Skocz do zawartości

Stosowna karta graficzna


vranorvs

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Anton Gorodecki napisał:

Proponuje kupić Radeona 7750 1GB.

No nie, może bez przesadyzmu ? Przecież to budżetówka o słabiutkiej wydajności. Tyle, że już za ok. 200-250 zł można ją upolować. To już lepiej dołożyć te 50 zł, i polować na GTX 560 Ti, np. :

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-560-ti-oc-1024mb-256-bitow-i5870784520.html

Zasilacz spokojnie wystarczy.

Tylko pytanie, ile kasy ma jest na ta kartę przeznaczone.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak polecał coś ze stajni NV bo nawet mając najnowsze stery AMD nie obejdzie się bez problemów. Tylko proszę bez wojenki AMD vs NV. To tylko moje zdanie poparte doświadczeniem z używania dwóch 6870.

GTX 560 Ti, GTX 280, GTX 285, GTX 460, GTX 470, GTX 550 Ti, ewentualnie Radeon 7850. Jest dużo ciekawych kart tylko na jaką Cię stać. Mocniejszych raczej nie opłaca się wstawiać. Generalnie im starsza generacja tym cena mniejsza a karta dużo nie słabsza. Taki GTX 470 nadal sobie nieźle radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, apg2312 napisał:

No nie, może bez przesadyzmu ? Przecież to budżetówka o słabiutkiej wydajności.

Proszę spojrzeć tutaj drogi Adamie => http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7750-vs-GeForce-GTX-560-Ti Okazuje się że to wcale nie taka budżetówka.

Czy jest sens do w/w zestawu wstawiać kartę za 300 zł? Czy może lepiej wybrać "budżetówkę" w lepszej cenie (od ok. 200zł na olx.pl)? 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre :)

Ale w stosunku do starszych kart bardziej wiarygodne jest dla mnie to porównanie :

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Tutaj już tak różowo to nie wygląda ;)

Poza tym, miałem taką kartę na takim samym procesorze, i wbrew pozorom wcale się nie nudziła :)

No i lepiej chyba mieć kartę, która pracuje na powiedzmy 60-80% swoich możliwości - przynajmniej się nie tak grzeje (chociaż niektóre mody do Stalkera potrafią dać grafice popalić). A w razie modernizacji komputera GTX 560 Ti może na czas jakiś zostać - zawsze mniej pieniędzy musimy mieć "na już", grafikę idzie zmienić na lepszą za jakiś czas.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za odzew.

Pieniądze które znajomy może przeznaczyć to jakieś 350 PLN jak sądzę.

Gdyby... gdyby faktycznie było warto coś dołożyć gdyż da to znaczny wzrost wydajności to sądzę że do Niego przemówię odpowiednio. Choć na zmianę platformy się niestety nie zgodził.

EDIT: Wybaczcie że zapomniałem o podaniu kwoty na zakup. To przecież istotna informacja. Chyba przemęczenie.

Edytowane przez vranorvs
Przeprosiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to jestem zdecydowanie za GF i to nawet za 560ti która mi się spaliła :P starsze GF a szczególnie seria 200 to prądożerne potwory, których Twój 450 watowy zasilacz nie pociągnie. Do tego ten AMD to chyba ze 130W bierze jak mnie pamięć nie myli. Porównując GTX560 (170W) do GTX280 (do 300W) to wydajność będzie porównywalna z korzyścią dla 560tki. W AMD od dawna się nie bawię, mają spory problem ze stabilnością/optymalizacją sterowników i słabe wsparcie starych platform.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poleciłbym radka 7850, w tej cenie można spokojnie kupić np. Sapphire z dobrym ich chłodzeniem, sam taką posiadam i spokojnie daje radę z najnowszymi grami w full hd. Można w catalystach amd ją bezpiecznie podkręcić i chodzi jak 7880. Co do sterowników nie mam i nie miałem żadnych problemów. Jedynie co procek może być ciut za słaby bo u mnie współpracuje z phenomem cztero rdzeniowym i dlatego zasiłka 550W bez problemów. Przy athlonie dwu rdzeniowym może brakować mocy obliczeniowej dla grafiki.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za podpowiedzi.

Wiecie... szacunkowo wrzuciłem ten konfig do kalkulatora: http://outervision.com/power-supply-calculator

Wyszło mi 531 Waciorów :|

Znacie jakieś sprawdzone strony z podobnymi kalkulatorami?

Wygląda to kiepsko. Zaczyna zalatywać kolejnym wydatkiem.

EDIT: Przepraszam. Kłamczuch ze mnie. Po prostu pomyliłem ilość procesorów z liczbą rdzeni. he he. Wyszło 466 W. Choć to również nie jest wynik który by dawał satysfakcję.

Edytowane przez vranorvs
+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za sprzęt w miarę energooszczędny w niskim procesie produkcyjnym trzeba zapłacić krocie i tak szybko się nie zwróci albo w ogóle przy rachunkach za prąd.

Konkurencja niewielka to i sporo kasy sobie wołają za dobre procki, płyty główne i grafiki, trzeba wybierać co jest w zasięgu zasobności portfela.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.