Skocz do zawartości

Gdy dostaję wiadomość od sekretnego handlarza w Lost Alpha crashuje mi grę


P4W3L

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano! 

Mam taki problem dotyczący Stalkera Lost Alpha, otóż gdy dostaję wiadomość od sekretnego handlarza w Prypeci po wykonaniu zadania, w którym trzeba pomóc armii w walce z monolitem wywala mnie do pulpitu. Wiem, że da się obejść to zadanie ale ja chcę je wykonać. Z ciekawości wbiłem do sekretnego handlarza bez wykonania owego zadania i się nie pojawił. Być może to jest powód tego crashu, że handlarza nie ma w ogóle w miejscu, w którym powinien się znajdować. Szukałem w Internecie informacji na temat tego crasha, ale nic nie znalazłem. 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! ;) 

Edytowane przez P4W3L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P4W3L  Z grą w Prypeci bywają problemy, jeśli nie wytłucze się wszystkich mutantów i monolitowców. Zmniejsz sobie w gamedata/config/alife
switch_distance    na jakąś małą odległość i posprawdzaj, czy gdzieś coś nie pozostało. Najczęściej umykają nam mutanty na stadionie, lub monolit i psy przy prawym gastronomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kondotier napisał:

@P4W3L  Z grą w Prypeci bywają problemy, jeśli nie wytłucze się wszystkich mutantów i monolitowców. Zmniejsz sobie w gamedata/config/alife
switch_distance    na jakąś małą odległość i posprawdzaj, czy gdzieś coś nie pozostało. Najczęściej umykają nam mutanty na stadionie, lub monolit i psy przy prawym gastronomie.

Czyli co, wybicie wszystkich mutantów i monolitowców w okolicy powinno rozwiązać problem? Spróbuję to zrobić, choć spróbuję jeszcze wyjść z lokacji i wejść w nią spowrotem. Być może ten problem minie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P4W3L  Nie znamy powodu Twojego problemu, więc jest to gdybanie. Może pomóc, ale nie musi, bo nie wiadomo co z nim się stało. Ale oczyszczenie Prypeci nigdy nie zaszkodzi. I dopiero jak się handlarz nie pojawi, zrobić sztuczkę wyjście-wejście.

Możesz spróbować go poszukać poprzez demo_record 1, o ile w LA działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

@P4W3L  Nie znamy powodu Twojego problemu, więc jest to gdybanie. Może pomóc, ale nie musi, bo nie wiadomo co z nim się stało. Ale oczyszczenie Prypeci nigdy nie zaszkodzi. I dopiero jak się handlarz nie pojawi, zrobić sztuczkę wyjście-wejście.

Możesz spróbować go poszukać poprzez demo_record 1, o ile w LA działa.

Zrobiłem tak jak napisałem ale znowu mnie wywaliło do pulpitu lecz tym razem na szczęście z logiem. Z tego wynika, że gra nie może znaleźć jakiegoś pliku odpowiedzialnego za część stroju handlarza bądź to co on sprzedaje. 

54D13072-B08F-435D-A40A-ED6F5E6C4239.jpeg

Edytowane przez P4W3L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P4W3L brakuje ci modelu helm_battle_heavy.ogf domyślnie znajdującego się w (strzelam ponieważ nie posiadam LA na dysku) ...gamedata\meshes\dynamics\outfit\

Braki modeli przeważnie wskazują na nieprawidłową instalację samego moda lub ingerowanie w niego niekompatybilnymi / źle zainstalowanymi dodatkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Nie wiem czy tak powinno być ale w gamedata posiadam tylko 2 foldery - config i levels. W żadnym z nich nie ma ani meshes ani dynamics. Jedyne co dodatkowo instalowałem do Lost Alphy to spolszczenie, które itak nie działa. Nie wiem, być może to jest przyczyną błędu. A mógłby ktoś wysłać sam czysty folder gamedata? Wtedy mógłbym go nadpisać i może by zadziałało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P4W3L a zainstalowałeś poprawnie spolszczenia, bo ono jest podzielone. Jedna część to spolszczenie moda, druga to spolszczenie opisów broni itp. Bo wybieramy czy bierzemy dla vanilla modeli czy też z dodatku PRM.

No i spolszczenie było pod konkretną wersję paczki z giwerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Już nie pamiętam jak zainstalowałem to spolszczenie bo to było dawno i nie przeszkadza mi w sumie to, że jest po angielsku. Jeśli chodzi o bronie to mam dodatek PRM i wiele innych, które były do wyboru przy instalowaniu gry. Myślisz, że gra mi nie wykrywa tego pliku właśnie przez źle zainstalowane spolszczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, P4W3L napisał:

Nie wiem czy tak powinno być ale w gamedata posiadam tylko 2 foldery - config i levels. W żadnym z nich nie ma ani meshes ani dynamics

Pliki gry są spakowane w archiwa .db(x), dlatego nie masz niczego w folderze gamedata. Spróbuj ponownie postawić moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem grę od nowa i dalej ten sam błąd. Być może to wina polonizacji... W każdym razie chyba oleje temat tego taska i handlarza i po prostu będę grał dalej, bo itak nic za to zadanie nie dostaję, a jedynie przychodzi mi wiadomość od zbugowanego handlarza. Dzięki wszystkim za odpowiedzi i myślę, że temat można zamknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.