Jump to content

Kryptowaluty


smox
 Share

Recommended Posts

Przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy ze skali tego procederu. Już pierwsze zdania z tego filmiku wprawiły mnie w osłupienie - 15 tyś. miesięcznie za prąd. Szok! 300 kart graficznych i to takich, że każdy gracz chciałby mieć chociaż jedną! 

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Ale producenci wyszli naprzeciw "górnikom" i wypuścili odmianę kart "graficznych", bez wyjścia wideo. Dla kopaczy są tańsze, więc mogą się na nie przerzucić. Jest to zagrożeniem dla "graczy", bo kupując kartę na aukcjach, mogą na taką trafić. No i z obrazków na ekranie nic nie będzie. "Kopalni" w Rudym Lesie się nie poogląda :044: .

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Pomysł rządu na genialne opodatkowanie handlarzy może ukrócić u nas ten proceder, ale najprawdopodobniej wywoła ostatecznie skutek odwrotny do zamierzanego. Kto ciekawski, może poczytać: https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/podatek-pcc-od-kryptowalut/tptvkv0

Podatek od czynności cywilnoprawnych wymusi wrzucenie % wartości każdej transakcji do państwowej kasy. A że obrót potrafi dojść do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset transakcji dziennie, to nawet taki matematyczny tłuk jak ja doliczy się, że wysokość podatku przewyższy dochód u wielu osób nawet o kilkaset procent.

Ja już dawno pomyślałem, że - właśnie w odniesieniu do absurdalnych kwot za prąd - to na tym etapie powinny być jakieś obostrzenia, które mogłyby zniechęcić ewentualnych nowych handlarzy. Państwowa kasa się takimi podatkami nie nasyci, ale będzie zmuszona zatrudnić dodatkowych pracowników w skarbówkach. Czyli ostatecznie wyjdzie na swoje, handlarze zostaną handlarzami, ale będą musieli wypełniać absurdalne ilości kwitów, a dla graczy (czyli osób najbardziej zainteresowanych tematem od strony technicznej)... nic się nie zmieni. Chyba, że ww. podatek faktycznie jeszcze bardziej rozkręci rynek i wymusi obrót większymi kwotami - wtedy karcioszki gotowe są jeszcze zdrożeć :025:

Na samiutkim początku istnienia bitcoina interesowałem się trochę tematem, ale wtedy to się oglądało reklamy i dostawało za to 0,001 btc. Potem się nazbierało, ale nie bardzo było co z tym zrobić. Tak szybko jak w temat wpadłem, tak z niego wypadłem. A skoro krzewicielem idei wirtualnego pieniądza jest ktoś taki jak Putin to od razu wiadomo, że to śliska sprawa :D

Link to comment
Share on other sites

Pomysł nie nowy, ograniczenie w pobieraniu energii elektrycznej na gospodarstwo domowe.

Chcesz pobierać więcej to musisz to zgłosić do Energetyki,  średnia miesięczna + więcej w miesiącach zimowych + tzw. święta i imprezy okolicznościowe - np. ślub.

Jak pobierasz więcej to np. pędzisz, na lewo coś kombinujesz lub w/w krypto coś tam.

kontrola liczników dodatkowo, kwartalnie i wybiórczo i problem "z dyni", bandycki podatek rządu przestaje mieć rację bytu.:D

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity