Skocz do zawartości

Odzyskanie ekwipunku


Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem questa z Gawrem (już jakiś tydzień temu). Po rozwaleniu najemników na posterunku i powrocie ze skrzynką do Jakuta dostałem z niej jakieś apteczki czy antyrady, ogólnie pierdoły, ale nie swój szpej itd. Problem polega na tym, że wtedy była jakaś kwestia w stylu (z mojej strony) -Co to ma być?! Gdzie mój towar?! więc z początku olałem, pewnie się zaraz znajdzie, pójdę dalej w tym wątku, nic tak wielce cennego przy sobie nie miałem, tylko egzy i noktowizora szkoda, damy radę. No ale teraz do mnie dotarło, że miałem tam m.in. mikroukłady dla Chudego i ładunki wybuchowe+detonatory dla Sidora, a poradnik mówi, że powinienem z tej skrzyni wyciągnąć swoje graty. Co teraz? Na pewno już tego nie dostanę? A jeśli da radę to jeszcze odzyskać, to gdzie i jak, bo żadnego zadania z tym związanego już nie mam. Jestem gotów w to kij włożyć i olać, sporo już odrobiłem, ale czymś muszę te questy ruszyć. Może ktoś chociaż nazwę ze spawnera podrzuci i ile tego miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie odzyskiwało się tego. Ja wszystkie swoje graty włożyłem do skrzyni w stróżówce przy torach na bazie wolności PRZED pójściem na rozmowę z Gawrem (kiedy zabiera nam ekwipunek). Po zabiciu Gawra spokojnie wracamy po swoje rzeczy i tyle:)

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rzeczy które zabiera nam Gawr nie są do odzyskania. 

Na rozmowę z Gawrem idziemy na pusto (robimy schowek w skrzyni w kantorku pomieszczenia), następnie przeprowadzamy rozmowę, przyjmujemy "piąchopirynę" i szybko zabieramy nasze rzeczy ze schowka, po czym likwidujemy całą grupę.

Cofnij się w zapisach gry do rzeczonej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to jest to. Tylko takich teraz 10 czy 13 sztuk XD

 

Druga sprawa, detonatory. Ma to się nazywać NK32Beta RUS i NK37 RUS. Nie wiem ile tego, ale ten quest miał (jeśli dobrze myślę, jak nie to niech mnie ktoś uświadomi) tylko za zadanie zapewnić mi miny dla Diakona, mogę je zdobyć inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłeś w opisie dwa zadania więc może żeby to było bardziej czytelne:

Zadanie 1. Mikroukłady są potrzebne w zadaniu "Piersiówka Petrenki" którą skradziono i Chudy ma dać wskazówkę gdzie jej szukać. Żeby to zrobił trzeba mu (po krótki tagowaniu) dostarczyć:
1. 10 mikroukładów z posterunku wojskowego na Kordonie - nazwa przedmiotu  microshema  
2. Art "Skrętak" "Skrętaki" - 5 szt. 
3. 50 000 rubli w gotówce.

ss_kazik_08-19-16_10-22-58_(l05_bar).jpg

Zadanie 2. Miny i detonatory są potrzebne w zadaniu "Łapa Czarnego Bibliotekarza"
Kabel w Barze za otrzymaną łapę wskaże adres Zbrojmistrza. JEST TO BARDZO WAŻNE ZADANIE.   

Detonatory:
NK-32beta RUS" -- detonator
NK-37 RUS" -- detonator_2
 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Demon6PL napisał:

Co do detonatorów: A nie jest tak, że quest dla Sidora jest środkiem do zdobycia min potrzebnych dla Diakona, i jeśli zdobędę je jakoś inaczej, niekoniecznie z wojskowej skrzynki, to też polowanie się rozpocznie? 

