Jump to content

gawron

Doświadczony tłumacz
 • Content Count

  2375
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  208

gawron last won the day on January 12

gawron had the most liked content!

Community Reputation

4478 Przyjacielski

4 Followers

About gawron

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 04/27/1968

Profile Information

 • Ruble
  76371
 • Frakcja
  Renegaci
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6599 profile views
 1. Monolit szturmuje Szpital, wszystko idzie w miarę gładko, nawet wojskowy śmigłowiec i BTR w końcu zostają zniszczone. Tuż przed przejściem do Limańska nasz główny bohater trafia na minę. Tak zaczyna się historia monolitowca Kota... Cat story, prawdę mówiąc tytuł w pierwszej chwili mnie zraził... Jednak ciekawość zwyciężyła i po odpaleniu okazało się, że nawet historia o Kocie w Zonie może być interesująca. Niezły, choć krótki mod, fabuły wystarcza na jeden wieczór. Trzy lokacje, niezła paczka broni, cut sceny, odrobina mistyki, jest wszystko, co trzeba. Widać, że autor się postarał, a że jest to jego debiut, tym większe wyrazy uznania. Z przyjemnością zwiedziłem opuszczoną bazę wojskową na Lokatorze, nie spotkałem się wcześniej z tą lokacją, więc dla mnie była to nowość. Jeśli ktoś od eksploracji i zbierania artefaktów woli szybką akcję a do tego lubi sobie postrzelać, nie powinien być zawiedziony Historią Kota. Kilka screenów:
 2. Dla mnie to już koniec poszukiwań z byłym najemnikiem Den'em. Den miał odnaleźć najemnika Klina i na swoje nieszczęście go odnalazł, choć pod koniec wędrówki został ostrzeżony i mógł bezpiecznie opuścić Zonę. W Ciernistej drodze wybór zakończenia zależy od gracza. Niezła fabuła, zwroty akcji, możliwość wyborów, wszystko to pozwoliło mi przyjemnie spędzić kilkanaście godzin z tym modem, nie ma miejsca na nudę. Modyfikacja stabilna, podczas gry nie miałem ani jednego wylotu. Dla mnie jedynym minusem Ciernistej drogi jest brak zmienionej lokalizacji schowków lub przynajmniej ich zawartości. W końcu schowki to coś, czego się szuka, trafia przypadkowo lub dostaje na nie namiary, a to, co jest w środku, powinno być niespodzianką. Tutaj wszystko pozostało niezmienione od czasu Zewu Prypeci. Jeszcze jedno, moim zdaniem autor mógł pokusić się o jakąś "współczesną" paczkę z bronią, ale to nie minus, tylko moja fanaberia. Parę screenów z mojej gry:
 3. Zerkinij na filmik Na filmiku poniżej jest pokazany sposób, jak dostać się do Czerwonej kuli.
 4. Ci, co grali pewnie tak, ale wymieniony w opisie najemnik Blady już niekoniecznie.
 5. Dopiero go postawiłem, nawet nie miałem czasu o tym pomyśleć. Zrobiłem podobnie, nieważny sposób, najważniejsze, aby wszystkie pliki były na miejscu.
 6. Żeby na polskiej platformie wyświetlał się Den, a nie Diegtiariow, trzeba folder pol uzupełnić o pliki z folderu rus z wyjątkiem dwóch, które już się tam znajdują.
 7. Dzień wolny, trochę czasu, więc postanowiłem sprawdzić, co kryje się pod szyldem "Noc przed Bożym Narodzeniem 3". Wietrznie, biało, na dworze 22 stopnie poniżej zera, śnieg skrzypi pod nogami. W barze z głośnika leci nieśmiertelny Frank Sinatra, klimat świąteczny jak złoto. Jednak już po paru minutach gry uświadomiłem sobie, że to Zona i nie zawsze wszystko musi działać tak, jak powinno. Rozumiem, że ten mod to żart, dowcip, humoreska, jednak w porównaniu (nie tylko w kwestii technicznej) z inną krótkometrażówką o tej samej tematyce "Pościg za Świętami", moim zdaniem ten wypada blado. Jednak jeśli ktoś chce spotkać w Zonie Jean-Claude Van Damme'a i Chucka Norrisa to ten mod jest dla niego. Nawiasem mówiąc, ten drugi bohater ma dość ciekawą kwestię dialogową, pozwoliłem sobie ją przetłumaczyć.
 8. gawron

  GUNSLINGER mod

  @Szczepan9205. Gram na trochę innej kombinacji, AN4 + pogoda i tekstury nieba z Aniversary Deluxe. Na poniższej stronie (na samym dole w spoilerze ГРАФИЧЕСКИЕ СБОРКИ) znajdziesz różne wariacje graficzne dla Gunslingera. Przed chwila pobrałem jesienną paczkę Atmosfear + AN4. https://stalkerportaal.ru/load/zov_pripjati_novyj/zov_pripjati_globalnye_modifikacii/gunslinger_mod_build_2020_01_01/140-1-0-3174
 9. gawron

  GUNSLINGER mod

  Premiera Gunslingera zachęciła mnie do ponownego zagrania w Zew Prypeci. Przy próbie odpalenia modyfikacji na polskiej platformie zaliczyłem wylot z logiem: Poniższe configi umożliwiły mi grę na polskiej platformie. Paczka zawiera kompatybilne polskie pliki tekstowe oraz wyleczony wylot przy próbie wystrzału z Desert Eagle. gamedata.7z Nowe medykamenty i napoje nie tylko cieszą oko, ich dodatkowy plus to to, że teraz nie da się równocześnie walczyć i leczyć. Oddzielny plus za tekstury animacje i dźwięki broni, ale to najlepiej widać i słychać w akcji. Gunslinger nie ustrzegł się paru błędów, jednak brak celownika laserowego (zainstalowanie i próba użycia = wylot) wcale mi nie przeszkadzał, a i wiszące zadanie od Azota na elektroniczne rupiecie z Cementowni (nie mogłem podnieść przedmiotów) też nie sprawiło mi bólu. Poza tym wszystko działało, jak trzeba, nie licząc dwóch niekrytycznych wylotów z [pmm] w logu. Moim zdaniem na uwagę zasługuje atak kontrolera, mutant nie zabija bezpośrednio psionem, lecz zmusza stalkera do popełnienia samobójstwa. W przypadku broni strzeleckiej lufa ląduje pod brodą, w przypadku noża nasz bohater popełnia harakiri, tak czy siak czeka gracza wczytanie zapisu. Jeśli ktoś zamierza przypomnieć sobie fabułę Zewu Prypeci, to myślę, że warto skorzystać z oferty autorów GUNSLINGER mod. Parę screenów z mojej gry: Do pobrania jest aktualizacja, wystarczy użyć CheckUpdates!
 10. Nie jest napisane, że to oficjalna strona modyfikacji. Jest to źródło, z którego korzystałem, ale dziękuję za informację. Teraz powinno być OK.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.