Skocz do zawartości

Komiks GSC: Lost Soul " Maraton "


Rekomendowane odpowiedzi

EU_qvvPWoAEvRb_.jpg
Studio GSC w kwietniu opublikowało komiks, którego autorem jest BloodySmile ( Aleksiej Nowicki ). 
Komiks Lost Soul " Maraton " jest dostępny w wersji Rosyjskiej oraz Angielskiej

Stalker2news przeprowadził Wywiad z twórcą komiksu. Dzięki @vidkunsen i @Agrael został on przetłumaczony:  

Spoiler

Jeśli pamiętacie, nie tak dawno temu GSC Game World opublikowało ciekawą grafikę fanów na stronie S.T.AL.K.E.R. 2 - komiks dotyczący świata stalkera. My (stalker2news) postanowiliśmy porozmawiać z autorem komiksu pod tytułem " Lost Soul Maraton" Aleksem "BloodySmile" Nowickim.

Stalker2news: Cześć, jestem przedstawicielem małej ukraińskiej publiki - społeczności poświęconej Stalkerowi i chciałem zapytać, czy zgodzisz się na wywiad ? 

BloodySmile: Cześć. Nie ma problemu. Według mojego mniemania będzie to interesujące. Tak jestem gotów do wywiadu. 

Stalker2news: Świetnie! Zacznijmy od rozmowy o tobie, myślę, że czytelnicy będą zainteresowani dowiedzieć się więcej o autorze tak interesującego komiksu. Jak wymyśliłeś pseudonim Bloody Smile i co on oznacza?

BloodySmile: Cóż, osobiście o sobie: zwykły facet, ukończył szkołę muzyczną i artystyczną, teraz studiuję, by zostać architektem. Ten pseudonim to mój pseudonim w grach. Kiedyś zobaczyłem sztukę w internecie z krwawym uśmiechem i pomyślałem, że brzmi dobrze. Nie ma w tym nic symbolicznego ani ukrytego. Krwawy uśmiech - nic więcej.

Stalker2news: Jak rozumiem, nie jesteś z Federacji Rosyjskiej i na pewno nie z Ukrainy ?

BloodySmile: Tak, nie jestem z WNP.

Stalker2news: Czy od dawna lubisz rysować komiksy ?

BloodySmile: Nie, to moje pierwsze doświadczenie. Nie próbowałem tego wcześniej. Sam nie czytam komiksów.

Stalker2news: Okazało się bardzo interesujące i piękne, jak na pierwsze doświadczenie. Masz talent. Może przydały się umiejętności ze szkoły artystycznej ?

BloodySmile: Absolutnie nie. Dla mnie osobiście szkoła artystyczna była bezużyteczna. Były bezsensowne zadania, więc nie czerpałem z tego żadnej korzyści. Mogę tylko narysować to, czego nauczyłem się przez internet i książki.

Stalker2news: Żywy przykład słów na temat ważności dyplomu jak rozumiem. Kiedy i jak zainteresował Cię Stalker?

BloodySmile: W 2009 roku. Mój starszy brat grał w nowo wydany Zew Prypeci. I tak się stało, że później też chciałem spróbować. Zaczęło się. Zapoznałem się oryginałami, modami i wszystkim, co dotyczyło tematu. I w końcu wszystko urosło do tego, co mamy teraz.

Stalker2news: Znajome, wszystko zaczęło się od Zew Prypeci. Która z trzech części okazała się najbliższa sercu ? 

BloodySmile: Szczerze mówiąc, najbardziej podobało mi się Czyste Niebo. Nie, nie z powodu wojny frakcji, ale poprzez atmosferę, muzykę i szczegóły. Dla mnie te motywy są najbliższe.

Stalker2news: Nieoczekiwany wybór, ponieważ Czyste Niebo nie jest zbyt lubiane. Czy są jakieś modyfikacje, które najbardziej ci się spodobały ? 

BloodySmile: Tak, jest: Droga we Mgle, legendarny SGM, Fotograf. Cóż, i wolna gra, taka jak Anomaly i Dead Air. Gunslinger oraz oczekiwany Ray of Hope. 

Stalker2news: Dobry wybór. Ponieważ twój pseudonim jest związany z grami, prawdopodobnie znasz wiele z nich. Grałeś w serię Metro lub Chernobylite, który niedawno się pojawił ? 

BloodySmile: Grałem we wszystkie części Metro. Nie czytałem książek, ale byłem zadowolony z gier. Słyszałem i wiedziałem o Charnobylit, nawet oglądałem rozgrywkę. Ale ta gra mnie nie interesowała.

Stalker2news: A co z serią Fallout?

BloodySmile: Grałem w trzecią część, New Vegas i 4, ale się tym znudziłem. Oczywiście ta seria gier jest bogata i niezwykła, ale nie dla mnie.

Stalker2news: Z Fallout 76, jak rozumiem, nie jesteś zaznajomiony? Cóż, może i lepiej )))

BloodySmile: Oczywiście znam, ale od pierwszego zwiastuna zdałem sobie sprawę, że nie będzie to udany projekt.

Stalker2news: Najwyraźniej podziwiasz gry. Jakie inne możesz jeszcze wymienić?

BloodySmile: Cóż, grałem w ogromną liczbę gier. myślę, że ich wymienianie nie ma sensu.

Stalker2news: Jest to zrozumiałe. Które z nich są niezapomniane ?

BloodySmile: Frostpunk, GTA, Battlefield, Doom i wiele, wiele więcej.

Stalker2news: Czy znasz serię książek Stalker? Może są jakieś ulubione, które najbardziej ci się podobają, a nawet w jakiś sposób wpłynęły na twoją pracę nad komiksem?