Raczej jest tak, że tylko detonatory interesują Sidorowicza. Reszta miny itd.. zdobyte w schowku są mu niepotrzebne.
Z tego co pamiętam to oddanie Sidorowi samych detonatorów (to zadanie powinieneś mieć jeszcze aktywne bo ich nie oddałeś) powoduje pojawienie dialogu o polowaniu u Diakona. Soljankę skończyłem już jakiś czas temu ale kojarzę, że po rozmowie z Diakonem miałem iść minować teren (widać tam beczki z benzyną są już rozstawione). Z tym, że nie robiłem tego tylko minąłem beczki i parę metrów dalej znalazłem parę głazów z jednej strony są otoczone wodą. Jak na nie wszedłem to pojawiły się falami (są chyba cztery fale) bibliotekarze. Nie mogły mnie dosięgnąć więc załatwiłem wszystkie nie schodząc z głazów z shotguna. Po podniesieniu właściwej łapy pojawia się komunikat o znalezieniu przedmiotu. Czyli strzelasz do skutku :) 
Możesz jeszcze przed rozmową z Diakonem obejrzeć sobie teren.

Gdyby nadal były kłopoty w tych zadaniach daj znać jestem cały czas przy kompie.
              

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestii u diakona nie ma, czyli pewnie muszę mieć te 20 min przy sobie (w tej chwili mam 11, uzbierane ze schowków kuzniecowa). Popatrzę, może ktoś sprzedaje. Jeśli nie, no to to też mi będzie potrzebne (w sensie nazwa do spawnera).

Plus urodził się kolejny problem: Karty Kuzniecowa.

Bez problemu dam radę je zespawnować (są wgrane), ale kiedy będę wiedział, że mam już wszystkie które mogę mieć? Został mi już tylko kwest na Likier, schowki, z tych które dostałem, ogarnąłem wszystkie, z lokacji na których byłem raczej też wszystkie już mam(te od ludzi, czy za darmo, czy za zagadki czy co tam komu). Jest gdzieś może jakaś lista, gdzie którą dostanę? Głupio by było ominąć jakieś zadanko albo schowek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do Diakona to postaram się sprawdzić ale ja te miny podczas rozmowy z nim miałem przy sobie tylko potem ich nie użyłem.

2. Co do kart Kuzniecowa powinno ich być 36: 6, 7, 8, 9, 10, walet, dama, król, as - z każdego koloru kier - karo - trefl - pik. 
Warto je odnaleźć wszystkie z tego względu, że w minimum jednym schowku jest karta i schemat ulepszenia broni Zbrojmistrza.
Zbrojmistrza którego teraz szukasz przez Kabla w barze i stąd masz zadanie na łapę Bibliotekarza. 
Ja dopisałem sobie kilka kart i właśnie przez to zadanie "Schematy Zbrojmistrza" zostało mi w PDA na koniec Soljanki jako do zrealizowania. 

Jak chcesz poszukam (bo kiedyś widziałem) film na YT z wszystkimi miejscami gdzie można znaleźć karty.
Karty można otrzymać też za wykonanie z pozoru pobocznych zadań.     

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty dla Kuzniecowa dostaniesz od: Biesa, Prapora, Adrenaliny, Dzika, Barmana, Arniego, Krugłowa, Przewodnika, Wasilija, Kałmuka, Dana, Archary, Zachara, Akima, Alfy (Wolnościowiec na wejściu na bazę Wolności na MW), Dezertera, Kucharza, Kalinina, Krzyża - wykonując dla nich zadania; oraz znajdziesz w jednym z schowków Tubylca. Pozostałe w schowkach Kuzniecowa oraz jako nagroda za jego kwesty zbierackie. 

----

Widzę @Demon6PL że na Twoim domowym Forum czyli S.pl nie wytłumaczyli Ci jeszcze do czego służy spawner. Posłuchaj więc proszę:

Spawner bynajmniej nie służy do bezmyślnego wytwarzania przedmiotów, które są Ci potrzebne aktualnie do zadania. Dlaczego nie zapytasz?

Otóź zadania w OP-2 są tak skonstruowane że w czasie ich wykonywania w schowkach znajdziesz również inne, przeważnie NIEZBĘDNE przedmioty do wykonania następnych zadań. Spawnując dany przedmiot pozbawiasz się szansy na ich odnalezienie, tym samym na możliwe odnalezienie innych przedmiotów ważnych fabularnie. Dodam jeszcze tylko że w pewnych miejscach lokacji/w schowkach ustawione są restryktory, dzięki którym modyfikacja WIE że dany schowek znalazłeś/czy byłeś w danym miejscu (często dopiero po przejściu przez dany NIEWIDZIALNY restryktor i tylko wtedy, spawnuje się przedmiot potrzebny do ukończenia zadania/pojawia się kolejny etap zadania).

Jeśli chcesz zatem pograć trochę dłużej w OP-2, nie spawnuj wszystkiego co popadnie - staraj się eksplorować samemu lokację i zbierać przedmioty. W tej modyfikacji swoje trzeba wybiegać - nie ma drogi "na skróty".

 

Trochę przesadziłeś - portals

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co napisał @Anton Gorodecki jeśli chodzi o karty w zadaniu Kuzniecowa to już wiesz co i gdzie :) 


Natomiast odnośnie zadania na łapę bibliotekarza już sprawdziłem. Idziesz do Sidora oddajesz mu detonatory: NK-32beta RUS" i NK-37 RUS" (miny Ci zostają i ma ich być 20 szt.) potem idziesz do Diakona rozmawiasz z nim.
On tylko mówi o minach ale ich nie zabiera. Po krótkiej gadce idziesz minować teren
(ja nie używałem min).  Jak staniesz w odpowiednim miejscu dostajesz sms`a od Diakona, że nadciąga fala mutantów (oczywiście po każdej fali bibliotekarzy zbierasz łapy). Cały motyw z sms`em i falą mutków powtarza się kilka razy aż do momentu gdy otrzymasz komunikat o zakończeniu zadania dla Diakona oraz że masz do niego wrócić. Idziesz do niego i podczas rozmowy otrzymujesz komunikat, że zakończyłeś zadanie na łapę bibliotekarza i i że masz ją odnieść do Baru do Kabla. W razie wątpliwości obejrzyj ten film od 1:05:15

 

W następnym (46-tym) odcinku filmów tego gościa możesz się dowiedzieć co się dzieje po rozliczeniu zadania z Kablem w Barze :)

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki

Po pierwsze: Zupełnie nie rozumiem co ma do tego jakiekolwiek inne forum. Że tam niejako przypadkiem założyłem konto wcześniej, a tutaj do tej pory nie było mi potrzebne? Że akurat w pierwszej kolejności zainteresował mnie mod nieco lepiej opisany i "wspierany" tam? Co to ma do rzeczy? Kompleks jakiś?

Po drugie: Nie wiem gdzie wyczytałeś, że spawnuję wszystkie potrzebne mi przedmioty do zadań. Mikroukłady, detonatory, część kart Kuzniecowa i wygląda na to, że miny też utraciłem, bo mod w żaden sposób nie ostrzegł mnie o utracie ekwipunku NA STAŁE, włącznie z przedmiotami kwestowymi. W każdej produkcji w jaką do tej pory zagrałem, jeśli występował temat utraty przedmiotów, to albo te potrzebne do zadań były "pomijane", albo ekwipunek był, w ten czy inny sposób, zwracany. 

W poradniku do Soli jest nawet napisane, cytując: "22. Przynosimy skrzynkę do Jakuta i otrzymujemy swój towar, który Gawr zdjął z otrutego GG." Tak, otrzymujemy swój towar. Nie jest to jednak tak istotne, jako że nie czytam poradnika na zapas, sięgam po niego kiedy mam problem, więc nawet gdyby było tu napisane, że towar tracimy bezpowrotnie, to i tak bym nie wiedział.

Czy gdzieś napisałem, że zespawuję sobie wszystkie karty kuzniecowa? NIE, wręcz specjalnie się zapytałem, gdzie się je dostaje, by mieć pewność, że stworzę tylko te które już miałem. Ostatecznie, fakt, nie pomyślałem, mogłem wczytać zapis, spisać na kartkę jakie mam, a potem wedle tej kartki stworzyć brakujące. Podkreślam, brakujące.

Dodatkowo, wszystkie przedmioty, które chcę spawnować już w ekwipunku miałem, zdobyte legalnie. Więc gra ma zapisane, że byłem, wziąłem, zebrałem z konkretnego miejsca. Żadne restryktory nie powinny mieć tu nic do powiedzenia.

Więc proszę czytać ze zrozumieniem i powstrzymać się od takich ataków, bo niczego to nie zmienia, a tylko psuje innym humor w piątkowy wieczór.

I nie, nie będę się cofał ponad 3 czy 4 dni grania, bo jakiemuś facetowi "w internetach" się nie podoba, że korzystam ze spawnera. Gdyby mnie mod nie stawiał w takich sytuacjach, to bym go nawet nie pobierał.

Jeśli jesteś w stanie mnie poinformować, gdzie, poza schowkami kuzniecowa (do tej pory chyba tylko tam je widziałem), znajdę miny przeciwpiechotne, to ja bardzo chętnie, zdobędę je w tenże właśnie sposób. Póki co, żaden handlarz ich nie ma. Innego pomysłu nie mam, dopisanie ich do, choćby, Sidora (w tej chwili również niewykonalne, nie znam nazwy przedmiotu) jest w zasadzie identyczne z użyciem spawnera, towar zdobyty w sposób inny niż założono, a te parę rubelków mogę sobie zredukować na wiele innych sposobów.

 

@kazik

No i tu jest problem, nie posiadam dość min (zabrał je Gawr, razem z już ogarniętymi detonatorami) żeby pojawiła się kwestia u Diakona. Gdzie mogę je dostać?

 

EDIT:: Znalezione, nazwa to bomba_mina_n

Edytowane przez Demon6PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Na S.pl masz dłuższy staż, więc powinni Ci tam wytłumaczyć że oskryptowane mocno mody t.j. OP-2 mają to do siebie iż spawnowanie przedmiotów (zwłaszcza kwestowych) może (nie musi) powodować problemy ze stabilnością gry oraz jej fabularnymi następstwami przyczynowo-skutkowymi - więc jest  to ostatnia deska ratunku.

Oprócz poradników - nikt i nic nie ostrzeże Cię przed wydarzeniami fabularnymi w modzie (zakładam że nie grałeś w Solankę i że to jest Twoja pierwsza przygoda z modami opartymi na Solance - ponieważ w każdej poprzedniej wersji BYŁ ten kwest z Gawrem). Staraj się wykonywać każde zadanie (mówię o takim złożonym z wielu podzadań) od początku do końca - w miarę możliwości oczywiście. To ustrzeże Cię przed ewentualnym cofaniem się w zapisach na dużą odległość.

Jeśli ktoś pisze że:

10 godzin temu, Demon6PL napisał:

Bez problemu dam radę je zespawnować (są wgrane), ale kiedy będę wiedział, że mam już wszystkie które mogę mieć?

to jest to dowód na to że CHCE je zespałnować tylko nie wie dokładnie ile ich jest. I nie musisz  mydlić mi oczu kolego tekstami typu:

10 godzin temu, Demon6PL napisał:

Głupio by było ominąć jakieś zadanko albo schowek. 

Ponieważ to na mnie nie działa. W czasie mojej gry w OP-2 zespałnowałem aż jeden przedmiot, ale dopiero wtedy kiedy wszelkie próby jego odnalezienia zawiodły. I bez wahania cofnąłem się w zapisach o trzy tygodnie rzeczywistego czasu gry ponieważ chciałem być fair w stosunku do samego siebie - czy jesteś w stanie to zrozumieć?

Masz do kogoś pretensje że nie czyta ze zrozumieniem a sam tego nie potrafisz robić? Napisałem Ci jasno:

5 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

w schowkach znajdziesz również inne, przeważnie NIEZBĘDNE przedmioty do wykonania następnych zadań. Spawnując dany przedmiot pozbawiasz się szansy na ich odnalezienie, tym samym na możliwe odnalezienie innych przedmiotów ważnych fabularnie.

Chciałem po prostu ostrzec Cię tylko przed konsekwencjami Twoich przyszłych działań. 

3 godziny temu, Demon6PL napisał:

I nie, nie będę się cofał ponad 3 czy 4 dni grania, bo jakiemuś facetowi "w internetach" się nie podoba, że korzystam ze spawnera. Gdyby mnie mod nie stawiał w takich sytuacjach, to bym go nawet nie pobierał.

Nikt niczego Ci nie nakazuje, każdy chce pomóc w sposób, który uważa że będzie najlepszy w danej sytuacji - dla mnie używanie spawnera to cziterka pełną gębą - DLATEGO właśnie napisałem Ci żebyś cofnął się w zapisach gry. Ten mod będzie Cię stawiał w jeszcze trudniejszych sytuacjach - uwierz mi - dlatego nie wymiękaj i graj dalej.

Mam tylko nadzieję że to co tu przeczytałeś pozwoliło Ci spojrzeć z mojej strony na temat spawnowania przedmiotów.  

I życzę oczywiście powodzenia w dalszej grze. Mówię to absolutnie szczerze - ponieważ OP-2 potrafi zaleźć za skórę, nawet najgrubszą.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś dziwnego zaszło, z uporem interpretujesz wypowiedź o kartach jako chęć zespawnowania wszystkich. Dlaczego? Żadne zdanie na to nie wskazuje, pytanie

21 godzin temu, Demon6PL napisał:

kiedy będę wiedział, że mam już wszystkie które mogę mieć?

odnosiło się właśnie do zdobycia pozostałych kilku kart, których wcześniej nie miałem i nie straciłem, tych które jeszcze mogę legalnie zdobyć, w tym pytaniu rozumiane jako mogę mieć. Dopiero do tych właśnie kart chciałem dorobić resztę, czyli te uprzednio posiadane, utracone.

Owszem, jest to moje pierwsze zetknięcie z jakąkolwiek Soljanką, stąd też konto tutaj, tam nie miał kto i kiedy mi nic napisać o modach tego typu, bo jak i kiedy? Przecież nie można każdemu użytkownikowi rozsyłać wielostronnicowych poradników w które mody jak grać. Widziałem już wcześniej, że tutaj soljanka jest lepiej przedstawiona i opisana, pobrałem ją stad, więc tutaj się pytam i zgłaszam problemy, tam nawet nie pytałem. Tak więc, wciąż nie wiem co ma do tego inne forum.

Zarzucasz mi hipokryzję w temacie czytania ze zrozumieniem. A jednak zacytowaną przez Ciebie wypowiedź zrozumiałem, tyle że sytuacja przez Ciebie opisana nie ma tutaj racji bytu, jako że wszystkie przedmioty spawnowane zdobyłem na legalu już wcześniej. Gra miała możliwość zapisania skąd i gdzie je zdobyłem. W ewentualnych schowkach byłem, ewentualne zadania poboczne zrobiłem. Gra "odhaczyła" część zadania w PDA, pozostało tylko odnieść towar.

Miło, że ostrzegasz, ale chyba to jest informacja dosyć powszechnie znana wszędzie gdzie soljanka się pojawia. Już kiedy szukałem swego pierwszego problemu, na tej samej stronie, na której znalazłem odpowiedź, była też wymiana zdań o schowku Striełoka na ATP, gdzie trzeba wejść konkretną drogą, bo się nie pojawi.

 

Ale nieważne, nigdzie nas ta dyskusja nie zaprowadzi, póki co wszystkie problemy rozwiązane, mam nadzieję, że więcej już się ich nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Demon6PL spokojnie, nie irytuj się tak :)Co niektórzy dość ortodoksyjnie podchodzą do wykorzystywania spawnera ;), jak gdyby zapomnieli, że to w końcu tylko gra :P 

14 minut temu, Demon6PL napisał:

mam nadzieję, że więcej już się ich nie pojawi.

Uuuuuu...na to bym niestety nie liczył. Fakt, OP-2 jest w porównaniu do czystej Soljanki wręcz ideałem, ale jest to w końcu gigantyczny mod, i "wszystko się może zdarzyć" :)

Ale zawsze jesteś tutaj mile widziany w razie problemów :)

 

PS - oczywiście, nie tylko w razie problemów :)

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.