Skocz do zawartości

Niskie FPSy w grach


Mestrux

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ChaBoyyHD napisał:

Nie wiem czy to tylko na modzie ogólnie mi gry bardzo przymulają na takim sprzęcie.

Zminimalizuj grę, ctrl + alt + del i zobacz jakie procesy używają najwięcej procesor, dysku, pamięci. Najlepiej wstaw screeny. Możesz wpisać jeszcze w konsole Stalkera (otwierasz ~) rs_stats 1 i wstawić screena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz użyty 70% pamięci  i 55% procesor. Czy to się utrzymuje? 70% pamięci przy założeniu że masz 8 GB i otwartego Stalkera który zajmuje niecałe 2GB to kiepski wynik. Naciśnij pokaż procesy wszystkich użytkowników i wstaw jeszcze raz screena. Inne gry jak chodzą? . Screen z lokacji z niskimi FPSami też może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost.exe zużywa za dużo ramu jak i procesor. To może być przyczyna, niestety to jeden z trudniejszym do diagnozy problemów. Możesz spróbować zamknąć ten proces i zobaczyć czy choć na chwile będzie lepiej. Niestety proces ten długoterminowo odpowiada za ważne rzeczy i ponownie się uruchomi. Aktualnie 50% procesor podgrzewa tylko pokój :(.

Polecam:

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/20679-svchost-naprawa.html

http://forum.benchmark.pl/topic/98883-proces-svchostexe-zużywa-50-procesora/

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-is-svchostexe-and-why-is-it-running/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ChaBoyyHD napisał:

@portals Ta wyłączenie tego procesu pomogło lekko czasami spada do 0 fps ale tylko po załadowaniu poziomu dosłownie przez parę sekund tak jest a po za tym chodzi lepiej no ale teraz trzeba go jakoś ograniczyć :(

Ograniczenie nic nie da. Musisz się dowiedzieć co w procesie się "zawiesza". Poszukaj w internecie jest masa poradników na ten temat. Dobrym początkiem są te linki które dałem (ostatni chyba najlepszy). Powodzenia!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChaBoyyHD jeśli mam powiedzieć coś konkretnego poproszę o zrzut ekranu z menedżera zadań Windows z zakładki Procesy, ułożone nie według Nazwy obrazu ale według zużycia pamięci (od największego zużycia do najmniejszego). I przede wszystkim w stanie spoczynku bez włączonej przeglądarki, Steamu i innych pamięciożernych programów. Tak do niczego nie dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Czy kiedy włączysz samego CoC-a (bez netu, przeglądarek i innych programów) problem również występuje?
  2. Czy system nie jest w trakcie instalowania aktualizacji/pobierania aktualizacji?
  3. Czy zaktualizowałeś sterowniki do karty graficznej?
  4. Czy zdefragmentowałeś dysk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kazik napisał:

5. Przede wszystkim sprawdź temperatury na grafice i procesorze.

Co ma temperatura procesor do zwalonej usługi?

27 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Czy system nie jest w trakcie instalowania aktualizacji/pobierania aktualizacji?

Tylko to pytanie ma sens ale pisał że problem jest od jakieś czasu a wątpię żeby aktualizacja instalowała się miesiąc.

Przyczyna problem jest już zna i jedyna osoba która może teraz coś zaradzić to @ChaBoyyHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje:

3 godziny temu, ChaBoyyHD napisał:

@portals Ta wyłączenie tego procesu pomogło lekko czasami spada do 0 fps ale tylko po załadowaniu poziomu dosłownie przez parę sekund tak jest a po za tym chodzi lepiej no ale teraz trzeba go jakoś ograniczyć :(

Sam zainteresowany napisał że problem został rozwiązany po zabiciu procesu więc po co dodatkowe pytania które już nic nie zmienią? Zamiast szukać jaki proces powoduje problemy będzie szukał programów bo mierzenia temperatury grafiki i CPU. To prawie jak by ktoś z rakiem poszedł do lekarza a lekarz na to żeby uprawiać więcej sportu i zdrowo się odżywiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, portals napisał:

Tylko to pytanie ma sens ale pisał że problem jest od jakieś czasu a wątpię żeby aktualizacja instalowała się miesiąc.

Właśnie tak może być. U mnie Windows 7 ma straszne problemy z pobieraniem aktualizacji i też miałem duże obciążenie procesora. Wyłączyłem to w Usługach i problem zniknął.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik: Bo uważam że minimum kultury wymaga żeby przeczytać poprzednie posty zanim zaczyna pisać się nowego. Inaczej robi się śmietnik z pseudo poradami oderwanymi od rzeczywistość i źródła problemu. Dla każdego problemu z komputerem można napisać:

  1. Zrestartuj komputer
  2. Zainstaluj od nowa
  3. Zdefragmentuj dysk
  4. Przeczyść CCLenerem i antywirusem
  5. Zaktualizuj sterowniki
  6. Zmierz temperatury

Tylko zazwyczaj to nie ma nic wspólnego z pomocą. Jak masz coś więcej do powiedzenia mnie w tym temacie zapraszam na PMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, portals napisał:

Sam zainteresowany napisał że problem został rozwiązany po zabiciu procesu więc po co dodatkowe pytania które już nic nie zmienią?

Zabicie procesu spowoduje zapewne tymczasowe rozwiązanie problemu. 

Z aktualizacjami są przeważnie problemy - znam to z autopsji od win XP. Choć może to być coś innego. Niech zainteresowany się wypowie.

@portals - spokojnie, wszyscy chcemy pomoc, nie zawsze wychodzi. @kazik - przeczytaj cały temat, przeanalizuj problem i dopiero wtedy się wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki: Wiesz że jestem wyczulony na robienie śmietnika. Dlatego też nie pełni funkcji moderacyjnych bo byłbym za ostry. Od tego na szczęście mamy moderatorów.

@kazik: W którym miejscu byłem niekulturalny? Tak uważam że Twoje wypowiedz jest śmietnikowa bo nie pasuje absolutnie do źródła problemu. Jednak nie nazwałem Cię debilem czy w jakiś inny sposób obraziłem tylko napisałem że moim zdaniem to nie ma logicznego sensu. Jaki przedstawisz mi jakiś wywód wysoka temperatura -> zacięcie usługi to zmienię zdanie. Źródło jest jasne 50% procesor idzie w atmosferę z powodu "zacięcia" usługi. Temperatura będzie nieco wyższe bo przecież ciągle 50% jest używane.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie widzę że wybuchła tu mała kłótnia mam nadzieje że wszystko się uspokoiło no mniejsza a co do mnie to udało mi się problem naprawić dzięki temu  http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/20679-svchost-naprawa.html  wystarczyło wyłączyć usługę "wuauserv"  no i dzięki temu zużycie procesora spadło dziękuje za wszystkie chęci!

 

Dzięki Portals!;)

Edytowane przez ChaBoyyHD
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.