Jump to content

Darth ReX

Weteran
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

About Darth ReX

 • Rank
  Turysta

Contact Methods

 • GG
  9297822

Profile Information

 • Ruble
  60
 • Procesor
  Xeon E5640
 • Płeć
  Mężczyzna
 • RAM
  8GB
 • Karta graficzna
  Radeon HD 7870
 • System operacyjny
  Windows 10

Recent Profile Visitors

805 profile views
 1. No właśnie, czy jest duża różnica przy zmianie wentylatorów SPC na Bequiet? U mnie zasadniczo na małych obrotach (mam regulator) w ich obudowie 2 fabryczne zephyry i 1 mistral są niesłyszalne, bo nie widzę żadnej różnicy po wyłączeniu wentylatorów. W idle procesor kręci się na około 1000rpm, a czasem praktycznie staje. Huk za to wywołuje tandem GPU (Saphire HD 7870 GHz Dual-X w 1. wersji) i mój zasilacz Antec VP-500PC. W stresie już jest oczywiście głośniej, ale zazwyczaj strzelanina w nowym Doomie czy WoT i tak jest głośniejsza. Najgorzej tylko, jeśli jakiś tytuł daje mocno w kość po karcie - ta powyżej 75 stopni wbija powyżej 2500RPM i jest już nie do zniesienia, to rzadkość, zwłaszcza po założeniu ogranicznika FPS.
 2. Ale takie podstawowe pytanie - nie szkoda wam bardziej słuchu? Generalnie to temperatury na procesorze nie muszą być jakieś wyśrubowane bo to są bardzo odporne elementy komputera, ale za to warkot i jęk to rzeczy, których bym absolutnie nie zniósł. Nawet sobie tak ustawiłem krzywą wentylatora, że do prawie 70 stopni (norma dla mojego Xeona E5640 na LGA1366) wentylator nie przyśpiesza, a potem trzyma tę temperaturę. Przy 2000RPM to większość wentylatorów w komputerach brzmi już jak jumbo jet. Można to wytrzymać na krótką metę, ale siedzieć przy takim sprzęcie cały dzień? Osobiście zamierzam przy budowie kolejnego komputera pójść zwyczajnie w ciszę i wydać troszkę więcej na półpasywny zasilacz i kartę graficzną.
 3. 75 stopni dla i7 tego typu nie jest żadnym niepokojącym rezultatem. One ogólnie pracowały z takimi temperaturami. Wiem, bo sam miałem Nehalema i mam Westmere z podobnym OC, ale trochę inne chłodzenie mam (Raijintek Aidos)
 4. Jaki monitor i jakie wejście? Zresetuj bios.
 5. Jaka tam siedzi płyta główna? Masz integrę? Wkładaj pojedynczo kość pamięci w poszczególne sloty i odpal kompa na integrze. Poza tym można spróbować podłączyć głosniczek, tzw. beeper i rozpoznać kody błędów na podstawie piszczenia.
 6. Spróbuj wczytać, ale ogólnie ze Żwawym jest dość sporo problemów. Podobno też potrafi sobie zginąć.
 7. 8600K wypada lepiej niż 7700K ze względu na 6 fizycznych rdzeni (i ma to odbicie w wynikach). Z dobrym OC bez problemu jest to lepsza propozycja i bardziej przyszłościowa. W grach oczywiście różnica będzie marginalna, ale już np. w aplikacjach wielowątkowych 8600K bije 7700K dość mocno. Żeby nie być gołosłownym test: https://pclab.pl/art75579-45.html
 8. Masz więcej niż 1 kość? Wkładaj pojedynczo i rób na nich testy. W sumie lepiej kość RAM, niż karta.
 9. Jeśli nie pomaga przeinstalowanie sterownika, to na pewno karta jest fizycznie uwalona, zwłaszcza, jeśli druga działa bez problemu.
 10. Mnie tam najbardziej bawi, że takie złośliwości serio wszystkich bolą. Ja tam lubię, jak świat płonie, ale wchodząc tu staram się zachować maksimum kultury, czy pomóc. W sumie od paru dni nic mnie złego nie spotkało i liczę, że tak zostanie.
 11. Możesz spróbować wgrać jakieś wcześniejsze sterowniki by zobaczyć, czy zadziała, ale jakoś nie wróżę sukcesu.
 12. No to wygląda na posypaną kartę graficzną. Artefakty sypią się pod obciążeniem. Karta do wymiany.
 13. Czy przy odpaleniu komputera obraz jest na jakimkolwiek etapie pokazywany poprawnie?
 14. @pacjent1972 wspominałem, że taka opcja jest już w sterowniku wbudowana. Ten program jest mocno nieaktualny. Teraz mamy piękny suwak na dole: Ogólnie AMD ma dużo lepszy interfejs oprogramowania Software Crimson, niż NV swojego sterownika.
 15. Ta twoja temperatura w spoczynku wcale nie była zmierzona w spoczynku - zobacz na zużycie procesora. Ale to nieważne, bo interesuje i tak nas temperatura w stresie, jednak 60 stopni przy pełnym obciążeniu to wręcz bajka. Nie masz czym się przejmować.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord