Skocz do zawartości

CHERNOBYLITE


mkk7

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie Portal Gun? To Chernobylite Blaster ?

Jak napisał kreatywny dyrektor :
„To tylko jeden z naszych hołdów dla klasycznych książek i filmów science-fiction z lat 80., w których szaleni naukowcy budują nuklearne narzędzia do walki o swoje wybawienie”.

jCP-TXV4iKE.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nowe wiadomości o premierze Chernobylite: [KLIK]

Cytat

(...) Pierwsza jest taka, że chociaż pomimo pandemii udawało się nam realizować development projektu zgodnie z pierwotnym planem, to na premierę ostatecznej wersji PC pozostanie Wam i nam poczekać do drugiego kwartału 2021. Dlaczego to (mimo wszystko) dobra wiadomość? Nasz plan uległ rozszerzeniu. Najważniejszym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się przesunąć premierę, a nie skupić się na przykład na dostarczaniu nowej zawartości po wypuszczeniu gry, jest dążenie do zlokalizowania gry na większą liczbę języków niż było to pierwotnie zakładane. Dzięki współpracy z naszym wydawcą, All in! Games, fabuła i interfejs Chernobylite zostaną dodatkowo profesjonalnie przetłumaczone na Włoski, Chiński, Japoński czy Portugalski. Dodatkowo wszystkie wersje językowe zostały przepisane na nowo i dopracowane stylistycznie, a istniejące głosy postaci (angielskie i rosyjskie) nagrywamy od zera w warunkach studyjnych z profesjonalnymi aktorami. Dzięki temu całość doświadczenia płynącego z gry powinna stać się nieporównywalnie ciekawsza i bardziej immersyjna. Niestety, ze względu na wielkość gry (Chernobylite ma kilkakrotnie więcej linii tekstu fabuły niż dowolna z naszych wcześniejszych gier), proces dodawania i testowania nowych języków jest dość czasochłonny i dlatego nie mamy możliwości zakończenia i dopracowania go w bieżącym kwartale.

Druga dobra wiadomość to informacja

że większość zespołu, nie zajmująca się lokalizacjami, nie ma zamiaru siedzieć w tym czasie bezczynnie. Obiecywaliśmy Wam ciągłe wsparcie i rozwój projektu, także po wyjściu z Early Access i mamy zamiar kolejny raz to udowodnić. Przesuwając premierę, równolegle przygotowujemy dodatkową zawartość i elementy rozgrywki, które w pierwotnym planie miały być dostarczone w formie DLC, co oznacza, że ostateczna wersja Chernobylite będzie większa i wypełniona dodatkami, które wydłużą, wzbogacą i uprzyjemnią rozgrywkę. Wśród nich między innymi nowa lokacja, nowe uzbrojenie, nowi przeciwnicy, rozbudowana współpraca z innymi postaciami i tony poprawek w działaniu istniejących mechanik oraz narzędzi.

Wszyscy, którzy kupując naszą grę wsparli nas podczas Kickstartera i Early Access, będą korzystać z tych nowinek za darmo i w ramach standardowych aktualizacji Chernobylite. Najbliższy megapatch zgodnie z planem ukaże się jeszcze tej zimy, natomiast po nim możecie spodziewać się przynajmniej jednego dodatkowego rozszerzenia przed premierą, nie wspominając o bieżących poprawkach i hotfixach, które będą ukazywać się w miarę potrzeb.

Przy okazji przypominamy, że trwają zaawansowane prace nad konsolową wersją Chernobylite i które również mają zostać zakończone w najbliższych miesiącach. Premiera wersji PC i konsolowych w zbliżonym czasie pozwoli nam nie tylko nagłośnić grę wśród tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nią zetknąć, ale także kontynuować rozwój projektu w ramach dalszych DLC i megapatchy przez kolejne miesiące po wypuszczeniu gry.

Już wkrótce będziemy mogli poinformować Was o dokładnej dacie premiery i nie omieszkamy tego zrobić przy pierwszej możliwej okazji. (...)

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
17 minut temu, Wolin12 napisał:

Grał ktoś Panowie? Czy gra warta uwagi dla fanów STALKERA? 

Grałem i mam mieszane odczucia.... Pod względem fabuły? Powiedzmy, że było obiecująco dopóki, nie okazało się, kim jest Czarny Stalker, wtedy stwierdziłem, że historia jest na poziomie marvelowskim. Map jest kilka, podobno teraz doszło miasto-widmo, ale nie chce mi się pobierać całej gry, żeby pobiegać po tych miejscach jakkolwiek one wielkie by nie były. Z systemu pułapek tylko raz fabularnie korzystałem. Postaci jakoś szczególnie nie maksowałem, bo i po co? Ogólnie jeśli nie wymagasz mocnej fabuły na poziomie Stalkera, czy jakiegoś cRPG bądź książek z serii S.T.A.L.K.E.R to możesz kupić, bo warto chociaż parę razy pooglądać lokację Zony, nawet jeśli "mogą" się czymś różnić...

PS: Ostrzegam, że fabuła polega na bieganiu po tych samych mapach zazwyczaj w poszukiwaniu jednej rzeczy, więc dobrze jest dawkować sobie gierkę. :D Aha i jeśli Ci się nie spodoba fakt, że zazwyczaj na tych samych mapach musisz zapieprzać z punku A, który jest na górze, do punktu B, który jest na dole, to możesz sobie odpuścić zakup, a najlepiej sprawdź demo, bo bodajże TheFarm51 je udostępniło.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest warta uwagi, chociaż trudno ją ukończyć "po swojemu". Wybory i podjęte decyzje mają duży wpływ na końcową fazę gry. Jeżeli będziemy postępować zgodnie z założeniami twórców to grę ukończymy, jeżeli po swojemu to będziemy musieli modyfikować wspomnienia do momentu uzyskania wsparcia większości pozyskanych sojuszników. Ich zdolności potrzebne są do przejścia elektrowni w końcowej fazie. U mnie z dwoma pozostałymi kompanami było to niemożliwe.  

Sama rozgrywka jest w porządku, lokacje zrobione są dobrze i miejscami czujemy się jak w Stalkerze :). W przeciwieństwie do Stalkera, posiadamy własną bazę i to z niej wybieramy się na wypady do zony. Możemy, a nawet  powinniśmy ją rozbudowywać i ulepszać, od tego będzie zależało nasze wyposażenie i jego jakość oraz komfort i samopoczucie zwerbowanych współtowarzyszy (dość istotny element rozgrywki). 

PS: Klasyczny Stalker i ten w modach to również bieganie z punktu A do punktu B i czasami na dużo większych dystansach. Niewiele modów może się pochwalić ograniczoną ilością zadań typu, przynieś, wynieś, pozamiataj. 

Największy mankamentem tej gry dla mnie, jest zbyt dokładne trzymanie się założeń twórców co do możliwości ukończenia tej gry.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.