Skocz do zawartości

Stalker Lost World Requital - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas grania wyskakuje mi taki błąd, wie kto co trzeba zrobic?


[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 111
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'weapons\ammo\ammo_762x39_fmj.ogf'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem pewien problem... otóż podczas przechodzenia z prypeci (stara z podstawki) do czerwonego lasu (podstawka) mój bohater ginie. Nie wykonywałem żadnych questów, jedynie zwiedzałem poziomy i zamierzałem dotrzeć do baru... żadne bugtrapy ani nic w tym stylu, po prostu bohater spawnuje się i umiera. :[ PS. Wgrałem pliki dla spokojnego wędrowania po Zonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem.

Tak więc ściągnąłem LWR_fixed z jakiegoś ruskiego torrenta (rozmiar 1.64GB)

Gdy chcę uruchomić instalkę otrzymuję komunikat "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna." format instalki " aplikacja .exe " cóż to za głupi błąd??

@edit - Problem rozwiązany błyskawicznie i notka dla wszystkich którzy będą mieli ten problem, możliwe, że to błąd win7 tak więc katalog, folder ma w sobie nazwę moda oraz ruskie znaki - w razie błędu usunąć ruskie znaki z nazwy katalogu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy jest jakiś prosty sposób na przywrócenie minimapy, huda, czasu?

edit: przy rozmowie z jednym stalkerem:


FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...eń czarnobyla\gamedata\scripts\dialog_manager.script:321: attempt to index local 'phrase' (a nil value)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy jest jakiś prosty sposób na przywrócenie minimapy, huda, czasu?

edit: przy rozmowie z jednym stalkerem:

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error

[error]Function : CScriptEngine::lua_error

[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp

[error]Line : 73

[error]Description : <no expression>

[error]Arguments : LUA error: ...eń czarnobyla\gamedata\scripts\dialog_manager.script:321: attempt to index local 'phrase' (a nil value)

Normalnie w grze do ukrywania lub przywracania HUDa służą NUMPAD+ i NUMPAD-.

Jeśli chodzi o ten error to ponizej są linie kodu (błąd wskazuje na linię 321) odpowiedzialne za jego występowanie w pliku "dialog_manager.script":


318  --' Проверка на повторяемость фраз.
319	if ( (sel_tbl ~= nil) and (sel_tbl[npc:id()] ~= nil) ) then
320		--' Если проверяется не запомненная фраза
321		if (sel_tbl[npc:id()].phrase ~= phrase.phr_id) then
322			printf("*** not memory phrase [%s] ~= [%s]", sel_tbl[npc:id()].phrase, phrase.phr_id)
323			return false
324		end
325		if (sel_tbl[npc:id()].count >= 1) then
326			return false
327		end
328	end

Link do pobrania "lekarstwa" na opisany powyżej błąd w pierwszym poście - tam gdzie do pobrania są pliki moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem informatykiem ale n/p tak wygląda linia 321 w dialog_manager.scrript w soljance if sel_tbl[npc:id()].phrase ~= phrase.phr_id then A tak wygląda w wpisie Yurka (tylko nie wiem skąd go wziął :P ) if (sel_tbl[npc:id()].phrase ~= phrase.phr_id) then Jak widać jest różnica że w drugim wpisie jest wiecej nawiasów ,może by je tak usunąć i zobaczyć co z tego będzie ? A jeśli chodzi o hud,minimapę itp to właśnie autor projektu tak to sobie wymyślił wiec przywrócenie zapewne proste nie będzie.Cierpliwości Trurl3 jak się bierze za tłumaczenie zawsze jakiegoś czita wynajdzie by nam uprzyjemnić granie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania wyskakuje mi taki błąd, wie kto co trzeba zrobic?

[error]Expression : fatal error

[error]Function : CModelPool::Instance_Load

[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\ModelPool.cpp

[error]Line : 111

[error]Description : <no expression>

[error]Arguments : Can't find model file 'weapons\ammo\ammo_762x39_fmj.ogf'.

Widzę, że nie tylko ja odkryłem teraz ten problem, odkryłem również przyczyne oraz antidotum. look:

Ta tekstura jest w tym folderze ale i tak ten błąd będzie się powtarzał więc otworzyłem sobie plik weapons.ltx i widzę coś takiego:

visual          = weapons\ammo\762x39_fmj.ogf

w logu wyraźnie pisze dla porównania

Can't find model file weapons\ammo\ammo_762x39_fmj.ogf

W pliku weapons.ltx jest BŁĄD

poprostu trzeba w pliku dopisać słowo ammo_ do podanego wyżej wpisu.

Dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście tematu:

http://www.stalkerteam.pl/topic/901-stalker-lost-world-requital/

wstawiłem linka do pobrania licznych łatek i fixów do LWR, które prawdopodobnie rozwiązują te znane i te jeszcze niepozanane przez nas błędy moda :D

(Łatki i fixe pochodzą z forum twórców moda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dzięki kobal, gra utworzyła jakiś folder z saveami i tam wkleiłem reszte działa, tylko fixy nie rozwiązują jednego buga


FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 111
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'arsenal_mod\addons\acog.ogf'.
nie potrafię znaleźć addons w arsenal mod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MacTavish

Czy ten pakiet fixów, który wstawiłem rozwiązuje dotychczasowe Twoje problemy oprócz tego z plikiem acog.ogf ?

Pisz posty raportujące działanie fixów i łatek trochę mniej enigmatycznie, bo nie wiem czy "jan_kloun_flash problem" też został naprawiony :D.

@ Kobal

Faktycznie twórcom moda coś sie omsknęło i NIE MA tego folderu w "meshes" i stąd powstaje błąd. Na szczęście jest tekstura, która ma pokryć plik "acog.ogf", więc po wrzuceniu w odpowiednie miejsce pliku .ogf wszystko powinno wrócić do normy.

UWAGA - fix łatający brak pliku "acog.ogf" wstawiłem do pierwszego postu w miejscu, gdzie są do pobrania wszystkie pliki moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę post pod postem ponieważ jeśli edytuje nikt nie zauważy że jest coś nowego:

kolejny wylot tym razem przy braniu zadania w barze


FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...cień czarnobyla\gamedata\scripts\task_manager.script:650: attempt to index local 'task_desc' (a nil value)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacTavish

Błędy lua error są najczęściej spowodowane za małą ilością pamięci wirtualnej. Spróbuj zwiększyć ewentualnie zmniejsz wymagania graficzne i rozdziałkę.Ewentualnie coś jest namieszane w pliku task_manager.script:650.No zobaczymy.Mam juz gamedatę tylko jeszcze nie rozpakowaną bo wczoraj elektrownia mnie odłączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kobal

Tylko nie zapomnij zaaplikować fixy po piątym patchu z mojego linka, bo wprowadzają one dużo zmian i szukany plik może po tych zabiegach inaczej wyglądać u Ciebie i u MacTavish'a :D

@ MacTavish

No to tym razem będziemy mieli wiekszy problem :@

Podglądałem fragmenty kodu w plikach "task_manager.script" z LWR i z Solianki i niestety oba są identyczne - co oznacza, że błąd jest gdzie indziej (no bo w Soliance działa jak trzeba) :D

Poszukałem w necie podobnych zgłoszeń i dwukrotnie znalazłem taką odpowiedź na powyższy problem:

Update to 1.005

Nie wiem na jakim patchu masz SHOC ?

Jeśli na 1.004 to spróbuj zainstalować patch do wersji 1.005 :D

(na wszelki wypadek przed instalowaniem patcha zrób kopię gamedaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.