Jump to content

gawron

Doświadczony tłumacz
 • Content Count

  2476
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  211

gawron last won the day on June 20

gawron had the most liked content!

Community Reputation

4699 Przyjacielski

4 Followers

About gawron

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 04/27/1968

Profile Information

 • Ruble
  99429
 • Frakcja
  Renegaci
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

7536 profile views
 1. gawron

  Opinie

  A dla mnie gwiazdy na firmamencie powinny ułożyć się w jeden wielki napis: NLC 7. A tak trochę bardziej na poważnie, stare przysłowie pszczół mówi: But, który pasuje na jedną stopę, może uwierać inną. Krótko mówiąc, nie należy zbytnio kierować się opiniami innych, bo innych jest dużo i każdy mówi co innego. Jeśli sam nie spróbujesz, nie dowiesz się, czy było warto.
 2. @cez137. Gramy w tę samą - 4. Odpaliłem grę na twoim zapisie, jeśli możesz, cofnij się do zapisu sprzed porannej rozmowy z Kucharzem, a na pewno sprzed załatwienia najemników. Porozmawiaj z Kucharzem i wtedy pobiegnij do gospodarstwa, możliwe, że Wola się pojawi.
 3. U mnie był, widocznie poprowadziłeś grę inaczej.
 4. Nie w pijawkowie, ale w gospodarstwie za pijawkowem siedzi sobie Wola.
 5. Bóg zapłać za miłe słowa, @Szczepan9205. A ja po balandze z Kucharzem i porannej pogawędce poszedłem do gospodarstwa za pijawkowem, porozmawiałem ze stalkerem Wolą, załatwiłem nadbiegających najemników i trzymając się prawej strony, poszedłem w stronę ich posterunku. Na minimapie zauważyłem trupa, przy trupie znalazłem notatnik z namiarami na teleport prowadzący na Radar. I takim sposobem znalazłem się pierwszy raz na Radarze, za drugim razem dotarłem tam z pomocą teleportu w pijawkowie, o krórym dowiedziałem się z PDA jednego z najemników pilnujących teleportu na posterunku, ale ten teleport jest tylko w jedną stronę - z Radaru. Jak widać, w FM jest wiele dróg, które prowadzą do celu. @cez137. Nie pchaj się na posterunek najemników, jeśli dotrzesz na Radar dzięki podpowiedzi zapisanej w Notatniku obserwatora, będziesz miał możliwość dotrzeć tam z drugiej strony.
 6. OK, dobrze, też że pomógł Ci naprostować parę spraw.
 7. Zakończyłem grę w SFZ Project: Episode Zero, wcale się nie spieszyłem, bo nie bardzo miałem do czego. Moim subiektywnym zdaniem tan mod to przykład tego, jak można zainteresować gracza nie tonami złomu czy tłumami wrogów, ale mieszanką tajemniczości i mistyki odpowiednio wplecioną w fabułę. Niebanalna historia, niecodzienna grafika, świetnie dobrane dźwięki, wszystko na bardzo wysokim poziomie, bez nachalności i cepeliady. Zastanawiam się, jak autorom udało się tyle wycisnąć ze STALKERA, bo w SFZ aż czuć zapach atmosfery, jest to Zona, jaką lubię. Kilka screenów z mojej gry:
 8. Nic się nie odwala, skaner przestrzenny to taki dodatek do szybkich podróży, przeczytaj opis przedmiotu, a wszystkiego się dowiesz. A jeśli Ci się nie podoba taka zabawa to, wyrzuć albo sprzedaj i zapomnij.
 9. @Agraelu, dopiero teraz zauważyłem, że chyba nie masz akumulatora na pasie, bez tego arty nie działają.
 10. Pod linią energetyczną na wzgórzu jest namiot, używając lornetki, na pewno znajdziesz.
 11. Stalkerom zawsze warto pomóc, jednak nie oczekuj nagrody. Poniższy dialog to wszystko, co dotyczy Sieryja, jeśli później zginie, nic się nie dzieje. Jeśli Sieryj będzie żył, o ile dobrze pamiętam, za każdym razem "będzie potrzebna pomoc" - olej to.
 12. Po znalezieniu notatki, wszystko powinno być na miejscu.
 13. Chodzi o wódkę, @cez137. Czy zaraz po wejściu do X-16 podniosłeś tę notatkę?
 14. @cez137. Wilka nie szukasz na ATP. Zaraz po rozmowie z Sidorowiczem i pojawieniu się zadania znajdziesz go w wiosce. Męczy się za domem koło drabiny - potrzebuje "lekarstwa".
 15. Atmosfera jest na pewno. Do tego, co napisał @vidkunsen, dodam, że podoba mi się patent z zapisami przy działających radiach i magnetofonach, tylko nie mogę się przyzwyczaić, do nazwijmy to okien dialogowych. Nie udało mi się postawić moda na polskiej podstawce, na rus nie było problemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity