Skocz do zawartości

Smurths Dynamic Hud - problem z instalacją.


Mayer99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalacją Addon'a Dynamic Hud by Smurth... Są cyrki, bo raz gra się wywala, innym razem nie widzę broni itp itd, potrzebuję przewodnika po tym Addonie chyba.... W mojej grze CoC jest najnowszy patch z spolszczeniem, mam też zainstalowane:

1. OWR z fixem na obrażenia od śrutu i na ulepszenia celności broni, fix na swd z noctowizją,  + spolszczenie

2. OUTFIT ADDON + spolszczenie,

3. Better Noctovision,

4. Better flaslight,

5. W.A.R.F.I.G.H.T.E.R realism addon,

6. Structures redux,

7. Absolute nature redux,

8. Expensive detectors + Svarog w sprzedaży,

9. Spawner,

10. Kilka małych zmian pod moje potrzeby, głównie w configach broni jak eq: SIG Sniper ma magazynek na 20 naboi, brak możliwości podczepienia granatnika etc.

Czytając co pisał autor powinienem po instalacji dodatku wgrać patch na OWR + OA tylko w paczce takiego łączonego patcha po prostu nie ma. Jest tylko na OWR i na Vanilla CoC + OA. Kombinowałem na wszystkie strony i wuj z tego... Gram na domyślnym FOV jak to coś pomoże. Proszę o pomoc bo ten dynamiczny hud to zajefajny ficzer jest....

I jeszcze jedno: Czy żeby mieć te dynamiczne jedzenie i picie + leki to trzeba coś dodatkowo instalować?

 

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWR to mod modyfikujacy jedynie chyba standardowe bronie. Szczerze nie trawie go jak cholepcia, bo nie tylko jest zbugowany co jest idealnym przykładem na to jak nie ustawiać obrażeń, bo z OWR bez 2 magazynków w klate się nie obejdzie by położyć przeciwnika... o tym że może i animacje są fajne efekty "shake" przy niektórych wystrzałach są tak denerwujące że za drugim razem po prostu wylączyłem grę bo nie dało się grać.

 

Jednak z tego co pamięam to ja instalowałem to bez żadnych większych problemów: 

1. OWR + fixy + modyfikacja damages.ltx z AO(jest kompatybilne z OWR)

2. Outfit addon

3. Inne addony

4. Smurths Dynamic hud z patchem "Vanilla_+_OA_Compatibility_Patch".

 

Mogę jedynie zgadywać że spolszczenia mogą sprawiać problemy. W zasadzie z tego co do tej pory zaobserwowałem to spolszczenia psują dosłownie wszystko co się da, bo nie są kompatybilne albo z fixami albo z innymi dodatkami i na końcu masz zupkę chińską i stalker sypie się bo nie znajduje czegoś co powinno być po polsku albo po angielsku. Nie widzę sensu instalacji spolszczeń w takich grach jak stalker, to nie zaawansowany RPG. Nawet podstawowa znajomość angielskiego wystarcza by grać i instalować mody...

Poza tym upewni się że w ustawieniach masz wszystko tak jak należy(główne ustawienia->gra). Ustaw wszystko, np pełne animacje, przegrzewanie broni itp. Zapisz je, wyjdz z gry i uruchom ją jeszcze raz i rozpocznij nową grę(wymagana)

 

Jednak jeśli mam być szczery, na początku dynamiczny hud jest fajny i klimatyczny.... a po kilku godzinach masz dosyć. Dosyć tego sapania po przebiegnięciu ledwo 20 metrów, masz dosyć tej idiotycznej nakładki która zasłania połowę ekranu i przy minimalnym damage sprawia że totalnie nic nie widzisz... Nawet animacje po pewnym czasie już tylko denerwują i zamiast sprawiać że gra jest bardziej "immersyjna" sprawia że tylko robisz minę: "boże skończ tą żałosną animacje".

Po jakichś 3 godzinach musiałem przerobić te nakładki na ekran symulujące maski bo są one po prostu tragicznie zrobione, musiałem zmniejszyć ten "mleczny" efekt, usunąć połowę efektów zniszczenia bo dosłownie nie widać gdzie się idzie, i ogólnie zmniejszyć alphe każdej grafiki.

Jednak nawet to nie pomogło i na drugi dzień jedyne co zostawiłem z tego addona to system przegrzewania się broni i kilka elementów GUI...

 

W tej chwili robię czystą instalację na CoC i sprawdzę czy poprzednia moja konfiguracja działa, jednak mimo tego bardziej polecam używanie STCoP, bardziej stabilna, ma więcej elementów i nie ma udziwnionego systemu obrażeń.

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wieczór wczoraj nad tym siedziałem, ale się uporałem w końcu... Kombinowałem z kolejnością instalacji i trzeba było zainstalować 2 patche w odp. sekwencji AO i OWR potem.... Co do Twoich uwag to długo się zastanawiałem, który weapon's addon zainstalować, oglądałem filmiki, ich zawartość etc. Wybrałem OWR ze względu na jakość broni, animacji, celowania z granatnika itd. Wolę jakość nad ilością, poza tym jest my personal fav M4A1 i naprawdę zajefajnie wygląda i ma naprawdę świetną obsługę granatnika podwieszanego :050:. Co do obrażeń to całkowicie się z Tobą zgadzam, vaniliowe z OWR ssą, ale po zainstalowaniu W.A.R.F.I.G.H.T.E.R.'a, patcha na shotguny wszystko jest zadowalające jak dla mnie. Jedyny mały mankament w moim odczuciu to brak fajnych SMG's i Snajperek Natowskich....ja biegam z SIG 550 Sniper, ale wolałbym coś na kształt Sr25, M110 SASS, czy MK 14 EBR, ale cóż... SR 25 jest chyba w AO ale kiepsko się prezentuje IMAO. No dobra może jeszcze tęsknię za kolimatorami trochę :blink:. Poza tym wprowadziłem małe ficzery pod siebie jak eq regulowany celownik w Sig Sniper, czy Acog Dusk z rzeczywistym przybliżeniem 1,6 zamiast 4x, plus pierdyliard innych głupot...

Co do spolszczenia, to Stalker i Wiedźmin to jedyne gry, które muszę mieć po polsku... jakoś tak mam po prostu i już! :041:

Tak naprawdę, żebym był do końca zadowolony z mojej "HYBRYDY" CoC chciałbym jeszcze:

- poprawić obrażenia granatów ręcznych i tych z granatników, bo promień ich pola rażenia jest zbyt mały;

- tę nieszczęsną texturę susata zamiast granatu do granatnika od broni "Kałaszopodobnych".... POMOŻE KTOŚ?

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, co do obrażeń granatów i pola rażenia to w plikach:  w_f1.ltx | w_rgd5.ltx | weapons.ltx (by znaleść granaty w weapons.ltx najlepiej wyszukać słowa: ammo_vog-25, jest to linia 718 reszta pod spodem to są właśnie info o granatach)

Są tam sekcje: blast_r i frags_r  które (chyba) odpowiadają za radius, czyli promień obrażeń.

Sekcje blast i blast_impulse pewnie odpowiadają za siłę wybuchu, czyli jak mocno chyba popchnie wszystko w pobliżu...

 

A co do tych tekstur to coś konkretniej bo nie zrozumiałem :/

 

Poza tym STCoP, fakt że ma więcej, ale te więcej nie oznacza gorzej, wręcz przeciwnie, spora ilość broni w tym addonie jest bardzo dobrej jakości i animacje wcale nie są takie gorsze. Ja używam go głównie dla tego, że jest najbardziej stabilny i zbalansowany. AO i OWR wywalały mi dosyć często i nie z powodów innych dodatków, a taki STCoP z własnej winy ani razu mi nie sprawił problemów.

Jednak to oczywiście wszystko kwestia gustu, mi te lepsze animacje i modele raczej nie są potrzebne, jednak wiem że inni je naprawdę lubią bo co jak co dobrze wyglądają w czasie gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mayer99 napisał:

Demokracja w CoC jest jednak podstawową zaletą LOL, dzięki za podpowiedzi i wskazówki. Ja marzę w jakimkolwiek Stalkerze, że będę mógł złapać w łapska coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=6zThkjfXXhU

Maestria.

uf... aż się spociłem oglądając to...

Poza robieniem grafik i tekstur mam jako takie doświadczenie z modelami jednak tylko z blenderem który tragicznie mi działa z plikami Stalkera. Gdyby nie one to bym siedział i dosłownie szlifował każdy poligon każdej broni by wyglądało jak z filmu... Jednak w tej chwili to tylko mogę siedzieć i oglądać filmiki z takimi zabawkami :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No factico Amigo, miałeś rację w 101% muszę przyznać!  Zainstalowałem STCoP i nie dość że są wszystkie giwery z OWR to jeszcze masa innych. Ale prawdziwą różnicę robią dodatki jak kolimatory etc. Czad! Jest trochę niedociągnięć, ale nic z czym bym sobie nie poradził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić, polonizacje z z tego forum są tragiczne. Dają to spolszczenie, ale dodatkowo tłumacze dodają tam WSZYSTKIE CONFIGI I SKRYPTY, WSZYSTKIE. Potem jest taki syf że głowa mała. Nic nie pójdzie. Tutaj macie link do pełnego spolszczenia CoC'a, kompatybline z STCoP, Outfit addon, OWR, DRX Questlines, DRX Dynamic relations i masą innych dodatków. Nie dość że jest spolszczony tekst to jeszcze spolszczone głosy Stalkerów i megafonów, na przykład tego w barze. Jest to rosyjski lektor + nałożony głos Mirosław Utta, tak jaw w oryginalnych Stalkerach. Są tam tylko potrzebne pliki: folder configs/text/pol, kilka plików konfiguracji dźwięku configs/misc/sound, plik localization.ltx (możliwe polskie znaki) i axr_options.ltx (polski język ustawiony w ustawieniach gry), axr_main_options.script żeby polski język był do wybory, jak będzie sprawiał problemy można usunąć, folder sounds/characters_voice w którym są polski pliki dźwiękowe Stalkerów i innych rzerczy no i dwie teksturki podmieniające napisy z menu i ładowania mapy z Call of Chernobyl na Zew Czarnobyla. Tak jak mówiłem, nie ma zbędnych plików i jest kompatybilny ze wszystkimi addonami (częściowo oprócz AO)

https://mega.nz/#!PlEliAzS!DnTZHeCJARDwLme24kpY5Hg7h5yUjB_z2joec3znzwc

Edytowane przez EGZOdaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gawron napisał:

Że tak nieśmiało zapytam, ile polonizacji z tego forum instalowałeś?

A tak nieśmiało odpowiem: pobrałem 3 i miałem serdecznie dosyć, szczególnie po tych dwóch:

https://zone.stalkerteam.pl/file/242

https://zone.stalkerteam.pl/file/244

Po tym jak zobaczyłem ich zawartość padłem i prawie umarłem. Serio. Sam pobierz i zobacz, tylko miej przygotowany numer 999. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.