Skocz do zawartości

Pytanie o spawn i nie tylko


ArNie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem z tym pytaniem tematu nigdzie, także sam się zapytam (jeżeli niewłaściwy dział to przepraszam). Pytania dotyczą Cienia:

1. W jaki sposób można wydłużyć czas potrzebny na spawn nowych NPC oraz zmniejszyć ilość w jakiej się ci nowi Stalkerzy pojawią?

2. W jaki sposób przyspieszyć prędkość znikania ciał martwych Stalkerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że odpowiada za to plik se_respawn.script. Zaraz go pobiorę z repozytorium i zobaczę, o co tam chodzi.

Edit: na dzień dobry znalazłem sekcję simMaxCount - zakładam z góry, że odpowiada to za maksymalną ilość NPC dla danej frakcji i poszczególnych rang, jaka może być w grze.

Tutaj kod, jak to wygląda, jakby jakiś ekspert chciał rzucić okiem. W międzyczasie sam coś z tym pokombinuję i zobaczę, z czym to się je.

local simMaxCount = {
	stalker_novice = 43, stalker_regular = 48, stalker_veteran = 43, stalker_master = 20,
	monolith_novice = 0, monolith_regular = 30, monolith_veteran = 35, monolith_master = 30,
	military_novice = 0, military_regular = 32, military_veteran = 22, military_master = 5,
	killer_novice = 0, killer_regular = 18, killer_veteran = 17, killer_master = 10,
	ecolog_novice = 1, ecolog_regular = 1, ecolog_veteran = 1, ecolog_master = 1,
	dolg_novice = 0, dolg_regular = 33, dolg_veteran = 36, dolg_master = 17,
	freedom_novice = 50, freedom_regular = 20, freedom_veteran = 26, freedom_master = 21,
	bandit_novice = 40, bandit_regular = 50, bandit_veteran = 18, bandit_master = 10,
	zombied_novice = 20, zombied_regular = 15, zombied_veteran = 10, zombied_master = 10,

Edit nr 2: zmniejszyłem wartości do w sumie bardzo niskich, ale na razie nie widzę żadnych efektów.

Edit nr 3: dobra, nieważne, już widzę co, gdzie i jak :D Teraz tylko kwestia szybszego znikania ciał.

Edytowane przez ArNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArNie  TheEmperor od bardzo dawna nie uczestniczy w życiu forum, więc Ci nie odpowie. Radzę na SB poprosić mechaników, aby zajrzeli do tego "okopanego z przeszłości" tematu, lub samemu boksować się z problemem.

Ale z moich gier wiem, że tak wprowadzone zmiany podczas gry, wymagają trochę czasu na zareagowanie.

Jednak najlepiej jest po ich wprowadzeniu, rozpocząć nową grę i z nowym alspawnem wczytać bieżący zapis. Rada tylko wynikająca z praktyki, bo na tych niuansach grzebania w plikach się nie znam. Ale na pewno w tym dziale co porada TheEmperora są inne tematy, które to wyjaśniają.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.