Jump to content

Pierwszy gameplay z Call of Duty: Black Ops 4


mkk7
 Share

Recommended Posts

Potwierdzona premiera gry zapowiedzianej na 12 października, PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Niestety nie będzie kampanii, którą ma zastąpić battle royale (ogromna mapa z możliwością korzystania z broni i postaci z wcześniejszych części), będzie również dostępny tryb multiplayer i zombi.

Akcja gry osadzona między Black Ops 2 i Black Ops 3, brak egzoszkieletów i regeneracji zdrowia. Postawiono na taktykę, specjaliści z różnymi umiejętnościami, broń do rozbudowy o dodatki dla konkretnego modelu.

Zwiastun trybu multiplayer.

Zwiastun battle royale.

Tryb zombi.

 

  • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

@Mnieciu I bardzo dobrze, że coraz więcej tego BR się pojawia, bo im więcej tego będzie, tym bardziej ludzie będą mieli tego dość i ten wrzód na ciele gatunku wreszcie odpadnie i zginie w męczarniach. Ostanie się przy nim tylko grupa zajadłych "fanów", plujących na wszystko inne, a sam gatunek BR stanie się tym, czym stał się Minecraft: memem.

 

Co do Fortnite, jest sukcesem tylko z 3 powodów:

1. Gra jest darmowa

2. Jest pompowana wszędzie i przez wszystkich: streamerzy (przede wszystkim Ninja, który przed pojawieniem się Fortnite BR - tak, Fortnite nie miał na początku tego trybu - był typowym małym streamerem co miał tam z 300-400 subów na twitchu), sportowcy itp. itd.

3. Gra jest skierowana do tak zwanych casuali - osób nie zainteresowanych hardcorowym graniem, tylko dla zabawy. Dzięki temu takie osoby mają łatwiejsze wejście do gry.

Fortnite sam w sobie jest grą średnią, jeśli nie powiedzieć że słabą: w 90% gra polega na losowości (tak zwane RNG), jest tylko jedna mapa (i kij z tego, że coś do niej od czasu do czasu dodają, jak to wciąż to samo - PUBG też nie cierpię, ale mogę im przyznać, że chociaż te 2 nowe mapy dodali) i Fortnite, tak jak każde BR, nie ma absolutnie żadnego systemu progresji = brak powodu by grać w to na dłuższą metę, gra nie jest też w żaden sposób kompetytywna (wspomniana losowość, o której nie może być mowy w grze skłaniającej się w kierunku kompetytywnym). To już nawet Kał Of Druty, które jest żartem od czasu Ghosts, ma ten system progresji z odblokowywaniem nowych broni, dodatków czy kamuflaży (nadal nic w porównaniu do tego co oferował Battlefield 4 wraz z DLC), a nawet taki CSGO jest grą stworzoną z myślą o grze kompetytywnej, wymagającej odpowiednio wyrobionego skilla, żeby mieć szanse w starciu z lepszymi graczami (i nie mówię tutaj o tych nędznych matchmakingach, tylko o różnych ligach internetowych, typu FaceIT czy ESEA). A o tym, co oferuje R6 Siege to już nawet nie wspominam.

Podsumowując: niech się dzieci cieszą streamami u Ninjy i wszędobylstwem Fortnite'a i gier BR, bo ja temu gatunkowi daję jeszcze 2 lata, i to optymistycznie patrząc. Po 2 latach - to zdechnie. Szybko, lecz zarazem w męczarniach.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Call of Duty 2, była pierwszą grą w jaką grałem na komputerze. Byłem zachwycony, zwłaszcza grafiką. W porównaniu do PlayStation różnica była olbrzymia. Próbowałem grać w następne tytuły z tej serii, ale jakoś mi nie podchodziły i w końcu straciłem zainteresowanie tą grą.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam od siebie, brak kampanii bo twórcą się nie chce wymyśleć  mądrej fabuły. Tryb BR to sieciówka gdzie każdy walczy z każdym i zdobywa punkty. Nie lubię takich płytkich gier. CoD spada ale tego chcę publika. Kasa się liczy, ludzie kupią płytkiego gniota a potem zapłacą kolejną kasę za mnóstwo drogich DLC.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, brak kampanii w tym tytule to dla mnie porażka. Najlepiej zrobić jedną mapę, może i graficznie ładną, nie martwić się fabułą i dorzucić coś z poprzednich części. Marka zrobi swoje i jelenie to kupią, ważne że małym kosztem dobry zysk, kasa się będzie zgadzać.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity