Skocz do zawartości

Chronologia


Rekomendowane odpowiedzi

Może ten temat już był, ale wychodzi tyle modów że pewnie się to szybko zmienia.

Jak wygląd chronologia tych poważniejszych modów? Kiedyś było TT2 ,potem oryginalny Stalker , i chyba Priboy Story. 

Jak teraz ułożyć sobie granie żeby była jakaś "spójność" i historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedy mody były rozwinięciem podstawek, kolejność miała jeszcze jakiś sens. Teraz, to z podstawek są brane tylko mapy ( też z buildów ), a reszta to już inwencja autorów modów, czasem daleko odbiegająca od znanego scenariusza. Te nowe scenariusze czasem tylko wspominają nostalgicznie jakieś wydarzenia z przygód Striełoka czy Naznaczonego. Wg, mnie, możesz grać wg. własnego uznania, dobierając mody w dowolnej kolejności. Nic nie stracisz. Bo w większości tych modów, GG to jakiś Grek, Klim, Kajdan, czy inny osobnik. Do Strefy przenikają międzynarodowe organizacje spiskowe, a nawet kosmici.

A może ktoś się pokusi ( z lepszą pamięcią niż moja ) do zrobienia takiej listy ksywek GG, jakie wystąpiły w modach różnych autorów. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ostatnio w kontekście nowej zawartości, jaka zagościła w modach na dłużej - chociażby nowych poziomach.

Po 20 minutach zamazałem kartkę tak, że to się mija z celem. Nikt już nie dba o chronologię wydarzeń, a jakby się temu przyjrzeć dokładniej to wychodzą kwiatki w stylu kilkukrotnego uruchomienia Mózgozwęglacza w tym samym czasie, ale z różnych powodów i przez różnych ludzi. Znani z podstawek i modów bohaterowie spotykają się w wykluczających konfiguracjach. Nie przypominam też sobie w modach odwołań do innych modów - jeśli już, to do podstawek i to głównie do tych samych wydarzeń.

Wg. pierwszych planów anomalie miały być w skupiskach, ale ten koncept pojawił się dopiero w Zewie. W modach łączących poziomy z różnych podstawek z kolei jest często tak, że na starych mapach jest po staremu, a w trzech z Zewu - po nowemu. I tak dalej, i tak dalej.

Pomijam to, że dokopaliśmy się z @Yossarianem do konceptu podziemi pod Wysypiskiem/Agropromem. Wcale nie tak trudno było to znaleźć. Przecież to jest świetny pomysł, który wyszedł od samych twórców Stalkera i idealnie wpisuje się w ten świat. Nic, tylko brać i korzystać. Przez te wszystkie lata doczekaliśmy się raptem dość nijakiej pieczary z NS.

Pewnie gdyby przyjrzeć się fabule poszczególnych modów, z kilku dałoby się ułożyć takie trochę krzywe puzzle, ledwo trzymające się kupy. Dla jednej osoby to robota głupiego, ale jeśli włączy się więcej użytkowników, można spróbować.

Zacznę: możemy śmiało założyć, że Złota Kula była przed TT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.