Jump to content

Edytowanie parametrów broni


Recommended Posts

Macie problem, bo broń jest zbyt droga? Za mała szybkostrzelonść? Za mało naboji w magazynku? Ten temat, jest dla Was.

Dziś Wam pokażę, jak w bardzo prosty sposób "podrasować" parametry broni. Potrzebne będą dwie rzeczy:

S.T.A.L.K.E.R. Database Extractor - KLIK

Windowsowy Notatnik

Tutaj, posłużę się poczciwym AK74

Po rozpakowaniu wszystkich plików i ogarnięciu ich, wchodzimy w


unpacker\unpacked\scripts\weapons


Naszym oczom ukazuje się pokaźny spis broni; wchodzimy w ak74. Tutaj opiszę najprzydatniejsze linijki, tłumaczenie, itd.


cost - koszt broni
ammo_mag_size - pojemność magazynka
ammo_class - rodzaj ammo; domyślnie 5.45x39
slot - numer, rodzaj slotu na broni
inv_weight - waga w ekwipunku
rpm - maksymalna ilość pocisków na minutę 
bullet_speed - prędkość początkowa pocisku
fire_distance - zasięg strzału, celny;maksymalny
hit_power - energia/moc pocisku; im większy współczynnik, tym większe obrażenia
hit_impulse - IMO jak wyżej
hit_type - rodzaj zadawanych obrażeń

Ważne - sugerowałem się tutaj ak74, jednak takie modyfikacje można przeprowadzać we wszystkich bronich. Podałem też te najbardziej przydatne informacje, reszta to rzeczy do multi, oraz takie jak: pozycja broni, pozycja broni w ekwipunku, ulepszenia, itd.

Trzeba też pamiętać, aby w fsgame.ltx, zmienić linijkę


$game_data$       = false| true| $fs_root$|      gamedata\
na


$game_data$       = true| true| $fs_root$|      gamedata\

oraz, żeby stworzyć folder gamedata, a w nim foldery, kolejno:

- configs

- weapons

i tam przenieść edytowany plik naszej broni, w tym wypadku ak74, czyli powinno wyglądać to takgamedata\configs\weapons\ak74

Wszystko było testowane.

Źyczę miłej i owocnej gry!

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Szyja to szyja. Możesz się tylko wykrwawić, nie mieć czym oddychać, ale od samego strzału w szyję, nogę, rękę, nic się nie powinno na ogół stać. No chyba, że z .50... Poza tym, nie mówiłem, że to będzie mega-super-hiper-sriper-piper ułatwienie, lecz coś, co na ogół powinno pomóc najbardziej doświadczonym stalkerom (umieją to wykorzystać) i tym zielonym (cóż, zawsze to dla nich największy ułatwienie).

Link to comment
Share on other sites

Filippo ty to malo wiesz o dostawaniu z broni... Nawet trafienie w reke/noge jest bardzo kiepska sprawa. Pomysl o tym ze jak dostajesz kulke to masz bardzo duze prawdopodobienstwo naruszenia kosci [mozesz powiesic na scianie obrazek ze szkieletem czolwiek i rzucic kilka razy strzalka do darta ;-) ] a przy zwyklym uderzeniu boli i ciezko sie uzywa danej konczyny ;-) wiec jak wyrwie ci kawal miecha z nogi i masz chociaz ukruszona kosc to masz naprawde przesrane nie mowiac juz o glowie czy szyji na ktorej masz tetnice ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Do tego co napisał Fillippo chciałem zwrócić waszą uwagę na takie parametry jak stablilność lotu pocisku A są to: cam_dispersion = cam_dispersion_inc = cam_dispersion_frac = cam_max_angle = cam_max_angle_horz = cam_step_angle_horz = Im niższa wartość tych parametrów tym pociski maja mniejszy rozrzut

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, rozumiem. Fakt, nie wiem, jak to jest dostać, bo nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło (tylko w ASG). Mimo wszystko, na filmach jest o wiele realniej niż w grach. Dwa strzały, w korpus, człowiek leży, prawie martwy. A w grach? Niekiedy trzeba i 2 magi wywalić, by kogoś zabić... Albert, cenię Twoją wiedzę, nie zaprzeczam że masz rację, bo masz :-) Chciałem wyrazić swoją opinię, słabo wyszło.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że ten temat dotyczy parametrów broni czyli plików np: w_groza.ltx-modyfikacji parametrów broni groza lub w_ak47u.ltx-modyfikacji parametrów kałacha w_mp5.ltx-modyfikacja parametrów vipera 5 i każdy inny plik w_..... .ltx -co oznacza w-.weapon, ....->kod broni.ltx Otwierasz ten plik notatnikiem znajduja sie tam paramety broni i przypisane im wartości liczbowe które odpowiednio zmieniajac z pistoletu zrobią ci snajperkę ale nie bedziesz mógł zamontować celownika;) Pliki te znajdują się w folderze gamedata\configs\weapon I ustawienie odpowiednich parametrów może zmienić twoja broń w narzedzie pogromu. np. fire_dispersion_base = 0.9 zmień na fire_dispersion_base = 0.0 I celność broni bedzie 100%.(ale dystans strzału i rozrzut pocisków dalej bedzie taki sam) A w co trafisz NPC i czy wogóle trafisz to inna historia :lol:

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 7 years later...

Chciałem zapytać jak mogę obniżyć wartość broni sprzedawanej innym, żeby nie kupowali ode mnie za tak duże sumy. Mam opcję handlu z każdym NPC i za niektóre bronie dodane modami ceny są naprawdę wysokie i zaraz mi się robi po 300k rubli w ekwipunku. Jak więc obniżyć ceny sprzedawanych broni?

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.