tez...

 Wskaż zdanie w moich postach w których zanegowałem Twoje tezy . Zadałem Ci tylko pytanie - skąd masz informacje i czy możesz je uwiarygodnić. Tak w kontekście kwestii zydowskiej - przewijającej się przez te posty  , jak i kwestii afgańskiej. ( BTW: to byłeś tam czy nie? Odpowiedzi nadal nie mam , a nie wymagam od ciebie skanu z Twojej rosyjskiej książeczki wojskowej. :biggrin: )

 

Generalnie sens rozmowy z Toba sprowadza sie do przykładu :

                Boberm:- która jest godzina ?

Vidkunsen:- zielony tramwaj jest najszybszy!!!!!!

 

Tym oto akcentem kończe rozmowę .

Boberm Out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.