Skocz do zawartości

Serwis Asusa oszustem?


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Od nowego roku mnie i moja Panią dopadł kanał technologiczny, moja historia z kompem, SSD i wirusem jest znana.

Laptop mojej Pani to Asus http://www.sferis.pl/p/348556-laptop-asus-x553ma-bing-sx455b-n2840-156-4gb-500gb-int-dvd-win81-bing.html kupiony w tym właśnie sklepie. Po pół roku działania zaczął szwankować. Mroził ekran i bez twardego resetu nic nie można było zrobić. Trafił do serwisu i tam ponoć wymieniono mu płytę główną, poprawnie popracował tydzień i znowu mrożenie. Znowu serwis i tym razem ponoć wymieniono dysk twardy, płytę główna ponownie, oraz adapter wi-fi (nie wiem po co). 

Wrócił przed wczoraj ale jest tak zmulony że koszmar, samo otwarcie panelu sterowania czy aplikacji to ponad kilkadziesiąt sekund.

Zassałem programy: Speccy, HWiNFO64, CrystalDiscInfo, HwMonitor.

Crystal i HWMonitor pokazują że dysk ma przepracowane ponad 2800 godzin co jest zgodne jeśli liczymy od daty zakupu czyli nie jest nowy.

Pozostałe dwa programy pokazują ciekawostkę bo w tym modelu specyfikacja mówi o 4GB RAM-u 1600Mhz a programy pokazują jedną kość o taktowaniu 800Mhz!.

Oszukano nas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pacjent1972 napisał:

 Jak odniesiesz się do pozostałej części problemu? 

Odnośnie CloudFire nie mam pomysłu. Jeśli laptop jest na gwarancji to korzystaj z niej i odsyłaj do serwisanta. 

Laptop wrócił z serwisu, więc powinien pracować prawidłowo po tych wszystkich (zakładam że się odbyły)  wymianach podzespołów. Może wina jest po stronie oprogramowania które instalujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszam laptopa, antywirus, ccleaner i skype... wiem tylko o takich aplikacjach. Sprawdziłem go, muli niemiłosiernie.

Jeśli zorbie twardy reset rutera to dostawca netu będzie musiał go na nowo skonfigurować bym miał neta?

 

Edit: Na laptopie AIDA pokazała : Rzeczywista częstotliwość taktowania 666 MHz 

                                                  Efektywna częstotliwość taktowania    1333 MHz

 

Gdzie w specyfikacji tego modelu stoi jak byk 1600MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym krokiem powinno być fizyczne sprawdzenie opisu pamięci RAM. Nawet jeśli są to RAMy 1333 Mhz nie powinno to powodować opisanych przez Ciebie problemów. 

24 minuty temu, pacjent1972 napisał:

Jeśli zorbie twardy reset rutera to dostawca netu będzie musiał go na nowo skonfigurować bym miał neta?

W tej kwestii jestem niestety laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to wprowadzenie klienta w błąd - swoją drogą ciekawe jak to jest ujęte w prawach konsumenta?

Czy to Twój laptop? TUTAJ jest w opisie 1333MHz.

****

Dzięki takiemu wpisowi jak poniżej w regulaminie jest to dozwolone:

QiescmC.jpg

Edytowane przez Anton Gorodecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z dyskiem potoczyła się dalej. Kolejny raz odwiedziliśmy salon Sferis gdzie był kupiony lapek Asus, miedzy czasie dzwoniłem do Asusa.

W rozmowie telefonicznej pracownik Asusa wypowiedział magiczne słowa: do napraw serwisowych używamy Fabrycznie Odnowionych Podzespołów! 

Wbiło mnie w fotel ale napisałem do Asusa natychmiast bo pomyślałem że zatrudnili jakiegoś idiotę.

W salonie Sferis pracownicy powiedzieli że sklep nie wie o takich praktykach i że to nie możliwe... 24 godziny później dostaliśmy maila z Asusa! 

Tak szanowni koledzy! Asus do napraw gwarancyjnych używa "odnowionych fabrycznie części"  cokolwiek to znaczy!

Jest to zapewne wierzchołek góry lodowej i zupełnie przez przypadek poznaliśmy z moją Panią prawdę o wielkich elektronicznych korporacjach. Jest nam niezmiernie miło że nabito nas w butelkę i zapewne wiele milionów ludzi oddając im z gwarancyjnego serwisu sprzęt z używanymi bebechami.

Co zrobimy? Nic, bo nie mamy kasy na prawników by walczyć z tymi oszustami z Asusa! To tylko 1100 ale czy na tym ma to polegać by oszukiwać konsumentów na każdym kroku.

Teraz zacząłem się bać myśleć ile razy mnie oszukano.

2zjljw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne tak jak duzi operatorzy firmowi sprzedają odnowione/używane telefony w całkiem wysokich abonamentach. Płacisz jak za nowy a dostajesz stary odnowiony szmelc. Nie wiem @pacjent czy taniej nie byłoby kupić nowego komputera lub części i złożyć je. Ale jeżeli to komputer kilkuletni to części też są używane i masz gwarancję maksimum 6 miesięcy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.