Jump to content

Max Payne


Recommended Posts

Każdy chyba powinien znać Max Payne'a - byłego policjanta, któremu w sposób okrutny zabito żonę. Max postanowił się zemścić na oprawcach, jednak z biegiem czasu odkrył, że nie chodzi tu o kilku morderców, a potężną organizację... którą pragnie zniszczyć. A teraz uwaga... po sześciu latach milczenia, twórcy oficjalnie poinformowali nas, że Max Payne 3 jest już w drodze i ma pojawić się przed końcem tego roku. Źródło: http://www.rockstargames.com/maxpayne3/

Link to comment
Share on other sites

Dwójka wcale nie była taka zła, ale jedynaka naprawdę mocno trzymała klimat. Ja już nie mogę się doczekać trójki, ta gra jest na mojej liście od 2005 roku, kiedy jeszcze nie miałem internetu, a komputer dopiero co kupiłem. Zabawa była przednia, ale tutaj pojawia się problem. W Max Paynie 2 wszystko zostało bynajmniej wyjaśnione, być może twórcy szykują dla nas ciekawą fabułę i oby nie to, co w dwójce.

Link to comment
Share on other sites

Może być interesująco. Ja i tak najbardziej obawiam się, czy moja maszynka to udźwignie. Jeżeli chodzi o samą grę - cóż... najchętniej zobaczyłbym jakiś dobry czarny kryminał z nie do końca pozytywnym głównym bohaterem. No i oczywiście obowiązkowo jakieś haluny - najlepiej takie jak w jedynce:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Max Payne 3 dzieje się 12 lat po wydarzeniach z drugiej części. Max jest o wiele starszy, niż wcześniej, bardziej brutalny i bardziej cyniczny. Nie dziwne - swoje przeżył. Rzucił też robotę w nowojorskiej policji i zaczął pracować jako ochroniarz - konsultant.

W momencie, w którym go zastaniemy, pracuje akurat w Sao Paolo, gdzie zapewnia bezpieczeństwo jakiejś bogatej rodzinie. To standard w tamtych rejonach: bogacze są porywani z ulicy dla okupu tak często, jak w Polsce wyrzuca się niedopałki na chodnik.

Jak wiemy, Sao Paolo jest siedliskiem gangów 100 razy groźniejszych, niż wołomiński, 1 na 75 mieszkańców Brazylii ma broń, 95% z tej broni jest zdobyta nielegalnie, a najczęstszą przyczyną śmierci nastolatków jest morderstwo.

Nie dziwi więc, że wkrótce Max zostaje wciągnięty w brutalną historię brazylijskiego podziemia. Opowieść ta - wciąż tajemnicza - ma być, tradycyjnie, najważniejsza w całej grze. Ważniejsza nawet, niż niezależne strzelanie z dwóch różnych broni jednocześnie.

Broni ma być w Max Payne 3 wiele, choć na innych obrazkach widać tylko shotguna, pistolety i uzi.

Rockstar zapewnia także, że kluczowymi elementami będzie, cytuję, uzależnienie od środków przeciwbólowych, treści tylko dla dorosłych (proponuję quiz: seks, czy przemoc i bluzgi; ok, quiz zakończony, przemoc i bluzgi) i monologi Maxa.

Monologi Maxa?

Tak, jego narracja, opowieść o akcji w grze, tak klasyczna dla poprzednich Payne'ów. Czy wróci komiks? Nic o tym jeszcze nie wiadomo. Za to grafiki można być pewnym: engine jest ten sam, co w GTA IV i Red Dead Redemption. To gwarantuje, że twórcy nie natrudzą się wprowadzając system coverów, czy jazdę samochodami.

Źródło: gamezilla.pl

Nareszcie mamy jakieś sensowne screeny z Max Payne'a 3:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Lepszej jakości: http://www.rockstargames.com/maxpayne3/index2.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Max Payne to gierka niezwykle klimatyczna :-) Pamiętam jeszcze jak grałem w nią od razu po premierze. Wtedy nie każdy sprzęt mógł uciągnąć tą grę ;-) Ale jakoś dało się grać. Zaśnieżone ulice Nowego Jorku, czujni i bezwzględni gangsterzy, fabuła rodem z filmu to wszystko tworzyło mroczny klimat :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uwaga !! Nowe screeny z MP3 i kupka informacji.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

