Skocz do zawartości

Teleport


Pure

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedłem z CEA-2 na które chciałbym wrócić ale są pewne problemy. Gdy wchodzę do sarkofagu ponownie, to praktycznie już nie ma powrotu utknąłem w grze... dlaczego? Z sarkofagu nie można się wrócić na CEA-1 a jedyne gdzie możemy pójść to bunkier sterowania. W bunkrze sterowania nic nie można zrobić ponieważ drzwi, które prowadzą do komnaty z członkiem świadomości Z, są zamknięte..... Wziąłem też teleport obok monolitu który może nas teleportować na magazyny wojskowe ale gdy chce go użyć wyskakuje mi to...

Spoiler

ss_pure_06-01-19_19-23-10_(l12u_sarcofag).thumb.jpg.188dff71613b2a5d7f085a21246eabc6.jpg

Pancerz jest na full sprawny, a ciężar 300 mam. Po co ten teleport nam skoro nie można z niego skorzystać. Jak mam wybrnąć teraz z ten żenującej sytuacji? Do sarkofagu muszę zajść bo leży tam notatka odnośnie pda striełoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, od 150 można korzystać. Niestety mam parę kluczowych itemów do questów, samą broń też muszę mieć.

Sory za posta pod postem ale uważam, że to istotne info i przestroga dla każdego grającego w to. Cofnąłem zapis przed wejściem do sarkofagu i zostawiłem plecak, który mnie obciążał. Wziąłem potem notatke striełoka i teleport na magazyny i użyłem go, wróciłem na cea-1 zabrałem wszystko i jest git. Nie wiem czy tak powinno być czy nie, ale za pierwszym pobytem w sarkofagu nie było przy monolicie tej notatki i teleportu. Więc jeśli nie pojawia się za pierwszym razem to pułapka gwarantowana dla kogoś kto gra z udźwigiem lub nie ma przy sobie 20000 rubli na wykorzystanie teleportu, bo z lokacji wyjść się już nie da.

ALE..... stało się jeszcze coś. Zauważyłem, że po drugim moim wejściu na CEA-1, jeszcze przed zostawieniem plecaka, był widoczny timer do emisji, która po godzinie występuje na lokacji przy pierwszym pobycie. Za pierwszym razem oczywiście zdążyłem przed emisją zejść do sarkofagu i nawet nie spodziewałem się, że licznik się zawiesi.... Jak to teraz wygląda? A no tak, że pobyt na cea-1 jest pod emisją non stop. Lokacja stała się całkowicie nie grywalna, przez wszelkie obrażenia promieniowania, uderzeń które nas spowalniają itd, do tego biały ekran i giniemy właściwie po max minucie. Oczywiście mogę grać na lokacji z god modem, ale co to za granie na takich "efektach" jakie podałem. Do zapisu z pierwszego pobytu na cea-1 się nie cofnę nie ma mowy, bo robiłem po tym masę zadań i nie wracałem na cea chyba przez półtora tygodnia. Co za gówno.... kto mógłby pomyśleć, że taki glitch się zrobi. Żałosne totalnie i generalnie odechciało mi się grać w OP. Jeśli ktoś ma pomysł jak ten szajs z lokacji wyłączyć to będę wdzięczny.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta emisja na CEA to stara sprawa jeszcze z Solianki. Po prostu musisz kontrolować czas na CEA. Emisja się później skończy. Nie wiem jak tu to rozwiązano. We wcześniejszych wersjach kończyła się po odnalezieniu PDA Striełoka w Pieczarze, na zlecenie Doktora. Potem już mogłeś przebywać na CEA ile dusza zapragnie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o takim nie słyszałem. Może rosjanie zrobili jakąś poprawkę wyłączającą te emisję, ale nie sądzę by tak było. Po prostu nie ma takiej potrzeby. Za pierwszym razem biegiem zasuwasz do Sarkofagu, a potem nie wchodzisz na CEA-1 aż nie podciągniesz gry do odpowiedniego momentu. Poza tym, na taki wypadek jest przygotowany jeden ficzer. Trzeba odpowiednio wcześniej zrobić quest Łukasza na mózgi kontrolerów. Wtedy przy Monolicie znajdziesz teleporty Monolitu na CEA-2.

Aha. Nie wiem czy to dobrze, że doprowadziłeś do zakończenia odliczania czasu i Emisji. Jak pamiętam z solianki, podobno by emisja się skończyła, na zegarze musiała zostać przynajmniej 1 sekunda. Inaczej kiszka. Obym się mylił. Trzeba by się przekopać przez stare tematy o soliance. Było to swego czasu mocno wałkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też nie wiem. Zapewne, będąc w twojej sytuacji, wczytałbym sejwa przed pierwszym wejściem na CEA-1 i starałbym się przejść je jak najszybciej, tak by został mi jakiś margines czasu.

Abo możesz grać dalej i potem napiszesz co się dzieje. Czy Emisja dobiega końca, czy też nie. Może stracisz sporo gry, ale będziesz miał satysfakcję, że odkryłeś coś nowego, co pomoże innym graczom w przejściu moda. :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kobal napisał:

Abo możesz grać dalej i potem napiszesz co się dzieje. Czy Emisja dobiega końca, czy też nie. Może stracisz sporo gry, ale będziesz miał satysfakcję, że odkryłeś coś nowego, co pomoże innym graczom w przejściu moda. :)

Dowcipniś z ciebie, @kobal:P

@Pure wczytaj zapis i nie dopuść do wyzerowania licznika "zabójczej" Emisji. Potem może się okazać, że będziesz musiał wejść po coś na CEA i będą kłopociki. Tu masz temat pokrewny:

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się ustabilizowało, po odnalezieniu pda, na cea-1 nie ma już licznika. Tak zrobiłem właśnie, że szybko przebrnąłem przez lokacje nie zwracając uwagi na nic przy drugim pobycie. Nie zmienia to faktu, że jak drugi raz wchodzimy do sarkofagu to jesteśmy w pułapce. Ja musiałem wrócić, bo za pierwszym pobytem nie było tam notatki i teleportu. Także no i tak myślę, że inni gracze muszą uważać na to :d bo straciłem prawie pół dnia na to wszystko i na rozwiązywanie problemu tutaj. Tak samo używanie teleportu z nadwagą było dla mnie rozczarowaniem. Dzięki @kobal za wskazówkę aby jak najszybciej odnaleźć pda. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anton Gorodecki napisał:

Dowcipniś z ciebie, @kobal:P

@Pure wczytaj zapis i nie dopuść do wyzerowania licznika "zabójczej" Emisji. Potem może się okazać, że będziesz musiał wejść po coś na CEA i będą kłopociki. Tu masz temat pokrewny:

 

 

Kurczaki, to było tak dawno temu... 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.