Skocz do zawartości

Suplement OP-2 do poradnika Soljanki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Z racji dużej ilości pytań wstawiam tutaj odpowiedzi na najczęstsze pytania:

Pamiętamy aby sejwy robić przez konsolę! (tak jak w każdym modzie):

save nazwasejwa - Zapisanie gry

load nazwasejwa - Wczytanie gry

Jak uniknąć ACHTUNGA na początku gry?:

  • Idąc do wioski dajemy wódkę wojskowym
  • Schodzimy pod most (ten drugi, nie wojskowych) i bierzemy PDA żołnierza
  • Zabijamy snajpera, który do nas strzela (sposób dowolny)
  • Bierzemy PDA snajpera
  • Idziemy do wioski i dalej już normalnie

Jak mam niby zabić tego snajpera kiedy on ma WSSK i egzo?:

  • Polecam skradanie albo podbiegnięcie i z obrzyna w łeb. Jeśli nie wychodzi to obniżcie na chwilę poziom trudności i go zabijcie.

Pomocy mam ACHTUNGA w pieczarze!:

  • Musisz swoje artefakty zostawić ręcznie, kwest ich nie zabiera.

Nie mogę skórować/zbierać trofeów z mutantów!:

  • Do tego musisz mieć nóż. Najszybszym sposobem na otrzymanie go jest wzięcie od kuźniecowa zadania na pijawkę.

A niby jak mam ją zabić nożem?:

 

Spoiler

Gdzie ten schowek ze spodniami tolika?

 

Spoiler

Nie da się wziąć schowka kolekcjonera spod mostu!:

 

Spoiler

Nie da się zabić Dzika w DM!:

  • No i bardzo dobrze bo zabijając go popsułbyś grę. Masz się z nim zaprzyjaźnić lecząc rannego bandytę przy wejściu na DM.

Krugłow mi się buguje/zacina/coś odwala na Rostoku:

  1. Idziemy do Krugłowa po drodze wybijając nieco najemników
  2. Gdy dojdziemy do rozbitego helikoptera nie zabijamy głównego najemnika! Zamiast tego idziemy pogadać z Krugłowem
  3. Krugłow się ruszy i zacznie łazić, to znak, że możemy już szykować kulkę dla dowódcy najemników skampionym w tym zielonym domku
  4. Sprzedajemy kulkę
  5. Odprowadzamy Krugłowa dalej, sprzedajemy kulki najemnikom
  6. Dochodzimy do tunelu, przechodzimy go samemu i idziemy kawał dalej żeby nie widzieć Krugłowa. Dzięki temu przejdzie w tryb "offline" i przeniknie przez anomalie.
  7. Dalej to już tylko kawałeczek terenu, kasujemy najemników i gotowe.

Nie mogę znaleźć Archary/Dana/Gawra:

  • w/w persony respią się dopiero po spełnieniu szeregu warunków a najważniejszym z nich jest postęp w innych nitkach Nowego Scenariusza. Musisz po prostu wykonać resztę kwestów.

Gdzie jest lornetka OPTIMUS dla czapy?:

Spoiler

Gdzie jest kamaz w zadaniu "Poznać imię stalkera"?:

Spoiler

Owszem, informacja jest na pace Kamaza, tylko trzeba do tego podejść trochę inaczej. To znaczy tak. Musisz przejść na Dzicz. Tam dostać sie na rurociąg po prawej stronie drogi. Można na niego przeskoczyć z samochodu na drodze. Po tym rurociągu przechodzisz poza lokację w stronę Baru. Zeskakujesz, idziesz do swojego Kamaza na drodze do MW. Na pace będzie notatka z imieniem stalkera, którego musisz znaleźć. Przedostajesz się dowolnym sposobem z powrotem na lokację. Odnajdujesz rzeczonego stalkera.

Przy zadaniu na obronę Chalawy wojskowi z mostu zaczynają do mnie walić!

Spoiler

To nie są wojskowi! To najemnicy, którzy mają dość niefortunny spawn! Wojskowi nadal są do Ciebie przyjaźnie nastawieni, po prostu wystrzelaj najemników nad ich głowami.

Gdzie są jajka dla Akima? (boberm)

Spoiler

Gdzie jest prosiak w ZL? (Junx)

Spoiler

Nie krępujcie się dopisywać do suplementu nowe porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak mam ją zabić nożem?

Mój sposób był trochę inny niż na filmie. Zagrowałem pijawkę, wskoczyłem na podwórku na samochód z samochodu na dach i stamtąd strzelałem do niej z obrzyna. Trzema trafieniami w głowę wystarczająco ją nadwyrężyłem żeby następnie padła od jednego ciosu nożykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Sidorem rozmawiałeś o Kolekcjonerze? Sidor ci powiedział, żebyś przeszukał wioskę? Wtedy spawnuje się list Kolekcjonera. Nie powiem ci dokładnie kiedy rozmawiałem z Sidorem, ale było to jeszcze podczas pierwszej wizyty na Kordonie. Coś zaraz po oddaniu fleszki Żwawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Sidorem rozmawiałeś o Kolekcjonerze? Sidor ci powiedział, żebyś przeszukał wioskę? Wtedy spawnuje się list Kolekcjonera. Nie powiem ci dokładnie kiedy rozmawiałem z Sidorem, ale było to jeszcze podczas pierwszej wizyty na Kordonie. Coś zaraz po oddaniu fleszki Żwawego.