- akcja Max Payne 3 będzie dziać się 12 lat po dwójce - póki co nie wiemy co w tym czasie działo się z Maxem

- Max się postarzał, zapuścił brodę

- bohater walczy z uzależnieniem od środków przeciwbólowych, co - cóż za ironia - będzie miało wpływ na rozgrywkę

- w grze zwiedzimy sporo egzotycznych lokacji, w tym m.in. brazylijskie Sao Paulo, gdzie mieszka Max

- w grze nie zabraknie oczywiście całej masy widowiskowych strzelanin. Idąc śladem najnowszych trendów, będziemy mogli chować się za osłonami

- dostępny będzie również tryb bullet time, z którego gry o Maxie słyną, na dodatek będzie jeszcze brutalniejszy niż w poprzednich częściach

- za grafikę będzie odpowiadać silnik RAGE znany, m.in. z GTAIV. Może chociaż podczas bullet-time'u nie będzie problemów z doczytywaniem tekstur...

- otoczenie w grze będzie całkowicie podatne na zniszczenia

- do gry zaimplementowano zmienny cykl dnia i nocy

- w Max Payne 3 pogramy również przez sieć

- Gra powstaje na PC, Playstation 3 i Xboxa 360

mpsite.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

12140_screenshots_20201106000507_1.jpg


To się dopiero nazywa odkop, ale skoro mamy już temat na forum poświęcony tej grze, to bez sensu jest zakładać kolejny :) 

Szukałem odskoczni, czegoś zupełnie innego niż S.T.A.L.K.E.R., Fallout czy Gothic aż w końcu przypomniałem sobie o pewnym policjancie, któremu zamordowano rodzinę, policjancie, który nie ma już tak naprawdę nic do stracenia i jedyne czego pragnie to zemsta. 

Max Payne robi takie samo wrażenie jak kiedyś, a przypominam, że ma już na karku prawie 20 lat ! Kiedy to zleciało, prawda ? Gdy tylko zobaczyłem, a raczej usłyszałem menu, wróciły wspomnienia. Przypomniał mi się syf, brud i narkomani z Nowego Jorku, obskurne stacje metra oraz wielka odlewnia metali Cold Steel. Gra posiada swój własny mroczny klimat i... Tak, jest naprawdę ciężki. 

Prawi i sprawiedliwi byli w tym mieście na wagę złota. Nie miałem złudzeń! Nie byłem jednym z nich. Żaden ze mnie bohater. Ja, mój pistolet i ten łajdak. Mogłem zrobić tylko jedno.

Całość fabuły jest przedstawiona w formie komiksowych wstawek i to był strzał w dziesiątkę. Dodają takiego klimatu, że człowieka wgniata w fotel i jest mu mało, jest gotów spędzić kolejną godzinę, wysyłając na tamtą stronę piekła bezwzględnych zbirów. A wiecie, co jest jeszcze lepsze ? Dubbing - jeden z najlepszych, jakie słyszałem w grach. Głos Maxowi podkładał Cezary Pazura i musiał się chłopina naprawdę wczuć.

Ukończenie gry zajmuje jakieś.. 10 godzin. Zapewne według niektórych to mało, ale uważam, że wystarczająco, aby chociaż na chwilę oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości i zanurzyć się w mrocznym klimacie Maxa Payne. W tą grę po prostu wypada zagrać. 

Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela…

Być może w niedalekiej przyszłości przypomnę sobie jeszcze drugą część Maxa, ale III nie ruszam - podobno jest okropna. 

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Grałem w III -kę, w swoim czasie i mi tam się spodobała. Takie trochę OGSR z Gunslingerem + graficzne fajerwerki do MP2. Story - jak to story - stoczył się, dostał szansę-robotę, tam południowoamerykański gang-korupcja-gamenovela-rozgardiasz i królewna jest jednak w dalszym zamku, sorry Mario. Irytowało mnie tylko to logowanie do RC, żeby odpalić. Na pewno niesmaku nie ma.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam Max Payne'a, ale sam nie wiem czy mam się cieszyć nowiną o remake'u. Jeśli zostanie utrzymany taki chłody, depresyjny, wręcz mroczny klimat i nie schrzanią fizyki (MP2 miał fantastyczny silnik) to będzie dobrze. Brać co najlepsze z MP, nie popełniać błędów i będzie OK. Coś jak Resident Evil 2 remake (bardzo dobra robota ta gierka). 

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.