Jump to content

Fallout 1.5 Resurrection


boberm
 Share

Recommended Posts

Good news for everyone -  dla fanów Fallouta:003: oczywiście.

Większość osób grających w Stalkera  pamięta czasy gdy na scenie komputerowej zabawy pojawił się - jak dla mnie- niedościgły wzór cnót wszelkich w kwestii  postapo - czyli Fallout. Potem za chwilę pojawił sie Fallout 2 . A potem było długo , długo nic ......... i w końcu pojawił sie Fallout 3.Czyli wielkie G....o żerujące na popularności serii.W międzyczasie rózne grupy próbował z różnym skutkiem restaurować serie w kształcie jaki pamietają starsi gracze (  Van Buren , Restoratione .. etc) . I w końcu Bracia Pepiki po zaciętych walkach z czasem  i własnymi słabościami spłodzili to:

FALLOUT 1.5 RESURECTION

214706.1468612026.jpg

   Całkowicie nowa historia  pozwalająca Nam -w/g twórców - na 25 godzinny spacer po Pustkowiach rozwiązuyjąc zagadki , questy  i w międzyczasie neutralizując Żło które znów się odradza w trzewiach  pustaci New Mexico. Btw - te 25 godzin to Mainquest , oprócz tego jest multum pobocznych historii do odkrycia i rozwiązania.    

Gra wymaga podstawki F2 a resztę ściągniemy ze strony  - http://resurrection.cz/en/    . Grać można po czesku :D , po angielsku , lub - UWAGA - po polsku:003:                                                    https://fallout-corner.pl/fallout-1-5-resurrection/spolszczenie-fallout-1-5-resurrection/

 Pozdrawiam z Pustkowi

Bober

Bez tytułu.jpg1.jpg

 

 

 

Edited by boberm
  • Cool 1
  • Dodatnia 5
Link to comment
Share on other sites

jutuberzy, bleh...

Chociaż z drugiej strony - jest to chyba jedyna możliwość, by zobaczyć Fallout Nevada (kolejny rewelacyjny mod) w akcji. Sam próbowałem zrobić tłumaczenie przez translatora ale nie wiedziałem, czemu w pewnym momencie mi się tekst sypał (tj. pokazywało błąd zamiast rozmowy).

 

Co do Resurrection - niby motyw amnezji przemęczony wielokrotnie w grach ale mnie to nie przeszkadzało. Pamiętam że ludzie byli oburzeni sceną, w której strażnik w Rathole nie potraktował dzieciaka łagodnie. To chyba był pstryczek w nos nieśmiertelnym NPCom, postacie nie były komicznie złe że aż przerysowane jak w Falloutach od Beth. Zadania mają kilka rozwiązań i już pierwsze z nich nie zawsze mają oczywiste rozwiązania, i nie zawsze jest jakieś jednoznacznie dobre (prawie jak Wiedźmin z odcieniami szarości).

@boberm

nie chcę tu robić koncertu życzeń ani niczego podobnego ale... czy są jakieś plany jeśli chodzi o tłumaczenie Fallout Nevada i Olympus 2077?

Jak ludzie przyjęli inne modyfikacje? Trzymają poziom? Bo o Nevadzie słyszę same dobre rzeczy (że godzien bycia sequelem i temu podobne)

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Do moda podchodziłem ze 3 razy (liczba przeklęta w kanonie Fallouta vide abominacja bethezdy) ale za trzecim razem powiedziałem - teraz albo nigdy. Z jednej strony - świat po apokalipsie pełen jest zgorzkniałych niemiłych ludzi ale momentami ociera się o przesadę. Albo to my żyjemy w lepszym świecie, jeszcze...

Od czego by tu zacząc? Dwa razy zatrzymałem się na Rat Hole które jest dziurą ale pozostałe nie lepsze (szczególnie Łowcy Mutantów - śmierdzą faszyzmem i czystością rasową). Ceny w grze zwalają z nóg, kałach tu kosztuje więcej niż Gauss w FO2 czy plazma w FO1 albo Gauss Gatling w Tactics. Pancerze to luksus, choć nie widziałem jeszcze metalowego pancerza, jedynie bojowy za 21 tyś kapsli (to tyle co Power Armor w starych grach z serii). Nie pomaga też to że handlarze... nie mają pieniędzy. Polecam zabierać NPCom stimpaki, kosztują one 350kapsli i pomagają w wymianie handlowej częściej niż w walce.

Najlepiej mod opisują dwa słowa - deja vu. Miałem go gdy czyściłem jaskinię ze szponów śmierci, gdy odwiedziłem bibliotekarkę z FO1 (książki podnoszące umiejętności są piekielnie drogie) i gdy rozbrajałem pułapki w siedzibie bandytów. Ale największe deja vu miałem opuszczając pierwszą wioskę (New Hope) idąc na południe (w FO2 robiliśmy podobnie by zdobyć Ulepszony Pancerz Wspomagany) do placówki z zaawansowaną technologią w środku. Musimy wysadzić zwały kamieni (jak Military Base w Fo2) spuścić się po linie i ujrzeć megadziurę na środku a wokoło pełno radiacji (Glow w Fo1). Na końcu czeka dobry pancerz i szpon śmierci.

Końcówka gry to wariacja na temat finału pierwszej części ale z TWISTEM którego nie zdradzę oczywiście.

Moja najbardziej pamiętna akcja jak dotąd to czyszczenie piwnicy z bandytów w pierszym większym mieście zwanym Sedit. Taktyka na STALKERa - siedzieć w kącie i odpowiadać dwururką do każdego wychodzącego. Szefu miał świetną strzelbę która po usunięciu strzelania seriami ma większego kopa.

Z nowych broni widziałem pistolet .223 przerobiony na snajperkę, nowy karabin plazmowy lepszy od turboplazmy, strzelba bojowa ulepszona. Gauss podobno jest ale na końcu gry z paroma pociskami. Bywa.

Z ciekawostek - specjalne spotkania na mapie są fajne. W dwóch z nich są postacie grane przez tego samego aktora który grał Killiana w FO1, mamy O'Neila (StarGate) i MacGyuvera. Ten ostatni jest szczególnie pomocny, dając mu różne rzeczy może dla nas skonstruować wszystko. Najbardziej rozbawiła mnie kombinacja Granat+Kwiatki=Stokrotki w Doniczce.

 

w spoilerze podaję resztę kombinacji, nie do odkrycia chyba że porzucicie granie w mody do Stalkera. Część z rzeczy sprzedaje karzeł w Sedit.

Spoiler

Radscorpion Tail + Lighter = Ultra Stimpak
Frag Grenade + Flower = Daisies
Box of Noodles + Stimpak = Tool
Flare + Deck of "Tragic" Cards + Pocket Lint = Expanded Lockpick Set
Psycho + Meat Jerky = First Aid Kit
Mentat + Iguana-on-a-stick (whole) = Doctor's Bag
Scout Handbook + Nuka-Cola = Motion Sensor
Plastic Explosives + Mutated Toe = Geiger Counter
Fuzzy Painting + Beer + Dice = Stealth Boy
Rubber Doll + Dynamite + Rubber Boots = Combat Armor(!)
Condom + Daisies + Desert Eagle + Cookie = Alien Blaster(!!)

 

Edited by ZapomnialemLoginu
  • Dodatnia 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity