Skocz do zawartości

Papierowy Stalker


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Niedawno Rubież Zony otrzymała nowe logo, które - jak zauważyłem - nie tylko mi się spodobało. To zapoczątkowało dosyć duże zmiany na serwerze, które mają na celu uczynienie go bardziej atrakcyjnym na tle innych stalkerowych serwerów, bardziej przytulnym, ogólnie lepszym niż jest teraz. Nie będę was pytał tutaj o pomysł na ulepszenie naszej Rubieży. Chcę was spytać o coś innego.

Dosłownie kilka dni temu wpadłem na pomysł, by zorganizować sesję papierowego RPG w uniwersum Stalkera. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to w skrócie opowiem, że polega to na zebraniu kilku zainteresowanych, stworzeniu postaci na specjalnych arkuszach (atrybuty, statystyki, cechy, sprzęt, historia) i rozpoczęcie kampanii, za którą odpowiada Mistrz Gry. Oczywiście do gry używamy kości, których liczba ścian zależy od sytuacji, w jakiej gracze się znajdują. Więc coś takiego będzie miało miejsce na Rubieży. Każdy zainteresowany proszę o skierowanie się do naszego serwera Discord, gdyż tam najsprawniej uda nam się takową sesję RPG przeprowadzić. Poza tym tam najpierw będą publikowane aktualizację na temat tego, jak to będzie wyglądać (potem to będę publikował tutaj, edytując niniejszy post).

O ile teraz tylko zbieram chętnych to nie opublikuję żadnych szczegółów związanych z tym papierowym RPG (same szczegóły są opracowywane, jednak jest ich na tyle mało, że nie widzę sensu, by je teraz publikować). Jednakże spróbuję, by ta sesja, jak również następne były jak najlepsze. Najprawdopodobniej Mistrzem Gry będę ja, ale jeżeli ktoś ma doświadczenie i chciałby ktoś to poprowadzić za mnie to proszę o tym ze mną porozmawiać na PW - dam szczegóły i wyślę rulebooka, by taka osoba mogła zaznajomić się z uniwersum. 

Na razie to chyba tyle. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na Rubież i do usłyszenia na sesji.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegało się swego czasu po kanałach Kislevu, rozwiązując zagadki detektywistyczne i wycinając w pień uciekając przed szczuroludźmi...:fencing: Ale to nieco inna historia. Z pierwszego Młotka oczywiście:)

Wyrazy uznania za chęci. @Revter czy będziesz korzystał z podręcznika "STALKER Gra fabularna"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Niestety nie posiadam tej książki. Z tego, co pamiętam to ona jest płatna. Będę korzystać z innej, stworzonej dosyć niedawno przez użytkownika stalkerowego subreddita, jednakże jest zapisana w języku angielskim, co nie stanowi dużego problemu. Chyba, że chcesz być GM'em i zrobić to na podstawie tej książki to może razem coś wymyślimy :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Revter napisał:

Z tego, co pamiętam to ona jest płatna

Tutaj link => https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2015/02/23/stalker-gra-fabularna/  i http://stalkergrafabularna.blogspot.com/p/do-pobrania.html

Za zaproszenie dziękuję. Niestety muszę odmówić, ponieważ uczestniczę aktualnie w testach "Severe Reality".

Pamiętam ile musiałem przygotowywać się do sesji Warhammerowych i wcale ci nie zazdroszczę:P. Rysunki, atmosfera (świece, kadzidła), czasami elementy kostiumów czy oręża:D To były piękne czasy...   

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem edytować pierwszy post, ale sprawa jest inna niż aktualizacja szczegółów kampanii. Mianowicie chodzi o to, że potrzeba osób do przeprowadzenia sesji. Zgłosiło się 6 osób, potem ta liczba spadła do 4, a skończyło się na tym, że tylko jedna osoba miała ukończoną postać. Więc zainteresowanych zapraszam. Nie ważne czy masz doświadczenie czy nie - wystarczą chęci. Zainteresowanych oczywiście zapraszam na Rubież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znów informuję o tym, że szukam ludzi do sesji RPG w uniwersum Stalkera. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tego typu aktywnościach to fantastycznie, bo taka osoba szybciej poradzi sobie z przyswojeniem zasad. Jeżeli ktoś takowego doświadczenia nie ma to spokojnie, mogę w całkiem przystępny sposób wytłumaczyć podstawy.

Kto z was chciał zagrać w Stalkera w kooperacji? Teraz macie ku temu świetną okazję! 

To nie jest nic strasznego (a tym bardziej strasznie trudnego), a zabawy i ciekawych przygód jest multum. Naprawdę warto chociaż spróbować tego i dopiero wtedy spytać siebie czy to jest dobre czy niekoniecznie. 

Zapraszam na Rubież, jeśli jesteście zainteresowani (link to ten baner pod postem).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.