Skocz do zawartości

Zagadka!


Gość

Więcej zagadek w przyszłości?  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Więcej zagadek w przyszłości?

    • Tak.
      4
    • Nie.
      0
    • Obojętne mi to.
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem dla Was małą zabawę, która ma na celu dwie rzeczy: po pierwsze rzucam rękawicę, którą mogą podjąć absolutnie wszyscy - od najmłodszych stażem kotów, przez tych utytułowanych, aż po administrację. Po drugie: to niestandardowy sposób przekazania Wam pewnego niusa. Czy warto, żebyście się tak głowili dla jednej wiadomości - nie wiem ;)

Zabawa polega na rozwiązaniu przygotowanej przeze mnie zagadki. Jedyne, co musicie zrobić, to

PODAĆ MI SUMĘ WSZYSTKICH LICZB JAKIE WIDZICIE NA OBRAZKACH.

Uprzedzam lojalnie, że zadanie do prostych nie należy, ale chyba nie jest przesadnie trudne. Ustalmy kilka zasad, którymi będziemy się kierować. Oto i one:

1. Każdy użytkownik, bez względu na rangę i przynależność do grupy, może strzelić tylko 2 razy.
2. Na każdym obrazku jest liczba, ale sposób jej ukrycia nie powtarza się na żadnym.
3. Zabawa startuje z chwilą opublikowania tematu. Koniec ustalam na 7 czerwca.
4. Nius pojawi się, jeśli w trakcie trwania zabawy w poniższym temacie znajdzie się 10 prawidłowych odpowiedzi.
5. W związku z powyższym - liczy się praca zespołowa. Wymieniajcie doświadczenia :)
5. O tym, czy ilość odpowiedzi będzie wystarczająca, dowiecie się 7 czerwca.
6. Jeśli będzie ich mniej, nius również się pojawi - ale w późniejszym terminie.
7. Obrazki mogą być częścią większej całości, jak również nie wahajcie się zapisywać ich na dysk, celem dokładniejszego przestudiowania.


A teraz zmykam i zostawiam Was z tą zagwozdką. Z mojej strony nie ma żadnych podpowiedzi. Szanse są wyrównane.  Obrazków jest dziesięć, piłka jest jedna, bramki są dwie, a Stalker to trylogia... ups :)  Tak, to była podpowiedź.


PS: przy okazji dzień dobry, piąty obrazek to ja.

1

Spoiler

1.png

 

2

Spoiler

2.png

 

3

Spoiler

3.jpg

 

4

Spoiler

4.PNG

 

5

Spoiler

5.jpg

 

6

Spoiler

6.jpg

 

7

Spoiler

7.jpg

 

8

Spoiler

8.jpg

 

9

Spoiler

9.png

 

10

Spoiler

10.png

 

Edycja: widzę, że trochę Wam to zajmie :P Wprowadźmy bonusową zasadę: gadać i wymieniać się pomysłami możecie w tym temacie ile chcecie. Tylko uważajcie, żeby nie wprowadzać się wzajemnie w błąd... 

Natomiast prawidłową odpowiedź na pytanie (tj. sumę liczb) możecie podać tylko 2 razy! 

(bo nie będzie mi się chciało potem szukać :P) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża

Cytuj

2. Na każdym obrazku jest liczba, ale sposób jej ukrycia nie powtarza się na żadnym.

To jak rozumiem na pierwszym obrazku liczby pokazujące liczbę naboi w broni albo liczy konserw/apteczek to nie to o co chodzi :P

Ale z tą liczbą to chodzi, że jest gdzieś "napisana/narysowana konkretna liczba" czy mamy sobie coś liczyć albo skojarzyć. Nie wiem np na obrazku 3

Spoiler

liczba naboi w magazynku

a na 8 mamy np liczyć liczbę wagoników albo nitów w karuzeli :P

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

W związku z powyższym - liczy się praca zespołowa. Wymieniajcie doświadczenia

To ja zacznę, może ktoś coś wymyśli.

Obrazek 3, magazynek to dla mnie liczba 30, bo tyle naboi. A może 1 no bo jest 1.

Obrazek 6, elektrownia to dla mnie liczba 14, to mi się skojarzyło z zielono-siwym budynkiem, ułożenie drabiny i wentylacji. (Ale równie dobrze ktoś może powiedzieć 1 bo komin, 1986 bo mu się z katastrofą skojarzy) :P

Obrazek 10, to dla mnie liczba 6, bo tyle tych komór.

Równie dobrze może być wszystko inne bo strasznie ogólna ta zagadka.

 

Cytuj

7. Obrazki mogą być częścią większej całości, jak również nie wahajcie się zapisywać ich na dysk, celem dokładniejszego przestudiowania.

Już nawet w niektórych zmieniałem kolory, nasycenie itp żeby sprawdzić czy coś nie ukryłeś :D ale chyba tak to ci się nie chciało bawić.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @Sierioża poszedłeś po bandzie. Poniżej to co udało mi się rozkminić, moje domysły i brak pomysłów (to większość) na odpowiedź:

Spoiler

1. Przyjąłem założenie że chodzi o liczbę naboi w magazynku (żółte czytelne liczby). W sumie 395.

2. Po przełożeniu na "nasze" z zapisu binarnego i zsumowaniu 1179.

3. Brak pomysłu

4. To mi przypomina tablicę u okulisty na badanie daltonizmu. Jak wyżej.

5. Toż samo.

6. Pomysłu brak.

7. Neil Armstrong - pierwszy człowiek na księżycu. 1 ?

8. Na trzecim wagoniku ( licząc od góry w lewo ), na spodzie jest cyfra 6.

9. Oscar,Sierra,Indie,Echolokacja,Mike - 8.

10. Sem nevim.

 

Pomysł przedni. Tylko od ciągłych zmian w trybie kojarzenia, mam już zwarcia na synapsach. :020:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SEB2E w ósemce 6 to raczej pewniak, wątpię żeby chodziło o liczbę wagoników. Wygląda na to że "Ktoś" celowo tą szóstkę wstawił. Panowie stalkerzy, w kupie siła. Podawajcie sugestie, tak aby można było napykać Sierioży. Oczywiście właściwą liczbę do okienka ;). Ciekawe tropy podał @Mnieciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... część z Was próbowała - to mnie zaskoczyło. Jeszcze bardziej niektóre próby rozgryzienia tematu. Jedne na plus, inne na minus. To lecimy:

@tom3kb jako pierwszy podał prawidłową odpowiedź co do liczby na jednym obrazku, ale w tym samym zdaniu też zrobił niepotrzebną zmyłkę.

@Mnieciu zaskakująco dobrze - wszystkie trzy strzały trafione!

@SEB2E Oj, Seba... Ty to się nagimnastykowałeś :D I w temacie, i na SB. 

Prawidłowa odpowiedź to rok uruchomienia najdłużej działającego reaktora w naszej ulubionej, czarnobylskiej elektrowni, czyli 1981. Zastanawiałem się nawet, czy nie dać Wam w połowie podpowiedzi, że rozwiązanie wiążę się z historią elektrowni, ale dałem spokój, żeby jeszcze bardziej nie namieszać.

Poszczególne obrazki:

1. 3 - przecież napisałem Wam jak byk, że Stalker to trylogia! Każdy screen jest z innej części.

2. 14 - wystarczy wklepać wszystko sumiennie w translator kodu binarnego.

3. 30 - ilość pestek w magazynku.

4. 1890 - data namalowania obrazu. Od dziecka go lubię.

5. 7 - bo maska to GP-7.

6. 4 - ten reaktor jest na zdjęciu.

7. 1 - Armstrong jako pierwszy postawił nogę na srebrnym globie.

8. 6 - skrzętnie domalowana cyfra na jednym z wagoników.

9. 8 - Alfabet NATO. Nawet bez jego znajomości wystarczyło wziąć pierwsze litery wszystkich, średnio pasujących do siebie obrazków. Tu specjalne gratulacje dla kolegi @Chlebczarow, bo trafił w punkt.

10. 18 - To chyba najbardziej charakterystyczne miejsce laboratorium X18.

Ogólnie jestem zdania, że było trudno. Nawet bardzo. Trochę smuci mnie fakt, że mało osób chciało się bawić, ale i tak cieszę się, że jakkolwiek się przyjęło :)

Stąd pytanie: chcecie w przyszłości więcej zagadek, czy mam sobie dać spokój? Dodałem do tematu ankietę i proszę o zagłosowanie - tych, którzy mają to w nosie też.

No i najważniejsze: chyba nie muszę mówić, że na niusy poczekacie sobie jeszcze trochę? :041:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jak na pierwszą zagadkę było trudno, i może przez to też za dużo osób nie chciało się wygłupiać :)

Jak jeszcze kiedyś coś zrobisz to spróbuję znowu postrzelać.

Mi najbardziej spodobało się odgadniecie 9 przez @Chlebczarow, sam sobie zacząłem z tym Sierra, Oscar ale za bardzo zafiksowałem się na tym, że mają być liczby i już patrzyłem nawet na rejestrację samochodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.