BloodySmile:  Nie, nie przeczytałem nawet jednej książki z serii Stalker. Zacząłem czytać "Strefę rażenia", porzuciłem ją. To było 10 lat temu. Czytałem tylko "Piknik na skraju drogi " braci Strugackich.

Stalker2news: Czy podobała Ci się książka braci Strugaccy ? 

BloodySmile: Trudno powiedzieć. Dla mnie była to tylko opowieść o fantastycznym i tajemniczym świecie. Nie powiedziałbym, że jestem z niej zadowolony, ale nie mam nic przeciwko.

Stalker2news: Rozumiem, ale chłopaki z GSC bardzo lubili tę powieść. Mówiąc o GSC, nie jest tajemnicą, że zauważyli twoją pracę, a dzięki nim ogromna publiczność Stalkera. Czy konsultowałeś się ze studiem w temacie podjęcia pracy ? 

BloodySmile: Tak, oczywiście. Dotyczyło to dialogów, fabuły, a nawet kilku szkiców. Ale to była tylko mała rozmowa, nic więcej. 

talker2news: Świadczy to o otwartości studia dla fanów i ich kreatywności, co jest bardzo pozytywne. Ile czasu zajęła praca nad komiksem ? 

BloodySmile: Zacząłem zastanawiać się nad fabułą dwa lata temu. W styczniu tego roku zgromadziłem niewielki zespół i rozpocząłem rysowanie. Cały proces rysowania zajął około 4 miesiące. Ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że rysowałem rzadko i tylko w wolnym czasie.

Stalker2news: Wielu podczas pracy nad takimi projektami szuka inspiracji. Na przykład Kojima lubi kino i ma ono duży wpływ na jego twórczość. A jak ty i zespół zainspirowaliście się? Oczywiście z wyjątkiem samego Stalkera.

BloodySmile: Hmm, ciekawe pytanie. Prawdopodobnie nawet nie mogę odpowiedzieć. Ponieważ nie mogę podać przykładów. Mogę tylko powiedzieć, że zainspirowała mnie sztuka konhis i praca DKUD. Dlatego nie mam właściwej odpowiedzi.

Stalker2news: Jak rozumiem, praca nad Lost Soul jeszcze się nie skończyła. A teraz aktywnie rozwija się kolejna część. Ile jest ogólnie planów?

BloodySmile: Tak, prace są w toku. Myślę, że będzie około 4 odcinków + - kilka mini opowiadań o 5-8 stronach. Ale to tylko w planach. Samo rysowanie komiksów to dość długi czas.

Stalker2news: Czy będzie między nimi jakaś szczególna przerwa ? 

BloodySmile: Jeśli mówisz o odstępie czasu między wydaniami, to nie mogę jasno odpowiedzieć ponieważ sam nie wiem. Gdy będzie gotowy, wydam go. To dla mnie hobby i niestety nie mogę spędzać czasu tylko na komiksach.

Stalker2news: Tak więc ogromny przebój kilkudziesięciu tomów, jak w mandze, nie jest wart czekania. Jakieś pomysły na dalszą pracę po Lost Soul? Na przykład dla innych uniwersum, takich jak Metro. Przy okazji, pojawił się także ciekawy komiks „Ewangelia Artema”.

BloodySmile: Na początku planowałem wydłużyć tę serię komiksów. Ale to już wcześniej. Teraz zdaję sobie sprawę, że jest to długa i trudna praca, więc nie chcę dużo obiecać. Oczywiście chciałbym zrobić więcej, ale w tej chwili nie mogę. Nie planuję komiksów o metrze. Być może niektóre krótkie komiksy z innych tematów, na przykład, pomyślałem o stworzeniu opowieści o wojnie w Czeczenii, ale jak dotąd to tylko pomysł. Przynajmniej będę nadal rysować różne projekty postaci.

Stalker2news: Rozumiem. Czy możesz podzielić się poufnymi informacjami o drugiej części komiksu ?

BloodySmile: Cóż, zostanie wykazana specyficzna interakcja dwóch grup i pojawienie się nowych postaci.

Stalker2news: Dzięki. Nawiasem mówiąc, teraz twoja praca jest w języku angielskim i rosyjskim. Czy planowane są inne lokalizacje? Nasz zespół przejął inicjatywę i zaczął tłumaczyć Twoją pracę na język ukraiński. Nie masz nic przeciwko, jeśli go opublikujemy ?

BloodySmile: Wow, jeśli zrobicie tłumaczenie na ukraiński, to bardzo się ucieszę. Kontynuując: znalazłem już osobę, która zajmie się wersją ukraińską. Ale w każdym razie - dzięki za inicjatywę.

Stalker2news: Rozumiem, dziękuję za tę fascynującą rozmowę i życzę nowych twórczych osiągnięć !

BloodySmile: Dziękuję za wywiad. Wszystkiego najlepszego, było miło!

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

27tgFyD8Tk4.jpg

Cytat

Praca nad drugim epizodem trwała dość długo i zmęczyłem się rysowaniem komiksu. Straciłem prawie każdy wolny wieczór wyłącznie na odrysowywaniu stron. Dlatego nasz zespół zdecydował się zrobić pauzę w tworzeniu komiksu. Projekt nie jest zamknięty. Ale na najbliższe parę miesięcy nie warto czekać na nowości o kontynuacji. Nie mamy sił, ani czasu na realizację.

Będę kontynuował robić prace związane ze stalkerską tematyką i będe przesyłać je tutaj (KLIK), ale komiks na razie zostanie odstawiony na bok.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję - Zespół Lost Soul

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.