Skocz do zawartości

Wirus?


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafiła mi się dziwna sprawa. Otóż kilka dni temu komputer zaczął dziwnie się zachowywać. Zaczęło się od tego, że nie dało się przeglądać zdjęć w przeglądarce fotografii windowsa. Przestały działać też niektóre programy min. Daemon. 

Używam oryginalnego antywirusa Eset Smart Security i uważam go za dobry program. Wiele lat nie miałem żadnych problemów. Przeskanowałem komputer - nic nie znalazł. Malwarebytes też nic nie znalazł. Cuda zaczęły się po uruchomieniu ADW Cleanera. Po rozpoczęciu skanowanie otworzyła się Opera i otworzyło się mnóstwo stron właśnie ze stroną ADW Cleaner. Nie dało się tego zamknąć. Tu już się trochę przestraszyłem. 

Znalazłem na Yutube filmik - "Czyszczenie komputera z syfu - niepotrzebnych programów, toolbarów, wirusów" DawidN20v2 - https://www.youtube.com/watch?v=Guei6yyrEEo i tam od około 15 minuty pokazuje jak przeskanować kompa programem Kaspersky Rescue Disk 10. Zrobiłem wszystko jak pokazuje i nic. Nie miałem innego wyjścia jak zainstalować system od nowa i jak na razie działa ok.

Bardzo jestem ciekawy co mi się przytrafiło i jak temu zapobiec w przyszłości. A jak Wy chronicie swoje kompy?

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym programem jest OTL, część lub wszystko usunie sam a gdyby coś zostało trzeba zrobić samemu z logów wygenerowanych przez niego. Można logi też wstawiać na forach do przeanalizowania przez bardziej doświadczonych. Osobiście używam od dawna Kaspersky Internet Security i większych problemów nie miałem, ale jak w życiu nie ma nic doskonałego i zawsze coś się może przytrafić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat ESET Smart Security i uważam, że jest najlepszy.
Jedna uwaga. Podczas instalacji lub po ustawiam zaporę w trybie Interaktywnym co pozwala na lepsze kontrolowanie połączenia internetowego w obie strony. Używam również darmowego programu Ad Muncher który w dużej mierze blokuje wyskakujące okienka w przeglądarkach. Korzystam też z programu FBackup który każdego dnia o 20:00 robi kopię plików Opery odpowiedzialnych za hasła i zakładki na innym dysku. Więc w razie potrzeby odtworzenia obrazu systemu nie muszę się martwić, że coś mi ucieknie. To praktycznie wszystko.

Jeszcze jedno rozwiązanie, które stosuje od dawna.
Na dysku systemowym SSD 250GB mam tylko Windows 8.1 i trochę danych na pulpicie.
Po pierwszej instalacji systemu i najważniejszych programów (oprócz antywirusa) robię obraz całego dysku systemowego.   W razie problemów np. takich jakie opisałeś na początku przenoszę tylko dane z pulpitu i odtwarzam obraz systemu co zajmuje u mnie 5 minut. Jest to o tyle wygodne, że trwa dużo krócej niż instalowanie systemu sterowników i dodatkowego softu. Dodatkowo przy dużej ilości używanego softu nie trzeba się zastanawiać czy wszystko to co konieczne jest zainstalowane.
I co NAJWAŻNIEJSZE jest to pewny na 100% sposób usuwania z systemu wirusów trojanów i robactwa :) 

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Estet-a były problemy, mam Kaspera zero problemów dodatkowo teraz Kasper oferuję programik "Secure Connection" co pozwala na zmienianie IP kiedy tylko chcemy w moim przypadku często ściągam seriale z torrentów i jedna stronka oferuje 3 torrenty dziennie, a dzieki temu programowi zasysam 6.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to co się stało po uruchomieniu AdwCleaner należy on do MalwareBytes więc jest programem sprawdzonym. Może był ściągnięty z lewego źródła ? No albo ktoś dobrze napisał syfa tak, aby nie dało rady czyścić tym programem a do takich rzeczy jest on najlepszy bo czyści system z poziomu BIOSu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.