Skocz do zawartości

gawron

Doświadczony tłumacz
 • Zawartość

  1 724
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  142

Ostatnia wygrana gawron w Rankingu w dniu 12 Sierpień

gawron posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2 370 Przyjacielski

2 obserwujących

O gawron

 • Tytuł
  Przemytnik
 • Urodziny 1968.04.27

Informacje

 • Ruble
  58037
 • Frakcja
  Renegaci
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

2 127 wyświetleń profilu
 1. Z rozkopywaniem grobów wiąże się pewien minus, więc gdy mamy wszystko, co nam potrzeba, lepiej się zastanowić czy dalej to robić. Rozkopując groby, tracimy karmę/reputację, co może skutkować np. brakiem możliwości korzystania z niektórych artefaktów lub przedmiotów, które nabyły właściwości takie jak artefakty. Mamy wybór jak wiele w tym modzie. Po tym, jak zabijemy kontrolera, nie używając noża, tracimy okazję na osiągnięcie - "Rzeźnik". Dowolny klawisz uruchamiania pojazdów możemy przypisać w opcjach. Nawet znając treść dzienników, notatek, PDA itd. mod ani przez chwilę nie zwalnia gracza od myślenia, informacje czy podpowiedzi często są lakoniczne, z niedopowiedzeniem, wiele zadań ma pewną zagwozdkę. Dla przykładu na Radarze, aby uwolnić przyjaciela, trzeba było przeniknąć do obozu wroga i nie zostać rozpoznanym, krótko mówiąc upodobnić się do nieprzyjaciela. Maska jest, kombinezon jest, a Nieznani prują do Żekana. W internecie nic nie znalazłem, autor poradników też próbował kilka razy, w końcu się poddał i załatwił sprawę siłowo, jest taka możliwość. Straciłem sporo czasu, zanim mnie olśniło, że GG największe szanse na to, że nie zostanie rozpoznany, może mieć nocą. Po 22.00 w przebraniu bez problemów można było wejść do obozu i pogadać z Prorokiem.
 2. Nie ma miejsca na nudę, ten mod to pasmo zaskakujących rozwiązań, opowiedzianych ciekawych historii, zwrotów akcji, zagadek, przedmiotów potrzebnych do wykonania zadań... A wszystko tak podane, że momentami kopara opada, a chwilami wciska w fotel. X-16 to królestwo Burerów o skrajnie prawicowych poglądach, którzy porwali prof. Sacharowa, dzięki temu mogłem się dowiedzieć między innymi, czyj mózg pływa pod samą kopułą, zapytał mnie - Tato, to ty? To nie leśnik a rolnik, były traktorzysta "mieszkający" w Wiosce Pijawek ze swoją smutną opowieścią i zadaniami, które pozwolą wydostać się z tego miejsca. Zadania z pozoru nietrudne tylko, że trzeba je wykonać, nie wyrządzając krzywdy żadnej z pijawek. Na Magazynach Wojskowych kolejna alternatywa, używając krótkofalówki, możemy wybrać, z kim chcemy mieć odczynienia. Czy z protoplastami Wolności, czy Powinności? Na razie wybrałem tych pierwszych.
 3. Zaciekawił mnie ten komar, byłem ciekaw jak to działało.
 4. PRZESTRZENNA ANOMALIA ( UPDATE 4 )

  Do premiery jeszcze coś się może zmienić. Jak zwał tak zwał, najważniejsze to oby mod w końcu ujrzał światło dzienne.
 5. PRZESTRZENNA ANOMALIA ( UPDATE 4 )

  Trudno powiedzieć jak się kończy, ponieważ wersja 4.1 jeszcze nie miała premiery. Myślę, że końcówka, jak i sama fabuła niewiele się zmieni. Zmiany fabularne są zapowiedziane w Update 5, mam nadzieję, że w końcu się doczekam... Początek jednak może być nieco inny... Czasem, żeby kontynuować trzeba zacząć na nowo... Przebudzenie się w tym miejscu, stało się moim nowym początkiem. Poczułem, że już nie jestem tym samym człowiekiem, jakim byłem wcześniej, po raz pierwszy od lat obudziło się we mnie sumienie i współczucie do innych. Jestem najemnikiem o ksywce Zwier, a oto moja historia.
 6. Może ta informacja będzie komuś pomocna. W Rostocku po wejściu do "radioaktywnego domu" i odnalezieniu nesesera z dokumentami oraz kluczem, mamy do wyboru: otworzyć kluczem sejf lub kratę. Wybierając sejf, zgarniemy niezły artefakt i trochę sprzętu. Wybierając kratę, znajdujemy popiersie Lenina, i tutaj kolejna alternatywa, popiersie można rozbić, wtedy w inwentarzu ląduje niezły art lub zabrać statuetkę ze sobą. Zabierając Lenina, zdobywamy osiągnięcie "Doświadczony stalker" (tutaj komsomolec) oraz otwieramy nową linię zadań. Wybrałem ostatni wariant i już po chwili trochę pożałowałem, poltergeist, z którym trzeba się zmierzyć, jest nieco inny niż te, które znałem. PS. Popiersie Lenina to cena za klucz od bramy otwierającej drogę na Jantar.
 7. Podoba mi się w tym modzie, że z niektórymi mutantami można się komunikować, że mutanty człekokształtne to tak naprawdę ludzie. A winę za to, jacy są teraz, ponoszą ludzie, którzy przeprowadzali na nich eksperymenty. Tych jegomości nawet polubiłem. A tych nażelowanych zzombirowałem.
 8. Nie ma lipy, przygotuj sobie daty, kiedy rodzili się: Breżniew, Chruszczow, Andropow, Gorbaczow, James Cook, Leonardo da Vinci, a to nie cała lista.
 9. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi: Tego typu zabezpieczeń jest więcej.
 10. Kodem jest: Grę zaczynałem dwa razy, za drugim miałem Wielką Ojczyźnianą. Muszę przyznać, że też się oskakałem po tym domu, zanim znalazłem rozwiązanie.
 11. Czaszkę oddaj, samopał plus zrobiona własnoręcznie ulepszona amunicja (potrzebny proch i łożyska, znajdziesz lub możesz kupić u Skidana) to bardzo skuteczna broń, z bliskiej odległości pijawka pada od jednego strzału, tyle że niska szybkostrzelność. Do jednego można wejść przez dach, do drugiego namiary na klucz dostaniesz wykonując zadanie.
 12. Stalker "na wesoło" :)

  Po prostu Żora.
 13. Dzięki za rady jednak oszczędziłem GG wódki, narkotyków i wizyty u znachora, znając życie, po takich zabiegach to dopiero mógłby się nabawić notorycznej sufitówy lub skończyć jak ci dwaj poniżej albo jeszcze gorzej. Jestem świeżo po załatwieniu spraw w Dolinie Mroku i po wizycie w X-18, które w tym modzie jest zamkniętym światem kontrolerów. Światem ze swoimi prawami, hierarchią, aresztem i tajemnicą. Gdy ją poznałem, przyznam, że lekko się wzruszyłem. W miarę przechodzenia Złotej kuli, zaczynam nieco inaczej patrzeć na Zonę. Dla mnie ten mod już nie musi być lepszy, i tak co chwila zaskakuje rozwiązaniami i fabułą, jeśli dalej będzie tak jak do tej pory, to żal będzie mi go kończyć.
 14. Ciekawa sprawa, po powrocie z Agropromu na Wysypisko chciałem przespać się do rana, a tu zaskoczenie, komunikat: "Zabiłeś zbyt wielu ludzi" oraz przemyślenia GG: "Nie mogę spać. Tyle krwi na moich rękach..." Faktycznie, przy przejściu Agroprom-Wysypisko zabiłem paru Nieznanych, chociaż mogłem ich obejść, na Wysypisku też jeszcze dwóch się napatoczyło. Nie wiedziałem, że nawet zabijając wrogów, nasz bohater będzie przeżywał takie rozterki. Tym bardziej że oni jak tylko go zobaczą, walą do niego bez zastanowienia.
×

Ważny komunikat

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność