Jump to content

Chronologia


Buber
 Share

Recommended Posts

Może ten temat już był, ale wychodzi tyle modów że pewnie się to szybko zmienia.

Jak wygląd chronologia tych poważniejszych modów? Kiedyś było TT2 ,potem oryginalny Stalker , i chyba Priboy Story. 

Jak teraz ułożyć sobie granie żeby była jakaś "spójność" i historia.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś, kiedy mody były rozwinięciem podstawek, kolejność miała jeszcze jakiś sens. Teraz, to z podstawek są brane tylko mapy ( też z buildów ), a reszta to już inwencja autorów modów, czasem daleko odbiegająca od znanego scenariusza. Te nowe scenariusze czasem tylko wspominają nostalgicznie jakieś wydarzenia z przygód Striełoka czy Naznaczonego. Wg, mnie, możesz grać wg. własnego uznania, dobierając mody w dowolnej kolejności. Nic nie stracisz. Bo w większości tych modów, GG to jakiś Grek, Klim, Kajdan, czy inny osobnik. Do Strefy przenikają międzynarodowe organizacje spiskowe, a nawet kosmici.

A może ktoś się pokusi ( z lepszą pamięcią niż moja ) do zrobienia takiej listy ksywek GG, jakie wystąpiły w modach różnych autorów. 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Myślałem o tym ostatnio w kontekście nowej zawartości, jaka zagościła w modach na dłużej - chociażby nowych poziomach.

Po 20 minutach zamazałem kartkę tak, że to się mija z celem. Nikt już nie dba o chronologię wydarzeń, a jakby się temu przyjrzeć dokładniej to wychodzą kwiatki w stylu kilkukrotnego uruchomienia Mózgozwęglacza w tym samym czasie, ale z różnych powodów i przez różnych ludzi. Znani z podstawek i modów bohaterowie spotykają się w wykluczających konfiguracjach. Nie przypominam też sobie w modach odwołań do innych modów - jeśli już, to do podstawek i to głównie do tych samych wydarzeń.

Wg. pierwszych planów anomalie miały być w skupiskach, ale ten koncept pojawił się dopiero w Zewie. W modach łączących poziomy z różnych podstawek z kolei jest często tak, że na starych mapach jest po staremu, a w trzech z Zewu - po nowemu. I tak dalej, i tak dalej.

Pomijam to, że dokopaliśmy się z @Yossarianem do konceptu podziemi pod Wysypiskiem/Agropromem. Wcale nie tak trudno było to znaleźć. Przecież to jest świetny pomysł, który wyszedł od samych twórców Stalkera i idealnie wpisuje się w ten świat. Nic, tylko brać i korzystać. Przez te wszystkie lata doczekaliśmy się raptem dość nijakiej pieczary z NS.

Pewnie gdyby przyjrzeć się fabule poszczególnych modów, z kilku dałoby się ułożyć takie trochę krzywe puzzle, ledwo trzymające się kupy. Dla jednej osoby to robota głupiego, ale jeśli włączy się więcej użytkowników, można spróbować.

Zacznę: możemy śmiało założyć, że Złota Kula była przed TT2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity