Jump to content

gawron

Doświadczony tłumacz
 • Content Count

  2284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  200

gawron last won the day on May 7

gawron had the most liked content!

Community Reputation

4204 Przyjacielski

2 Followers

About gawron

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 04/27/1968

Profile Information

 • Ruble
  76371
 • Frakcja
  Renegaci
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

5656 profile views
 1. Niespiesznie dalej przemierzam Zonę według NLC. X-18 zlustrowane, teraz szukam dostępu do X-16, w międzyczasie załatwionych sporo różnych spraw, ważnych i mniej ważnych - typowo zarobkowych. Cieszę się, że udało mi się pomóc na wpół zząbiałemu Kłowi wydostać z podziemi Agropromu, Sacharow miał zorganizować mu transport śmigłowcem z lokacji, tak przynajmniej obiecał. Od Krugłowa dowiedziałem się, że starszy pan - profesor Sacharow wcale nie jest taki święty, na jakiego wygląda. Szukając drogi do X-16 znalazłem rzeczy Wasiliewa, niestety nie było tam nic na temat wejścia do laboratorium, nie wiadomo też, co stało się z profesorem. Trop prowadzi na Bagna, podobno tam można uzyskać jakieś informacje, przy okazji załatwię prośbę Krugłowa i może uda mi się pchnąć sprawę walizki z kompromitującymi dokumentami, które zebrał dowódca posterunku na Kordonie, zobaczymy.
 2. Gdzieś słyszałem, że pożar lasu ma w sobie coś z horroru. Myślę, że sporo jest racji w tym stwierdzeniu.
 3. Półmgła. Ciekawy i dość nietypowy film wojenny. Sam fakt, że przy jego produkcji współpracowały ekipy niemiecka i rosyjska jest interesujący. Zima 1944 roku. W odległej wiosce na północy grupa niemieckich jeńców ma zbudować wieżę dla radiolatarni. Mieszkańcy wioski - kobiety i starcy, których mężowie i synowie walczą lub zginęli na froncie, witają jeńców ze zrozumiałą wrogością. Mimo trwającej wojny i wszechobecnej nienawiści do hitlerowców, pomiędzy mieszkańcami wsi i jeńcami nawiązuje się nić porozumienia i sympatii. Historia zupełnie różnych, wrogich sobie ludzi, którzy znajdują wspólny język. Jest to opowieść o tym, jak człowiek może pozostać człowiekiem, mimo fatalnego zrządzenia losu i historii. https://www.cda.pl/video/167013190/vfilm?wersja=720p https://v-s.mobi/jeńcy-półmgła-полумгла-2005-на-польском-1:44:35
 4. Posłużę się Cieniem Czarnobyla. Wszystkie dostępne czcionki są w pliku konfiguracyjnym - fonts. Zmiany czcionki dokonujemy w plikach config/ui, w zależności od tego, gdzie chcemy zmienić wyświetlaną czcionkę, szukamy odpowiedniego pliku. Dla menu głównego jest to plik ui_mm_main, w oryginale wyświetlaną czcionką jest graffiti22, poniżej zmiana na latterica18.
 5. Najlepiej od początku wbić sobie do głowy zasadę - nie strzelamy do nikogo, jeśli do nas nie strzelają. Otwierając pochopnie ogień, możemy zamknąć sobie jakiś dialog lub drzwi, co za tym idzie pozbawić informacji niezbędnej w dalszej grze, a interesy Naznaczonemu przyjdzie prowadzić także z potencjalnymi wrogami, tak że ostrożnie z palcem na spuście. @tom3kb. Odpowiadając na twoje pytanie, grę zacząłem mniej więcej w tym samym czasie co Smox (ostatnio miałem przerwę), a jestem dopiero u wejścia do X-18, z tym że dla mnie testy są przy okazji. Tak obrazowo, na Bagnach jest możliwość czasowego (na około 3 dni) wzmocnienia kombinezonu o 300 %, tylko potrzeba do tego 5 rąk zombi. Przed wyprawą do X-18 postanowiłem ulepszyć pancerz, wszystko było gotowe, jednak wyskoczyły pewne sprawy, czas minął i kombinezon stracił dodatkowe właściwości ochronne. Żeby później w labie nie żałować, zdecydowałem jeszcze raz wzmocnić kombinezon. Od nowa zbieranie rąk zombi, wypad na Bagna, następnie na Wysypisko pożyczyć miotacz płomieni, teraz już tylko do Sidorowicza, żeby go załadował (o ile nie wyjechał w interesach) i można ruszać do Doliny Mroku. Nie wiem, czy powstanie coś lepszego do STALKERA dlatego nigdzie się nie spieszę, biorę wszystkie zadania, czytam zapisy w znalezionych PDA, staram się dotrzeć do każdego schowka itd. wszystko po to, żeby jak najdłużej cieszyć się grą. Tak że przechodząc NLC w ten sposób, do finału pewnie dotrę w okolicach zimy, nie wcześniej, tak przynajmniej myślę.
 6. Przypadek stalkera, który połasił się na duże pieniądze.
 7. Po uwolnieniu Szmigi pewnie nie porozmawiałeś ze Stawridem, koniecznie trzeba to zrobić i oddać mu klucz. Rano otrzymasz SMS jak poniżej. Wtedy idziesz po broń i jeśli masz życzenie, możesz pobawić się u Bukmachera, który pojawia się razem z ekipą Szmigi. Innej opcji zdobycia SR-3 nie ma.
 8. Na pewno jeden z ładniejszych. W słońcu i w deszczu, o świcie, o zmierzchu (grafika to początek listy walorów NLC, długo by o tym pisać...). Ta sama lokacja i to samo miejsce, z tym że wcześnie rano i przed zachodem.
 9. Jedzenie dla generała można znaleźć przy trupach najemników i monolitowców pojawiających się na lokacji. Nie ma innej opcji.
 10. Poniżej link do poprawki dla v. 4.1 - FOV 75. https://drive.google.com/file/d/0B6pOQmtvQCgSMlY1VG1yNmlFRzg/view
 11. Na spolszczenie nałożyłeś przynajmniej jedną z poprawek. Jeśli chcesz pozbyć się krzaków w tekście, z gamedaty spolszczenia skopiuj do gamedaty moda całe foldery config i scripts.
 12. Zdrowia, radości, spełnienia marzeń, pomyślności. Wszystkiego Najlepszego
 13. Może to był Jurij Siemiecki - wieczny tułacz. PS Nawiasem mówiąc, fajnie, że piszesz o takich przygodach.
 14. NLC. Dwa zupełnie różne obrazy Zony, dla mnie oba w takim samym stopniu oddają jej charakter.
 15. Nie spotkałem tego stalkera, ale chyba niewiele straciłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord