Skocz do zawartości

Matrix 4


vidkunsen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Obejrzałem sobie na spokojnie ten trailer ale jakoś bardziej mi się kojarzy z kolejnym Johnem Wickiem niż z Matrixem. Gdzie jest zielony filtr w tym filmie ;)

Ps. Największym Matrixem jest to, że pierwsze trzy części to filmy braci Wachowskich, a czwarta to film sióstr Wachowskich :) ale tu aż takie coś pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@tom3kb - szczerze pisząc mam mieszane uczucia . Niezle pamietam Matrix I , ale reszte już niezbyt.... Ale z drugiej strony  podkład muzyczny do trailera >>>trafiony -zatopiony:-)) 

W sumie podoba mi sie powrót do korzeni muzyki - Jefferson Airplane  w tym trailerze , Pink Floyd w Diunie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako zagorzały fan Matrixa dzisiaj obejrzałem czwartą odsłonę tym razem autorstwa Lany Wachowskiej. Jestem entuzjasta kina sci-fi, fantasy, etc. Wiem że czasami jest dobrze a czasami gorzej ale to kino i nic mi nie jest w stanie zachwiać tego entuzjazmu wielkiego ekranu. 

Czy jest dobrze? Jest całkiem ok, co można było więcej pokazać? Jednak można było i warto pójść na Matrixa Zmartwychwstania ale nie dlatego bo taki jest trend tylko dlatego że zna się poprzednie części i pokochało się Matrixa, tamtego Matrixa. Polecam szczerze.

20211229_214446_HDR.thumb.jpg.031cab3a7338d1ad571fd5622c987284.jpg

p.s. Cena biletu niech nie zaskakuje bo mam zniżkę na kartę dla krwiodawców z Heliosa. Czemu "nauczyciel"? Bo nie maja krwiodawcy a nauczyciele maja na co dzień takie zniżki na bilety, łajzy! ;P Normalny ponad dwa razy tyle. Czemu dwa? Bo z moją Madzią. :wub:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem parę dni temu i jestem raczej mocno rozczarowany. Nic nie pisałem bo myślałem, że wszyscy o filmie zapomnieli albo go olali bo nie ma o czym pisać :)

Jakbym miał oceniać to maks 5/10.

Do pierwszego filmu z serii nie ma startu, a i w porównaniu do kolejnych części nie wypada jakoś lepiej.

Film trwa 2,5 godziny, przez pierwsze 50min wprowadzenia wynudziłem się strasznie, no jakoś musieli wymyślić to zmartwychwstanie Neo ale myślałem, że usnę.

Efekty, pierwsza część wyszła bodajże w 1999 i wygląda od tej o wiele lepiej, w tym filmie większość scen akcji/walki to kopiuj/wklej z poprzednika tylko w bida wykonaniu. Niektórzy powiedzą ukłon w stronę fanów, dla mnie pójście na łatwiznę i brak pomysłów.

Ostatnia scena walki z głównym złolem w barze, wykonanie jak w budżetowych filmach scifi z kanału syfy.

Pościg po mieście niewiele lepszy. Parę ujęć ok.

Brak zielonego filtru w filmie -50 do klimatu.

Scena po napisach to już w ogóle ha tfu plucie na wszystko, dla mnie jakby podejście przy kręceniu filmu wywalone na wszystko, film zrobiony dla beki. To mogli go w ogóle nie robić.

Obejrzałem ale uważam, że zmarnowane ponad dwie godziny czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.