Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Ale producenci wyszli naprzeciw "górnikom" i wypuścili odmianę kart "graficznych", bez wyjścia wideo. Dla kopaczy są tańsze, więc mogą się na nie przerzucić. Jest to zagrożeniem dla "graczy", bo kupując kartę na aukcjach, mogą na taką trafić. No i z obrazków na ekranie nic nie będzie. "Kopalni" w Rudym Lesie się nie poogląda :044: .

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł rządu na genialne opodatkowanie handlarzy może ukrócić u nas ten proceder, ale najprawdopodobniej wywoła ostatecznie skutek odwrotny do zamierzanego. Kto ciekawski, może poczytać: https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/podatek-pcc-od-kryptowalut/tptvkv0

Podatek od czynności cywilnoprawnych wymusi wrzucenie % wartości każdej transakcji do państwowej kasy. A że obrót potrafi dojść do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset transakcji dziennie, to nawet taki matematyczny tłuk jak ja doliczy się, że wysokość podatku przewyższy dochód u wielu osób nawet o kilkaset procent.

Ja już dawno pomyślałem, że - właśnie w odniesieniu do absurdalnych kwot za prąd - to na tym etapie powinny być jakieś obostrzenia, które mogłyby zniechęcić ewentualnych nowych handlarzy. Państwowa kasa się takimi podatkami nie nasyci, ale będzie zmuszona zatrudnić dodatkowych pracowników w skarbówkach. Czyli ostatecznie wyjdzie na swoje, handlarze zostaną handlarzami, ale będą musieli wypełniać absurdalne ilości kwitów, a dla graczy (czyli osób najbardziej zainteresowanych tematem od strony technicznej)... nic się nie zmieni. Chyba, że ww. podatek faktycznie jeszcze bardziej rozkręci rynek i wymusi obrót większymi kwotami - wtedy karcioszki gotowe są jeszcze zdrożeć :025:

Na samiutkim początku istnienia bitcoina interesowałem się trochę tematem, ale wtedy to się oglądało reklamy i dostawało za to 0,001 btc. Potem się nazbierało, ale nie bardzo było co z tym zrobić. Tak szybko jak w temat wpadłem, tak z niego wypadłem. A skoro krzewicielem idei wirtualnego pieniądza jest ktoś taki jak Putin to od razu wiadomo, że to śliska sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie nowy, ograniczenie w pobieraniu energii elektrycznej na gospodarstwo domowe.

Chcesz pobierać więcej to musisz to zgłosić do Energetyki,  średnia miesięczna + więcej w miesiącach zimowych + tzw. święta i imprezy okolicznościowe - np. ślub.

Jak pobierasz więcej to np. pędzisz, na lewo coś kombinujesz lub w/w krypto coś tam.

kontrola liczników dodatkowo, kwartalnie i wybiórczo i problem "z dyni", bandycki podatek rządu przestaje mieć rację bytu.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.