Jump to content

Fade to Silence


Yossarian
 Share

Recommended Posts

W trakcie gali rozdania nagród The Game Awards firma THQ Nordic zapowiedziała swoją nową produkcję - Fade to Silence.

FtS.jpgPowstająca gra jest przedstawicielem gatunku survival, co oznacza, że rozgrywka sprowadzi się do prób przetrwania w nieprzyjaznym środowisku. Elementem, który wyróżni projekt na tle innych podobnych tytułów, jest nacisk na fabułę. Akcję osadzono w postapokaliptycznym świecie, gdzie panuje wieczna zima. Gracze wcielą się w postać o imieniu Ash - "urodzonego przywódcę", który musi stawić czoła wrogo nastawionym potworom i innym niebezpieczeństwom.

Jeszcze w tym tygodniu - 14 grudnia - wczesna wersja produkcji pojawi się na Steamie w ramach programu Early Access. Cena w złotówkach nie jest na razie znana, ale tytuł powinien kosztować równowartość 29,99 euro (126 zł).

W obecnej formie gry znajdzie się przykładowa misja oraz podstawowe elementy rozgrywki. Gracze otrzymają więc możliwość zbierania surowców, ulepszania posiadanego wyposażenia, budowania własnego obozu oraz walki z "przerażającymi potworami". Twórcy przygotowali także mechanizm zmieniających się w sposób dynamiczny warunków pogodowych oraz system pozostawianych w śniegu śladów. Pojawią się również postacie niezależne, na które bohater natknie się w trakcie swojej przygody. Tych będzie można - po wcześniejszym uratowaniu przed określonym niebezpieczeństwem - rekrutować i dołączyć do własnej grupy.

Nad projektem pracują developerzy ze studia Black Forest Games. W przeszłości zespół stworzył takie tytuły, jak platformówkę Giana Sisters: Twisted Dreams, strategię Helldorado oraz zręcznościową strzelankę Rogue Storms. Data premiery pełnej wersji Fade to Silence nie jest na razie znana. Warto jednak zaznaczyć, że finalne wydanie produkcji ukaże się nie tylko na PC, ale i konsolach XboxOne oraz PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun gry:

 

 

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

We wczesnym dostępie ~30 euro? Trochę zdzierka. To pełna wersja po premierze ile, 300 zł?

Dziwię się trochę, że cienkie studio planuje tak ambitny projekt, ale jednocześnie mam trochę słabość do komputerowego, dobrego surwiwalu i kto wie, może to będzie jeden z nich :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity