Skocz do zawartości

POMOC


kanon1022

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, jeżeli chcesz grać z wypasionymi efektami graficznymi to trzeba się pomęczyć. Każda karta graficzna ma coś w rodzaju panelu sterowania, gdzie możesz bawić się rozdzielczością, obracać sobie ekran, sterować wentylatorami i włączać i wyłączać różne rzeczy. Właśnie tam musisz poszukać odpowiedniej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja instalacji Tajnych Ścieżek 2 z dodatkiem Autumn Aurora.

1. Zainstalować Cień Czarnobyla w wersji 1.0004 (najlepiej nie przywracany)
2. Wejść do folderu bin w folderze z grą (nie z TT2!) i zrobić kopię pliku xrRender_R2.dll. Odświeżone TT2 zawierają powiększony dystans
wyświetlania trawy do 150 metrów, tak więc w razie znacznej utraty wydajnosci na słabszych komputerach należy przywrócić oryginalny plik xrRender_R2.dll
3. Wypakować Tajne Ścieżki 2 w wersji odświeżonej i przenieść foldery Gamedata oraz Bin do folderu z grą.
4. Przenieść plik User.ltx do lokzalizacji gdzie są zapisane stany gry. U mnie jest to: C:\Users\Public\Documents\stalker-shoc
5. Otworzyć skrót do gry na pulpicie i dodać w elemencie docelowym -noprefetch
6. Upewnić się, że mamy wyłączony Anti-Aliasing i Anisotropic-Filtering w sterownikach karty graficznej. Tyczy się to również MSI Afterburner.

 

1. Musisz mieć Cień Czarnobyla w wersji 1.004, żaden inny. Jak masz stalkera z CD Action lub ze Steama, nie pograsz. Wprawdzie jest możliwy upgrade ale czytając twoje wpisy śmiem twierdzić że sobie z upgradem nie poradzisz.

2.Skoro masz już Cień Czarnobyla w wersji 1.004 to go odpalasz, czystą grę. Jeśli się odpala i nie ma żadnego czarnego ekranu to idziemy dalej, jeśli gra się nie odpala to po prostu sobie odpuść. Ale załóżmy się odpaliła. Zamykasz grę. Robisz sobie kopię bezpieczeństwa pliku xrRender_R2.dll z katalogu bin w folderze gry. Rzecz w tym że mod modyfikuje ten plik i gdyby się okazało, że twoja karta graficzna nie jest w stanie obsłużyć modyfikacji to wklejasz go z powrotem do katalogu bin i potwierdzasz zamiane plików. Będzie mniej wodotrysków ale więcej fps

3. Wypakowujesz archiwum z modyfikacją i otrzymane foldery gamedata i bin przenosisz do folderu z grą. Potwierdzasz zamianę plików.

4. Odnajdujesz w folderze gry plik user.ltx i przenosisz go do folderu gdzie stalker zapisuje sejwy. Ścieżka C:\Users\Public\Documents\stalker-shoc, czyli dysk C, katalog Użytkownicy, katalog Publiczne, katalog Dokumenty, folder stalker-SHOC

5. W sumie możesz sobie to darować

6. Wchodzisz w panel sterowania swojej karty graficznej. Ikonkę powinieneś znaleźć w ukrytych ikonach, w dolnym prawym rogu ekranu. Otwierasz go, znajdujesz opcje związane z antyaliazingiem i filtrami anisotropowymi i w zależności od dostępnych opcji wyłączasz je albo dajesz "użyj ustawień aplikacji" albo coś w tym rodzaju.

Wygląda to mniej więcej tak  

Przechwytywanie.JPG

 

7. Grasz. A jeżeli dalej nie będzie można uruchomić gry to szukasz sobie innej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkie dzięki za wskazówki ale nic z tego nie mogę wyłączyć tego w karcie graficznej, moja karta to nvidia  gtx 860m możesz napisać gdzie mam to wyłączyć w mojej karcie.

Pobrałem tego moda z tej strony i jest tam 3 party w zipie , jakiś rar  patch do TT2+AA2.7z  i jeszcze DAMMAE EXTENDENT v 1.0.7z  co trzeba zrobić z tym patchem i tym drugim plikiem ja zainstalowałem to  co było w trzech partach w zipie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, gra mi się uruchamia wchodzę do menu wybieram poziom trudności mistrz i inne opcje naciskam użyj i wylot. podaj jak zrobić to ubgrade  jeżeli sobie nie poradzę to zrezygnuje ,napisz jak po kolei zrobić to ubgrade . proszę o pomoc

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.