Skocz do zawartości

Tunguska: The Visitation


Rekomendowane odpowiedzi

Tunguska: The Visitation to gra akcji inspirowana STALKEREM. Gra przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, gdzie wokół miejsca uderzenia meteorytu tunguskiego powstała Zona skrywająca tak liczne bogactwa w postaci artefaktów, jak i istoty zmutowane w wyniku napromieniowania.

Więcej informacji oraz screeny z gry tutaj: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=35948

Video z przechodzenia gry:

Spoiler

 

Tutaj do pobrania pre-alpha build gry: http://ximepa.net/skachat_igru_tunguska_the_visitation

Tu screeny z mojego uruchomienia gry:

Spoiler

Tunguska_2018_02_22_11_43_58_301.thumb.jpg.07e125fe4dcd1ae2ff336a78499a6d26.jpg

Tunguska_2018_02_22_11_45_03_029.thumb.jpg.6a5383f63d466d9ebffdc6afd12fc303.jpg

Tunguska_2018_02_22_11_46_05_166.thumb.jpg.df780c7c977011e6c86283efba5b1a26.jpg

Tunguska_2018_02_22_11_47_14_098.thumb.jpg.3f8815a37179c3c45d804559a2fea886.jpg

Tunguska_2018_02_22_11_52_16_047.thumb.jpg.c6ae8a116a80ffe72d2b67a75d6da2f5.jpg

 

:005:

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
9 minut temu, yascarr napisał:

Ja to tylko tu zostawię, bo możliwe że temat gdzieś już istnieje.

Też miałem wczoraj tu wkleić ;)

Jakby zrobili system walki turowy jak w Jaggedach albo Falloucie albo coś jak w XCOMie to bym wziął ale tak to wygląda jak kiedyś takie pierdołowate gry typu Alien Shooter   :)

Tu mam jakiś dłuższy gameplay z przed trzech miechów:

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://store.steampowered.com/app/1601970/Tunguska_The_Visitation/

Gra jest obecnie do kupienia w małej promocji za 72zł, pełna cena to mniej niż stówka.

Opinii na razie niewiele ale przeważają pozytywne głosy.

Dostępny jest na razie w języku angielskim, rosyjski pojawi się dopiero jesienią. O polskiej wersji nie wiadomo.

Zapowiada się obiecująco, próbowałem wersji testowych udostępnianych przez producenta (albo wyciekły dzięki komuś życzliwemu?) i robi smaka.

Były próby stworzenia STALKERa w rzucie izometrycznym (uproszczenie z mojej strony) w formie modów do Men of War ale żaden nie został ukończony.

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://steamcommunity.com/app/1601970/discussions/0/3053989511989483077/

Nowa aktualizacja wprowadza odnawianie się składników niezbędnych do stworzenia serum. Możemy też handlować z innymi postaciami, niemniej ich ceny będą gorsze niż u dedykowanych handlarzy.

Twórca potwierdza prace nad DLC - minidodatkiem który zawiera małą lokację z linią fabularną, nowe postacie oraz mutanty.

Premiera w okolicach Halloween, tymczasem we wrześniu kończą się prace nad innym, znacznie większym dodatkiem. Chodzi o Trudograd do ATOM RPG. Więc jest wybór - albo gramy w Tunguskę z dodatkiem czekając na łatanie i poprawianie Trudogradu albo gramy w Trudograd czekając na kolejne ulepszenia Tunguski Visitation. Za drugą opcją przemawia bardzo duża liczba częstych poprawek do podstawowego ATOM RPG. Dopiero jak sam ukończyłem grę to zoptymalizowali grę i dodali polską wersję, która niestety nadal pozostawia wiele do życzenia...

 

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grę można kupić też na GOG-u i itch.io, z tym, że na tym ostatnim gra najwyraźniej jest rzadziej aktualizowana - wersja 1.3 z 27 lipca, kiedy na GOG-u (idąc za GOG DB) ostatni build to 1.34-2 z 26 sierpnia, chociaż póki co ostatni możliwy do pobrania to 1.33-6. Co ciekawe na itch.io gra kosztuje pięć dolarów mniej niż na Steamie i GOG-u (na których zresztą nie tak dawno temu obniżono cenę podstawową do 72 złotych).

A mówiąc o samej grze, pamiętam że dawno temu grałem w pierwsze albo jedno z pierwszych dem, które mi się podobało, i chyba myślałem, że raczej koniec końców ta gra nie wyjdzie, więc dobrze, że okazało się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Minęło trochę czasu od premiery i nadal nie wiem kiedy porządnie do niej przysiąść bo aktualizacje autor wypuszcza taśmowo. Jakby tego było mało udostępnił do kupienia dodatki. Plus jest taki, że wreszcie do tego czasu zmieniłem kartę graficzną na lepszą i cichą.

Ten mniejszy zwie się "Way of A Hunter". 

„Ścieżka Łowcy" to kreator postaci oraz system umiejętności i perków, które możemy rozwijać. Wcześniej tych elementów RPG nie było. Teraz będziemy mogli stworzyć albo powolnego (i szybko nabierającego apetytu) siłacza z budowlanki albo zwinnego chudzielca. Możemy też wybrać kobietę albo czarnoskórą postać. Przypomina mi się pewien dowcip o amerykańskim szpiegu, który nie mógł wykonać swojej roboty w Związku Radzieckim z jakiegoś powodu 

Drugi dodatek zwie się "Ravenwood Stories".

„Opowieści z Kruczego Boru" to nowa przygoda, nowe postacie, nowe przedmioty i jeszcze bogatszy crafting - majsterkowanie, gotowanie oraz polowanie z oprawianiem zwierzyny.

Brzmi nieźle choć z drugiej strony nowe dodatki to jeszcze więcej łatania... 

Najlepszą opcją nadal jest Steam bo tam aktualizacje pojawiają się szybko. Może na GOGu ich Galaxy ma podobną funkcję ale tam ściągam od nich przez przeglądarkę jak za starych czasów. Przyzwyczajenie z którym nie da się wygrać.

20221114201659_1.thumb.jpg.a19940f2d4afdfdb968895a20f7f8b63.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.