Skocz do zawartości

Windows 10 akcja rezerwacji


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Co do schematu kolorów, to prawda. Okna mają białe krawędzie mocno dające po oczach, uproszczone do granic możliwości. Więc myślicie, że można sobie je zmienić? Nie, nie można. Windows 8.1 był już lepszy, do tego tu doszło więcej nowych elementów, które tworzą niezły syf.

Z tymi oknami było jeszcze jakiś tydzień temu. Nie wiem jak jest w tej obecnej, "finalnej" wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od kilku tygodni, przy każdym uruchomieniu kompa, wyskakuje mi komunikat o WIN10. Wcześniej miałem tylko zmienioną ikonkę aktualizacji Win.

Komunikat na zmianę, informuje mnie o tym, że powinienem zarezerwować opcję pobrania, albo że kopia do pobrania już jest gotowa, choć jej nie rezerwowałem.

Ale moje pytanie nie będzie dotyczyć tego komunikatu. Jest u****liwy, ale łatwy do zamknięcia.

Moje pytanie skierowane jest do tych, którzy już tę 10. zainstalowali. Przede wszystkim tego, jak mocno ta wersja jest "szpiegowska" i kontroluje czynności na komputerze, przesyłając informacje do M.soft. Kolejna rzecz to prośba, o wstawienie screenów, wg. Was najbardziej denerwujących nowych rozwiązań w grafice.

Czas do bezpłatnego pobrania, przynajmniej u mnie, określany jest na koniec lipca przyszłego roku, więc komunikat trochę mnie jeszcze pomęczy. A z czasem, mimo że polubiłem WIN7, to i tak trzeba będzie się przesiąść. Więc lepiej wiedzieć na jakiego "konia".

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Ja mam wszystkie windowsy po angielsku i myślę, że tutaj większość osób zna dość dobrze ten język.  Na tym forum to przecież nie gimbusy siedzą :E

Przepraszam, że zakłócam wam te rozmowy na temat kolejnych rozwiązań M.soft które i tak pewnie to jedynie skok na kasę, ale pragnę poinformować @Godlike'e że ja jestem gimbusem :D wiem, że często nie ma mnie na forum, ale żeby tak od razu zapomnieć ;)

A co do tematu rozmów to przyłączam się do pytania w poście powyżej, za odpowiedź będę bardzo wdzięczny :) 

PS: A tak kompletnie na marginesie to wdg mojej skromnej opinii to Win 8 był pod względem graficznym znacznie lepszy od W10... 

Edytowane przez Walik Czosnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Z pierwszych relacji wynika, że 10 jest bardzo szpiegowska. Powstało nawet specjalne narzędzie do wyłączenia ukrytych szpiegowskich ficzerków - http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Remove-Windows-10-Spying-Features.shtml

Oczywiście to nie jedyna rzecz, którą musisz zrobić żeby odszpiegować system. Jeszcze pewnie kilka godzin czytania poradników w internecie.

Od strony wydajnościowej 10 jest bardzo szybka i stabilna. No i niedługo będzie DX12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to jak w końcu? Podobno Win 10 jest bardzo opłacalny, chociaż mnie samemu trochę nie bardzo chce się wierzyć, jako taki sam jest fajny, ale chodzi mi o te wszystkie programy szpiegowskie, czy to co @kondotier wymienił powyżej... to powyższe chyba raczej zbliża mnie o wybrania mimo wszystko win 8.1, ale zawsze lepiej zapytać was :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "uczciwego" użytkownika a takim w oczach Microsoftu (USA) jest człowiek korzystający jedynie z FB, Twita, YT... i innego "szajsu" wymyślonego przez w USA Win10 będzie idealny. Dla nas Polaków(Europejczyków) z bloku wschodniego którzy byli szpiegowani przez cały okres PRL-u... ta wersja nie przypadnie do gustu, właśnie z powodu szpiegowskiego oprogramowania. Wybór jednak należy do każdego z nas, bo w końcu to "wolny" kraj a USA to nasz "sojusznik". :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent1972

Podpisuje się rękami i nogami pod Twoją opinią !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skoro każdy system z rodziny MS jest taki doskonały to po co wydawać kolejne ???

MOIM ZDANIEM !

MS wydając system WIn 10 chce zatrzeć złe wrażenie po Win 8 czy WIn 8.1  celowo nie nazwali nowego systemu Win 9.
Sprzedają trochę zmienioną wersję Win 8 pod nowym szyldem dla OCZYWIŚCIE kasy.

Parę dni temu natknąłem się w necie na filmik : "Dlaczego warto przesiąść się na WIn 10 - 15 powodów"

Z tych wszystkich powodów tylko jeden do mnie trafił jako tako :)  Chodzi o możliwość zmiany wielkości okienka CMD z której korzystałbym 
na moim PC raz na kwartał...czyli to żaden powód...

Natomiast co do akcji masz legalną wersję WIn 7 lub Win 8  za darmo przejdź na WIn 10 traktuję tylko i wyłącznie jako możliwość
wyciągania z kompów nieświadomych użytkowników danych..

Sorry ale zostaję przy moim  Win 7 64 bit        

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.