Jo.Prošel jsem všechny dialogy.Vím že v Solance byl taky s listem problém.Zkusím starší save.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy mają problem z zadaniem "Brzytwa dla Wilka"  

Ja zombiaki ściągnałem na Pietruchę trochę ich razem ubliśmy i dużą grupkę odciągnąłem i zaprowadziłem pod wiadukt do Kuzniecowa :) Zginął jeden z wojskowych dzięki czemu mam AKM i pancerz :)

Dotarłem na Wysypisko :)

Mam dwa pytania:

1. Jak zwiększyć udźwig? (gram w Repacka)
2. Na Kordonie już po przejściu nasypu spotkałem Bagiennego Doktora. O co chodzi z tym
    leczeniem ludzi? Nie gadałem z nim o tym - czy to będzie do czegoś potrzebne?
3. Czy 12 flaszek starczy żeby zrobić zadanie dla Kuzniecowa na Agropromie?
   Jestem na Wysypisku i nie mogę zdobyć 13-stej butelki.    

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Na Kordonie już po przejściu nasypu spotkałem Bagiennego Doktora. O co chodzi z tym
    leczeniem ludzi? Nie gadałem z nim o tym - czy to będzie do czegoś potrzebne?
3. Czy 12 flaszek starczy żeby zrobić zadanie dla Kuzniecowa na Agropromie?
   Jestem na Wysypisku i nie mogę zdobyć 13-stej butelki.    

2. Leczymy apteczkami rannych NPC. Uleczyłem na razie z 5 "pacjentów"....

3. 12 butelek w zupełności wystarczy. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik

ad 1- jeżeli grasz repack op2 od Goodlike - to masz juz chyba 500 kilo udżwigu - jeżeli nie to :https://stalkerteam.pl/topic/7348-op-2-repack-rekomendowana-instalacja/?page=1

ad2 - musisz uleczyc określona liczbę NPC - juz nie pamietam ilu - generalnie przeciwników - czyli tych na czerwono

ad3- ja miałem 3 butle - tak dla pewności - ale chyba faktycznie 12 bedzie wystarczające - nie liczyłem ile mi zeszło

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI za odpowiedzi !

Tak się zastanawiam czy cofać się na Kordon żeby wziąć to zadanie na leczenie ludzi bo z tego co pamiętam
następnym razem spotam się z Bagiennym Doktorem w Prypeci i nie wiem czy jeszcze pojawi się ten dialog.

1. Czy to leczenie ludzi jest takie istotne?
2. Dlaczego na mini mapie widze tylko kropki "przyjaciół" a wrogów nie?

 

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy u wszystkich były narzędzia  na ATP na Kordonie? Bo u mnie ich nie ma. I co z tą książką lotów? Przeczesałem Agtoprom i nic.

Odnośnie narzędzi zerknij tutaj. Odnośnie książki lotów, hmm, a gadałeś z Szerstiukiem?

 

DZIEKI za odpowiedzi !

Tak się zastanawiam czy cofać się na Kordon żeby wziąć to zadanie na leczenie ludzi bo z tego co pamiętam
następnym razem spotam się z Bagiennym Doktorem w Prypeci i nie wiem czy jeszcze pojawi się ten dialog.

1. Czy to leczenie ludzi jest takie istotne?
2. Dlaczego na mini mapie widze tylko kropki "przyjaciół" a wrogów nie?

 

 

Leczenie jest istotne. Bierz ten quest i tyle. Z Doktorem spotkasz się później dopiero w Prypeci i naprawdę nie wiem czy da ci jakieś inne zadania jak nie zrobisz tego questu z leczeniem. Zadanie jest banalne, jak widzisz rannego to go leczysz. Jeżeli to wróg to tym lepiej, liczy się podwójnie :). Wyleczysz kilku i Doktor wyśle ci smsa że wszystko gra.

Kropek na minimapie nie ma bo zostały wyłączone. Zostały wyłączone by było trudniej. Z tokiem gry zdobędziesz bioradar, który ci wszystko będzie pokazywał.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tą książką lotów? Przeczesałem Agtoprom i nic.

Po poinformowaniu Kostii, że Akim chce za karabin nie 3 tylko 6 artów 'oko wrony'  obserwujemy wymianę wiadomości i dostajemy nowe zadanie: Książka lotów. 

Bu1sr4V.jpg

Udałem się oczywiście do rzeczonej bazy wojskowej na Agropromie, wyeliminowałem wszystkich sołdatów, znalazłem rzeczony sejf... i nic. Biegam po pustej bazie 20 minut, aż w końcu postanowiłem sprawdzić historię wiadomości (nie zwróciłem uwagi w natłoku walki [w co wątpię] lub wymiana wiadomości po prostu się NIE WYŚWIETLIŁA).

4Jw5t6D.jpg

Przy wieży strażniczej wszedłem do podziemi, gdzie po walce z kontrolerem, biegającym kontrolerem i poltergeistami nastąpiła wymiana wiadomości z Adrenaliną i "la grande finale" czyli odstrzelenie kilku wojskowych, spośród których jeden miał przy sobie knigę lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości tekstowe w OP-2 są podzielone na "atmosferyczne" i "nieatmosferyczne". Co za tym idzie, nie wszystkie są wyświetlane na ekranie. Niemniej takie na czerwono powinny się pojawiać. Pamiętam z OOP, że był problem z wyświetlaniem wiadomości w zależności od rozdzielczości ekranu. Nawet to zaznaczałem w opisie polonizacji. Może tu tkwi problem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.