Skocz do zawartości

Brzydka grafika w trybie DirectX 9..10 i 11


Gość patryg4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem dotyczący grafiki w S.T.A.L.E.R: COC.
Grafika w DX9 i wyższych jest brzydsza niż w DX8, co widać na poniższych zdjęciach tzn. grafika DX9/10/11 jest nieostra, pastelowa, a w szczególności drzewa i inne dalsze obiekty, niema w ogóle AA gdzie nawet DX8 ma dużo lepszy, drzewa w tle są "rozmazane" tzn. puki się do nich nie zbliżę to działają tak jakby oszczędzały pamięć.
Ustawienia grafiki w każdym przypadku maksymalne.
Moja karta graficzna to Gigabyte HD7970 3GB, a sterownik to Crimson 18.9.3.
Pytanie brzmi czy jestem w stanie jakoś rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam i z góry dzięki.

Grafika:
DirectX 9
DirectX 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiada Ci że użyłem skrótu COC zamiast Call of Chernobyl?

Tylko że mi grafika w Stalkerze Call of Chernobyl odpowiada, ale u mnie na komputerze w porównaniu z innymi wygląda brzydziej. Porównywałem te drzewa jak wyglądają u mojego kumpla i naprawdę u mnie jest coś nie tak. Testowałem na 1.4.22 i 1.5 R6 i jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patryg4 napisał:

Nie odpowiada Ci że użyłem skrótu COC zamiast Call of Chernobyl?

Dobry powód do powrotu do książek i nauki czytania ze zrozumieniem.

Nie, to nie, więcej nie podpowiem, czekaj na kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryg4 Forum posiada opcję wklejania screenów tak, że można je od razu obejrzeć, bez konieczności pobierania. Korzystaj z tego.

A skorzystałeś z ustawień rozszerzonych? W nich możesz dopasować ustawienia do swojego komputera.

A co dotyczy wypowiedzi @Sierioża . Gdzie wyczytałeś, że ma pretensje o akronim zamiast pełnej nazwy? I ma rację, czytaj ze zrozumieniem i korzystaj lub nie z podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fizzed napisał:

Man, ustawienia LOD zmień, mipbias jak najniżej ustaw. Będzie ostrzej.

Tak dla informacji, stalker nigdy niie miał antialiasingu na żadnym renderze do momentu dodania dx10. Tam masz MSAA

Czyli jakie ustawienia zmienić? LOD? Tzn? Chodzi ci o te ustwienia w konsoli?Sorry że jestem taki niekumaty w kwestii tych ustawień, ale na Stalkerze się aż tak nie znam. Mogę dać screeny ustawień jak trzeba. Jak już pisałem wyżej wszystkie ustawienia zaawansowane mam Maksymalne. A w kwestii @Sierioża to wybacz, ale źle zrozumiałem twoje zdanie.

 

Dodałem zdjęcia. Tak to wygląda po wpisaniu komend:

r2_ssa_lod_a 96

r2_ssa_lod_b 64

r2_tf_mipbias -0.5

ss_patryk aka jedza_12-15-18_17-38-26_(zaton).jpg

ss_patryk aka jedza_12-15-18_18-09-15_(zaton).jpg

Edytowane przez patryg4
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.