Skocz do zawartości

Spadek napięcia na karcie graficznej


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na czasie , dziś 5 godzin spędziłem walcząc z...właściwie to nie wiadomo z czym. Od kilku dni resetował mi się komp przy stalkerze. Raz pograłem pól dnia, raz 5 min. Zasilacz , myślę, bo temperatury ok. Jeszcze zawszony Everest pokazał mi napięcie -12V jako  -6.75. No to byłem pewien. Ale żeby się profesjonałem okazać, pojechałem do znajomego mechanika na drugi koniec Oslo po miernik. z pomocą Youtuba sprawdziłem wyniki no i w nic. Jak z podręcznika , ca. 0.03 błędu. No nic , sprawdzę pod obciążeniem stalkera bo na nim wywalało.Też nic , niewielkie różnice. A myślę , sprawdzę jeszcze 12V na 24pin chociaż nie było w tutorialu o tym. Przykładam kabelki a tu jak coś nie zazgrzyta w grze i freez...A przy tym dźwięk jak porządna emisja...no to pięknie myślę...spaliłem pewnie coś ze sprzętu. Komp się uruchamia , potem gaśnie , potem znowu restart i tak chodzi bez sygnału na monitor...Reset Bios , dupa .Cudownie, spaliłem 690 , chyba przyjdzie się powiesić. Nie będę opisywał metod które używałem przez 5 godzin ale w końcu wyciągnąłem 3 z czterech pamięci i sprzęt odpalił..Aha...kostka któraś zjechana. Ale włożyłem drugą...trzecią...czwartą i dalej działa... i teraz to już nie wiem co mu było. A morał jest taki ze nie dojdziesz za cholerę o co nieraz chodzi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Co prawda istnieją takie przelączniki w biosie ale jeśli nic tam nie kreciles go samo by sie nie przestawilo. Poza tym nawet jesli to raczej nie byloby takich objawow. Niestety wyglada to na problem z karta, moze on wynikac z braku szczescia, fabrycznego problemu lub zbytniego obciazenia na wysokich taktowaniach ( oc )

 

Sorry ale pisze z telefonu i nie mam ogonkow jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie energii po przez kartę graficzną to nie zadania BIOSu. Karta pobiera większość energii bezpośrednio z zasilacza. Jedyne co mi się kojarzy z kartą graficzną i jest w biosie to "PCIe Spread Spectrum" ale raczej nie powinna mieć wpływu na to co się dzieje. Co do samego problemu proponuję robić podmianki sprzętu żeby upewnić się że to karta. Podejrzewam że masz kogoś w okolicy z kartą na PCIe żeby sprawdzić - niestety bez sprzętu diagnostycznego(a często nawet z nim) to jedyna metoda na sprawdzenie.

 

Temat na czasie , dziś 5 godzin spędziłem walcząc z...właściwie to nie wiadomo z czym. Od kilku dni resetował mi się komp przy stalkerze. Raz pograłem pól dnia, raz 5 min. Zasilacz , myślę, bo temperatury ok. Jeszcze zawszony Everest pokazał mi napięcie -12V jako  -6.75. No to byłem pewien. Ale żeby się profesjonałem okazać, pojechałem do znajomego mechanika na drugi koniec Oslo po miernik. z pomocą Youtuba sprawdziłem wyniki no i w nic. Jak z podręcznika , ca. 0.03 błędu. No nic , sprawdzę pod obciążeniem stalkera bo na nim wywalało.Też nic , niewielkie różnice. A myślę , sprawdzę jeszcze 12V na 24pin chociaż nie było w tutorialu o tym. Przykładam kabelki a tu jak coś nie zazgrzyta w grze i freez...A przy tym dźwięk jak porządna emisja...no to pięknie myślę...spaliłem pewnie coś ze sprzętu. Komp się uruchamia , potem gaśnie , potem znowu restart i tak chodzi bez sygnału na monitor...Reset Bios , dupa .Cudownie, spaliłem 690 , chyba przyjdzie się powiesić. Nie będę opisywał metod które używałem przez 5 godzin ale w końcu wyciągnąłem 3 z czterech pamięci i sprzęt odpalił..Aha...kostka któraś zjechana. Ale włożyłem drugą...trzecią...czwartą i dalej działa... i teraz to już nie wiem co mu było. A morał jest taki ze nie dojdziesz za cholerę o co nieraz chodzi.

Możliwe że znam odpowiedz na Twoją zagadkę: Bezpiecznik polimerowy. To taki bezpiecznik który w wyniku np. zwarcia przerywa obwód ale po tym jak napięcia jest odłączona po jakimś czasie zaczyna znowu przewodzić prąd.

Edytowane przez portals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BIOSie inżynieryjnym w laptopie jest znacznie więcej niż jedna funkcja pozwalająca na oszczędzanie energii na liniach PCIe. To tylko pokazuje jak gęste są możliwości konfiguracji poszczególnych producentów. Ewentualnie zawsze jak masz podejrzenie możesz dać "Load Default Settings" w BIOSie i sprawdzić ponownie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BIOSie inżynieryjnym w laptopie jest znacznie więcej niż jedna funkcja pozwalająca na oszczędzanie energii na liniach PCIe. To tylko pokazuje jak gęste są możliwości konfiguracji poszczególnych producentów. Ewentualnie zawsze jak masz podejrzenie możesz dać "Load Default Settings" w BIOSie i sprawdzić ponownie,

Wiem że offtop ale możesz podać jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jasne ale niektóre z tych opcji to nawet najwięksi znawcy na forum techinferno nie za bardzo wiedzą do czego służą. Wrzucam najważniejsze. Jest jeszcze multum w innych sekcjach biosu dotyczące procka, sata, bclk i jeszcze masy innych rzeczy.

WP_20150718_002.thumb.jpg.897ff76c8a4f3c

WP_20150718_003.thumb.jpg.01d46a98d39820

WP_20150718_004.thumb.jpg.3aa95f56418d87

WP_20150718_005.thumb.jpg.a74f1a3da618ff

WP_20150718_006.thumb.jpg.ffb91be9c8fb37

WP_20150718_007.thumb.jpg.c47778f4f9eb91

WP_20150718_008.thumb.jpg.5bb53a1ce6cd1f

WP_20150718_009.thumb.jpg.508179d9c13f7c

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.