Jump to content

Stanley

Weteran
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

About Stanley

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Ruble
  42
 • Frakcja
  Stalkerzy
 • Procesor
  intel core duo E4500
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  Wintorez
 • RAM
  4Gb
 • Karta graficzna
  NVIDIA GeForce GT610
 • System operacyjny
  windows XP

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niwelatory to tylko jedne z przyrządów używanych w geodezji służące do pomiarów i wyznaczaniu przewyższeń (Z). Innymi urządzeniami pomiarowymi są teodolity . tachimetry. odbiorniki GNNS, skanery laserowe (co jest więcej nie umiem sobie przypomnieć). Znalazłem tutoriale kursów blendera i jak na razie wygląda to dość skomplikowanie. Ale do puki nie wiem że co jest niemożliwe to będę próbował to zrobić a jak widzę blender ma takie możliwości.
 2. Możliwe że się przydadzą Twoje porady i za nie dziękuję. A geodezja to pomiary wszelakiej treści terenu i przedstawianie jej formie graficznej. Robi się pomiary określonych punktów tak by posiadały współrzędne prostokątne X, Y, Z (Z nie zawsze bo w sumie przedstawia się rzut na płaszczyznę). Dla jakiejś powierzchni te punkty układają się w siatkę.To tak pokrótce bo całość geodezji jest tematem obszernym. Na tą siatkę nałożyć teksturę i mamy przybliżony obraz terenu. Do tego dodać drzewa , chaszczory, wody jezdnie itp. i byłaby super prezentacja poglądowa dla klienta, niech zwiedzi sobie, jako dodatek do map które otrzymuje. Tak to widzę. Ale widzę też że mam na razie nikłą wiedzę o tym jak stworzyć taki obraz 3d. Programów do tworzenia takiej grafiki jest dużo lecz który wybrać ??. Zobaczę tego blendera może akurat on będzie przydatnyi.
 3. Dzięki za podpowiedź co do LighWave lecz tworzenie modeli czy do Stalkera czy geodezyjnych mają chyba te same zasady modowania na podstawie współrzędnych X,Y,Z. Chodzi mi raczej o to że te wymodelowane do Stalkera są bardzo realistyczne no i wszystko można zwiedzać jak w rzeczywistości. No i szybkość działania jest dużym atutem.
 4. Proszę o wyjaśnienie słowa rendertarget , co toto porabia i co ma być jego efektem. Mniemam iż chodzi o rendering np. terenu ale pewności nie mam. Pytam ponieważ chciałbym stworzyć mapę terenu w oparciu o konkretne geodezyjne współrzędne X,Y i H (zwane też jako Z) opartą o siatkę pomierzonych punktów. Silnik X-ray wydaje się być bardzo mocnym i chyba przewyższający możliwościami typowe programy CAD-owskie. Fajne było by przedstawienie rzeczywistego miejsca z możliwością przemieszczania się po nim tak jak w grze. Z zawodu jestem geodetą więc stąd to moje zainteresowanie tematem. Kontakt z grą (a może bardziej symulacją niż grą) Stalker mam od jego początku. Co do programowania to kiedyś pisałem programiki do obliczeń geodezyjnych w dawno chyba już zapomnianym BASIC-u. No może nadszedł czas nauczyć się czegoś nowego. Będę wdzięczny za odpowiedzi oraz podpowiedzi. Pozdrawiam kolegę.
 5. Czy nikt nie zna się na tym ??. Tak wnioskuję. Samo wstawienie tego tematu to za mało. Co mi po kodach źródłowych bez instrukcji ich obsługi.
 6. https://www.t-mobile-trendy.pl/porady/konfiguracja-lacznosci-bezprzewodowej-na-androidzie,artykul,45294.html może coś da. lub może to https://techniczny.net/jak-przesylac-pliki-z-i-na-komorke-za-pomoca-bluetooth/ najgorsze w tym wszystkim syfie komputerowym że to co miało być proste okazuje się skomplikowane
 7. Jako stary pierdoła mam Nokię E52 (chyba to już czwarta). Muszę poszukać ana Allegro następnej gdyby ta mi wymiękła. Przez jakiś krótki czas miałem smarkfona na andku lecz poszedł pod młotek, dosłownie. Był jeden podstawowy powód, polityka Googla. Bo chcesz sobie coś dodatkowego zainstalować to bez pozwolenie wujka Googla jest to nie możliwe. Masz obowiązek się zarejestrować i posiadać tam swoje konto no i kupować apki. Na dodatek nie można było odinstalować czy zamknąć niepotrzebnych funkcji czy procesów, wujek Google musi Ciebie cały czas szpiegować i w tym celu każda franca na andku sama łączy się przez internet wysyłając i pobierając jakieś dane. A stara Nokia mówi mi kto dzwoni (jak przypiszę konkretną nazwę) więc odbieram czy nie zależnie od mojego widzimisia. Nie zżera w drastyczny sposób zasobów akumulatora ,pracuje coś ok. 1,5 tygodnia na jednym naładowaniu, a sygnał o niskim naładowaniu działa ok 2 dni. W razie potrzeby posiada aplikacje takie jak dane GPS, Mapy, P-kty orientacyjne, Szukanie, Funkcje głosowe, My Space (nwet nie wiem co to takiego), Traveler (też nie kumam o co biega) i jeszcze prę innych. Sprawdzałem pozycjonowanie z GPS to różnice nie przekraczały 1,5m w stosunku do pomierzonych geodezyjnym , to jako ciekawostka, Głośność dzwonka jak dla mnie wystarczająca, maksymalna głośnika jest bardzo duża. No i to na razie było by na tyle.
 8. Zwiedzając poszczególne lokacje zawsze jestem pod wrażeniem konfiguracji terenu a że z zawodu jestem geodetom to właśnie taki silnik byłby przydatny do wizualizacji tego co mierzę. A pomiary są na współrzędnych x, y, Mam pytanie czy można na tym silniku zaimportować siatkę punktów o zadanych współrzędnych i następnie nałożyć na nią tekstury terenu plus krzaki, drzewa. Mniemam że tak da się w końcu tereny w grze są jakoś wymodelowane. Próbowałem zacząć zabawę z xay-cop-sdk ale niewiele z tego rozumiem. No o co jeszcze pobrać z oprócz czystego pliku źródłowego by zacząć zabawę i nie tylko. Dlaczego silnikx-ray ? . Z prostej przyczyny: jak widzę jego możliwość w stosunku do innych programów 3d to ma on w stosunku do nich ogromną przewagę.
 9. Może któryś z kolegów ma sejwa po włożeniu piątej skrzynki do kontenera ?. Prosiłbym o niego.
 10. dopadł mnie ten sam błąd co kolegę FilmisterPL czyli: [error]Line : 112 [error]Description : item not found, id [error]Arguments : gar_grc_assault. Nie da się dalej grać. W sumie nie wiem o co chodzi z tym błędem a raczej o jaki item. Na stronach rosyjskich też nie ma wyjaśnienia, zalecają jedynie wgrać jakiś wcześniejszy sejw, tylko od którego momentu ?. W którym momencie ten bug powstaje ?. Jeżeli związane jest to z kolejnością zadań to te zadania poza przewidzianą przez twórcę kolejnością nie powinny być umożliwione, nawet nie powinny się uaktywniać. Zdecydowane ograniczenie swobody wyboru, tylko trzeba iść jak prosty żołnierz wg rozkazu i nie wychylać się bo inaczej wylot (kula w łeb). Brak w tym modzie alternatywnych wyborów i możliwości (no może są lecz bardzo niewielkie). I tu ma on u mnie mnóstwo minusów. A sam mod naprawdę interesujący o czym wcześniej pisałem.
 11. Akurat w przypadku tego moda nie ma pliku actor.ltx w którym można by zmieniać wartości udźwigu. Dla mnie w tym przypadku udźwig to nie problem, są artefakty je zwiększające. Szukałem tego działu porad i znalazłem tylko odrębne poradniki dla różnych modów. Trudno jest się w tym wszystkim połapać. Pytania już zadane będą się nadal pojawiały i czasami wystarczy odrobina podpowiedzi.
 12. Mod bardzo ciekawy i mocno rozwinięty, to na plus. Natomiast wysokie wymagania sprzętowe to zdecydowany minus. Na minus są zagadki wymagające więcej niż nad przeciętnej wiedzy w stylu "co poeta miał na myśli", schowki poukrywane bardzo perfidnie, trudne do odszukania bez poradników i filmów, można kręcić się jak pies za własnym ogonem i samodzielnie nie znaleźć. Brakuje normalnych podpowiedzi. Nie mam wypasionego sprzętu ale większość modów szła dość płynnie a tu np. w x-10 klatkowanie rzędu 2 na sekundę, porażka. Zastanawiam się co jest przyczyną ??, przefajnowanie tekstur czy przefajnowanie obiektów np. butli gazowych, skrzynek, wybuchających beczek itp. Rozwalając wszystko co możliwe udało mi się nieco przyśpieszyć wyświetlanie. Możliwe też że mod nie został zoptymalizowany i stąd jego "uroki".
 13. Stanley

  W POTRZASKU

  Szkoda że nie podano wymagań, nadaremno ściągałem. Wymagania to win7 w górę a ja mam xp.
 14. jest 10 stycznia 2019r. czyli biegasz bardzo długo. Schowek jest na południowej części lokacji, nie w bazie stalkerów. No i jeszcze dodam ciekawostkę z końca rogrywki na zabicie Barowca. Jak się pojawia nie wchodzimy po najbliższych schodach lecz wchodzimy na piętro od północnej strony. Wyświetla się rozmowa i następnie Barowiec strzela w miejsce gdzie powinniśmy domyślnie być. stojąc za nim, i tak strzela w nieskończoność.
 15. Bardzo ciekawy mod. Brak minimapy oraz mapy lokacji. Orientacj na podstawie słońca , ziemi, jakichś masztów i anten. Trafić w to samo miejsce jest niezwykle trudno. Polowanie na androidy najpewniejsze z dużej odległości dopuki nas nie zauważą no i walnięcie od razu w łeb . Znalazłem też buga (może tylko u mnie) że jakimś sposobem wylazłem poza lokację nie dałem rady wejść na nią z powrotem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord