Skocz do zawartości

Jak przetłumaczyć rosyjskie skrypty?


Waffen

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to nie są skrypty tylko rosyjski znaki a wyświetlają się tak ponieważ domyślnie stalker używa kodowania ANSI który zależy od twojego kodowania systemowego ( jak mniem masz polski system gdzie nie ma rosyjskich znaków). Musisz przestawić stronę kodowania na UTF-8 wtedy będziesz miał czystą cyrylicę. 

Zły dział przenoszę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antrix - nie wszystkie pliki w takich modach wymagają tłumaczenia. Co to za plik i z jakiego katalogu? Bo po tym fragmencie który wstawiłeś, chyba po otwarciu pliku notatnikiem, tak mi wygląda.

Otwórz plik za pomocą NP2 lub NP++ i zmień kodowanie ( jest w edytorach opcja ) na cyrylicę 1251. Nie na inne!! Dostaniesz tekst w grażdance, ale to ci na wiele nie pomoże, jeśli nie znasz rosyjskiego. Szukaj plików które są po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie by nie pisać nowego postu , w którym pliku [zew Prypeci] są "podpowiedzi" wyświetlane na ekranie ? {np. broń się zablokowała musisz przeładować?}

 

Edit : ogarnąłem ten rosyjski i udało się przetłumaczyć :D

Edytowane przez antrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondotier napisał:

W ZP tego nie znajdziesz bez ekstrachowania plików bin. Nie ma przecież gamedaty. Lepiej znaleźć tłumaczenie jakiegoś moda na ZP i tam poszukać odpowiednika o tej samej nazwie.

w spolszczeniu CoC-a były wszystkie potrzebne pliki , ale ja szukam tego jednego

9 minut temu, antrix napisał:

w spolszczenie CoC-a były wszystkie potrzebne pliki , ale ja szukam tego jednego

jest masa plików a ja nie wiem od czego zacząć czy od scripts czy od configs

Edytowane przez antrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kondotier napisał:

Podpowie Ci rozszerzenie nazwy pliku. Ja akurat nie mam na kompie żadnego spolszczenia. A tak ogólnie, jak Ci pomóc, jak nie podajesz jak autor moda nazwał ten plik. W modach dzieją się różne cuda. Anomalie przy nich, to mały pikuś.

Dobra mam "gamedata\configs\text\pol\ui_st_screen.xml"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.