Skocz do zawartości

Mody do klasycznego Dooma


Rekomendowane odpowiedzi

955042478_BaseProfileScreenshot2021_08.26-17_23_07_97.thumb.png.84ae1a04164d494371a48c0729f57d72.png

Pomimo że klasyczne Doomy mają już troooochę lat to pomimo tego wychodzą do niego dosyć ciekawe mody, jak np. Brutal Doom.  
 

 Postanowiłem więc że pokażę kilka ciekawych modów do Dooma które sam grałem i je bardzo polecam.

 

1. Project Brutality 3.0 

Spoiler

Moim pierwszym modem do Dooma był własnie Brutal Doom ale jednak po jakimś czasie mi się bardzo znudził więc pomyślałem że poszukam czegoś ciekawszego, trafiłem właśnie na Project Brutality 3.0. Jest to mod na bazie Brutala, dodaje ciekawe bronie i bardzo dobrze zrobione animacje oprócz tego powoduje że nasza główna postać jest jeszcze bardziej gadatliwa.
Link: https://www.moddb.com/mods/brutal-doom/addons/project-brutality-30-for-zandronum-and-mobiles-v2

869552691_BaseProfileScreenshot2021_08.26-17_28_24_87.thumb.png.dd4b0729bee281e8a562616bb4732cab.png

Krótki gameplay z moda w moim wykonaniu

(To jest starsza wersja)

(a tu gameplay z nowszej wersji)

2. Insanity Brutality

Spoiler

Kolejny mod który jest przeróbką Brutala. Mod ma podobną funkcję co Project Brutality, z taką różnicą że ten mod dodaje owiele więcej broni (są nawet bronie z Dooma 2016). Ale jest trochę mniej dopracowany, mimo tego też się zajebiście gra bo można se postrzelać z jeszcze większej ilości broni

Link: https://www.moddb.com/mods/brutal-doom/addons/insanitys-brutality

 

3. Call of Doom: Black warfare

Spoiler

To jest mod który dodaję bardzo dużo rzeczy, a przede wszystkim dodaję bronie z gier Call of Duty. Oprócz tego że można se ponawalać z karabinków, snajperek czy rakietnic z CODa to mod dodaję możliwość montowania tłumików, używanie więcej niż tylko 1 celownika (o ile broń takie ma), możliwości zmiany typu amunicji, używania 2 broni na raz (niestety tych samych i nie każdy ma taką funkcję). Są też strzykawki które przywracają życie i bomby które można zdetonować.

Link: https://www.moddb.com/mods/call-of-doom-cod-style-advanced-weapons-mod

Call of DOOM: Black Warfare is now available for download

Gameplay z napierniczania się z naziolami w moim wykonaniu.

 

4. Brutal Wolfenstein 3D

Spoiler

W tego moda nie miałem niestety okazji grać długo, bardziej po prostu, odpaliłem postrzelałem i koniec ponieważ miałem problemy i to spore z systemem. Ale oglądałem z niego gameplay'e i uważam że mod jest wart uwagi. 

Link: https://www.moddb.com/mods/brutal-wolfenstein-3d

Brutal Wolfenstein 5.0 on Highest Difficulty - Full Hardcore Walkthrough -  YouTube

 

5. Brutal Doom v20b: Hell on Earth Starter Pack i Brutal Doom v21 GOLD

Spoiler

Bardziej można go nazwać mini-paczką niż modem. Jest to połączenie moda Brutal Doom z modem dodającym nowe mapy. Nic tu za bardzo do gadania nie ma, po prostu zwykły doom tylko że większy rozpiernicz jest i na nowych lokacjach :P 

Review: Brutal Doom: Hell on Earth Starter Pack | by I Coleman | Medium

Link: https://www.moddb.com/mods/recurring-nightmare/downloads/brutal-doom-hell-on-earth-starter-pack

 

 

 

 

Brutal Doom v21 Gold to na tą chwilę najnowsza wersja moda Brutal. 
Link: https://www.moddb.com/mods/brutal-doom/downloads/brutal-doom-v21-beta

 

Instalacja

Z tego linku można pobrać WAD Dooma 1 i 2. Mody też powinny działać na FreeDomie
https://www.pc-freak.net/blog/doom-1-doom-2-doom-3-game-wad-files-for-download-playing-doom-on-debian-linux-via-freedoom-open-source-doom-engine/

Trzeba pobrać Gzdooma
https://zdoom.org/downloads


Żeby to można było połączyć polecam ZDL Launcher. Można bardzo ciekawe połączenia zrobić np. Call of Doom Black Warfare + Brutal Doom: Hell on Earth starter pack. Po połączeniu można grać w dooma z broniami z CODa na lokacjach Hell on Earth starter pack. Jest dużo możliwości, można nawet łączyć soundtracki https://www.moddb.com/mods/brutal-doom/downloads/doom-metal-soundtrack-mod-volume-5, albo nowe HUDy czy tekstury.

Poradnik + Link do ZDL Launcher

 

ZDL launcher: https://www.moddb.com/mods/brutal-doom/downloads/zdl-final-fixed-version

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z nudów, a trochę przez @Suseł ostatnio przerobiłem masę tematów odnośnie modów do Dooma 1 czy 2.

 

Na początek jeśli ktoś ma starszy system (czytaj 32bit) i np napisane jest, że mod działa na 64bitowym GZDoom nie zrażać się ;) pobrać:

ZDoom albo LZDoom lub Zandronum i jeśli czegoś nie mogliście odpalić to na 99%, w którymś z tych dacie radę.

Mody/kampanie do tych gier idą w setki, ja się skupiłem na tych dużych mających po kilkanaście kilkadziesiąt map bo na granie w pojedyńcze mapy szkoda mi czasu.

 

Jest też trochę modów samodzielnych, można powiedzieć oddzielnych gier. Ogólnie jest wszystko, klimaty postapo, ufo, rycerskie, westernowe, pirackie, platformówki ala Mario, wyścigi samochodowe, mody z universum Alien, Predatora, klimaty zombie. Czy też masa kampanii z Dooma czyli walka z pomiotami piekieł.

 

Jak nie chce wam się szukać po zagranicznych stronach to tu opisana po polsku duża baza modów do Doom 2 i Doom

 

Wrzucam to co na mnie zrobiło wrażenie z jakiegoś powodu, czy pomysłu czy wykonania.

Wolfenstein: Blade of Agony

Samodzielna gra, można powiedzieć kontynuacja Wolfensteina 3d, przynajmniej kilkanaście godzinek eliminowania Niemców.

Link: KLIK

Total Chaos

Samodzielny mod, survival horror.

KLIK

Ashes 2063

Post apo w klimatach Mad Maxa.

Solace Dreams

Taki Dark Souls w Doom 2.

KLIK

Golden Souls 1 i 2

Nawiązanie do platformówek z serii Mario.

KLIK cz1 i KLIK cz2

Castlevania

Jako Simon łowca potworów walczymy ze złem, którym dowodzi sam Drakula. Na podstawie znanej serii gier.

KLIK

Shrine 1 i 2

Horrorowe lovecraftowskie klimaty.

KLIK cz1 i KLIK cz2

Pirate Doom

Doom w klimatach piratów z Karaibów? Czemu nie :D

KLIK

The adventures of square

Jesteśmy kwadracikem i walczymy z kółkami :D Elegancka grafika w stylu prostych rysunków.

KLIK

O Brutal Doom i Brutal Wolfenstein nie wspominam bo zrobił to @Suseł i oba są super 😈

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne, które zapowiadają się fajnie.

Strange Aeons 45 poziomów, w horrorkowym Lovecraftowskim klimacie.

Aliens Eradiction cztery klasy postaci do wyboru, każda ze swoimi zadaniami, innym rozłożeniem przedmiotów, innymi misjami bonusowymi w kampanii na 8 misji.

Dla fanów serii Alien.

Screenshot_Doom_20210103_234023.png

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa potencjalnie ciekawe mody.

3127191-hedon.jpg

Hedon 1.2 tak konkretnie to nawet nie mod do Doom-a, a totalna konwersja i jednocześnie samodzielna gra niezależna zrobiona na GZDoom.

ss_6481197215fefb9adf8d816dac85fc55c0dce

Ma swoje własne uniwersum, podziemny świat coś jak w Arx Fatalis, gramy jako wkurzona półorczyca-półdemon.

Screenshot_Doom_20171017_171254.png

Zupełnie nowe tekstury, uzbrojenie, mapy czy przeciwnicy. Różne własne mechaniki, np zatrzymanie czasu, które można ciekawie wykorzystać podczas walk ;)

Całość rozgrywa się na 10 mapach i powinna zająć gdzieś koło 5-8 godzin.

Jeśli chodzi o wady to część ludzi wspomina, że trzeba się nałazić i ciężko nieraz wpaść jak rozwiązać zagadki żeby popchnąć akcję do przodu.

ss_edc67f0e75b5134f912181d49513ba9abd4b0

Wersja 1.2 to ostatnia darmowa wersja gry, w 2019 Hedon został wydany na steamie i gogu jako komercyjny produkt, który jest stale rozwijany, zmieniany balans, rozbudowywane mapy, nowe bronie czy tryby.

Niedawno wyszedł Hedon Bloodrite, duży darmowy update dla tych co mieli już grę, inni mogą kupić całość na wspomnianym steamie lub gogu.

8531dc3b669442612942c2e8f13f8db245b9dcc7

Ta wersja dodaje nową kampanię z mocno rozbudowanymi wątkami rpg.

Na koniec jakiś filmik z rozgrywki z ostatniej wersji darmowej czyli 1.2.

 

ZBloody Hell 1.9.15

299030_screenshots_blood_99.jpg

Nigdy nie przeszedłem pierwszego Blooda, dawno temu skończyłem dwójkę ale to już była inna gra w "pełnym 3D" :) a nie płaskie sprite-y.

533407448.jpg

ZBloody Hell to mod próbujący odtworzyć Blooda z 1997 roku w Doomie.

Nie jest to kopia 1:1 ale mamy mapy, postacie, wrogów i uzbrojenie z tamtej gry. Całość to ponad 40 map więc jest sporo strzelania.

Mod działa na GZDoom lub Zandronum więc trzeba pobrać, któryś programik, wrzucić do niego zawartość archiwum z modem, a potem uruchamiać odpowiednią wersją pliku np Zandronum.bat jeśli ten silnik/program pobraliśmy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w klimatach nordyckich ;)

KMRvzfv_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

Moda pobieramy np stąd: Rekkr v1.16

Jesteśmy sobie wikingiem i wracamy z wyprawy przeciwko naszym wrogom. Nasz okręt rozbija się, a my lądujemy na plaży ale coś jest nie tak, nasza wioska jest zniszczona, a wokół jest pełno dziwnych istot i potworów.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ascension jest (nieoficjalnie) kolejną częścią serii rosyjskich modów Inquisitor. Jako Doom Marine jesteśmy wrzucani do świata fantasy, z dużymi mapami i masą zakamarków do przeczesywania. Możemy być postacią walczącą w bliskim kontakcie, magiem albo na dystans (kusze, armaty i strzelba). Każda broń wymaga odpowiedniej siły, zręczności albo inteligencji. W grze są elementy RPG, handel oraz rozmowy z napotkanymi postaciami w miastach, wioskach a nawet w kanale. Projekt pożycza z wielu gier różne rzeczy w tym muzykę, ucieszyła mnie szczególne nuta głównego motywu z Drakana, kto pamięta tego niegdyś konkurenta klasycznych Tomb Raiderów?

https://www.doomworld.com/forum/topic/113775-ascension-release-v-13-by-big-memka-and-shadowman/

69bda5f1bf95.png

b4e95eec3b9f.png

Zwiedzimy miasta, lochy i dalekie krainy, na zróżnicowanie miejscówek nie można narzekać.

Poniżej odsyłacze do oryginalnej trylogii. Miejcie tylko na uwadze to, że pierwsza i druga część to bardziej prototypy i koncepty które są bardzo krótkie. Dopiero trzecia część (oraz Ascendancy) są kolosalnych rozmiarów i wypchane zawartością po brzegi.

https://www.doomworld.com/files/file/16951-the-inquisitor/

https://www.doomworld.com/idgames/levels/doom2/Ports/g-i/inqstr2

https://www.doomworld.com/idgames/levels/doom2/Ports/g-i/inqstr3e

 

Total Chaos

Dacie wiarę że to nadal silnik klasycznego Dooma? Widziałem różne projekty z różnymi zmianami w silniku ale to? Czapki z głów!

https://www.moddb.com/mods/total-chaos

FB_IMG_1539933198140.jpg

To horror nastawiony na eksplorację, atmosferę, zarządzanie zasobami a walka jest ostatecznością. Obecnie jest dostępne wydanie Director's Cut w dwóch wersjach, druga z nich (Retro edition) ma niższej jakości tekstury i mniej wielokątów na obiektach dla lepszej wydajności. Szkoda że Blade of Agony nie ma takiego wyboru bo tam też potrafi chrupać.

Trench Foot (wczesna wersja)

https://www.moddb.com/mods/trench-foot-wip/downloads

Screenshot_Doom_20210818_010751.png

Tak wyglądałaby noc gwardzisty z Warhammera 40k - ciemno, ponuro i strasznie, ciągła czujność i niebezpieczeństwo za każdym zakamarkiem. Udźwiękowienie robi świetną robotę. 

The Dark Mod

Dla mnie lepsze od czwartego Thiefa wydanego gdzieś w 2014 roku. Niby to tylko zbiór misji robionych przez fanów ale ilość pracy włożonej w projekt robi niemałe wrażenie.

HellForged

Projekt zaczął swój żywot w 2007 roku ale dopiero po dekadzie doczekał się pełnej wersji dzięki staraniom zaintrygowanych fanów.

https://forum.zdoom.org/viewtopic.php?f=19&t=13397&sid=55f418ff42a85d7d44f5da07c2d91174

Niby wydaje się, że to Doom z innymi broniami ale jako całość prezentuje się unikatowo. Walka przebiega trochę inaczej - znajdziek w grze jest mało nawet wliczając w to sekretne. Musimy nauczyć się sprawnej obsługi nowych narzędzi by dotrzeć do końca.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
poprawki i dopiski
  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak uderzyliśmy w klimaty fantasy, rycerskie to seria modów Abysm. To totalne konwersje idąca trochę w klimaty Diablo, Heretica itp. Są to gry rpg gdzie mamy główny hub/lokację gdzie bierzemy i zdajemy zadania, rozwijamy postać, modyfikujemy uzbrojenie. Potem idziemy na jedną z kilkunastu lokacji gdzie mamy do wykonania jakieś zadania główne i poboczne.

W skład serii wchodzą dwa mody:

image.png

image.png

Niedawno wyszedł też dodatek do drugiej części z nową kampanią. 

image.png

Mody można pobrać np stąd:

Część 1: Abysm Down of Innocence.

Część 2 z dodatkiem: Abysm 2: Infernal Contract + Pharaoh's Judgement Expansion (Public Beta)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOLFENSTEIN X : HEARTS OF LIBERTY

TITLEPIC.png

Kolejny mod na bazie Wolfensteina, wykorzystuje rozwiązania z Brutal Wolfenstein więc krew leje się gęsto. Historia rozgrywa się na 35 mapach, do użytku oddano graczowi fajną paczkę broni z możliwością używania przyrządów celowniczych więc gra się jak we współczesne fpsy.

PARANOID

300px-Pnoid02.jpg

Tym razem Half-Life w Doomie, historia rozgrywa się na 8 lokacjach, tekstury, npce, wrogowie i uzbrojenie z HL.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się pełna wersja dodatku do drugiej części Abysm

https://www.moddb.com/mods/abysm-2-infernal-contract/downloads/pharaohs-judgement-expansion-pack-v1

Chodziła za mną chęć zagrania w niego ale czas pochłania Ascension, które jest przeogromne. Tak bardzo mnie to zajęło, że przegapiłem dodatek.

Co do Ashes - Afterglow to niedługo mają się zacząć testy więc premiera raczej w październiku.

Zapowiedziano Hell-Forged 2.0 co mnie trochę dziwi zważywszy na to jak długo zajęła im pierwsza część.

https://forum.zdoom.org/viewtopic.php?f=19&t=73013

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Winter's Fury.

WINTERS.F_Title.gif

Modzik w zimowych klimatach, bodajże 12 map, kilka cutscenek. Nowe pukawki itd.

Można pobrać np stąd: KLIK

Naku-Naru.

1GzE9f2.png

Ciekawa paczka broni bo pukawki używane przez Japończyków. Niemieckie, Amerykańskie czy Rosyjskie to każdy zna już na pamięć. Mi się najbardziej spodobał karabin Arisaka z tych drugowojennych ale jest i coś współczesnego.

Moda pobieramy np stąd: KLIK

Można go łączyć z różnymi modami.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkAEin0.png

Jeszcze jeden ciekawie zrobiony mod z fajnymi pomysłami, kojarzy się z tymi doomowymi platformówkami Golden Souls 1 i 2 wspomnianymi na górze tematu.

Ten wzorowany jest na Wario Land. Nowe tekstury, mechaniki, uzbrojenie, sklepik, upgrade-y broni i zdolności.

Po przejściu mapy "testowej" możemy z nim ogrywać czystego Doom 1 czy 2.

Pobieranie: KLIK

Ps. Powstaje też taka pełnoprawna totalna konwersja ze swoim własnym zestawem map (planowane kilkadziesiąt), nazywa się Tresure Tech Land i na razie jest do pobrania wersja demo, która dodaje dwie nowe pukawki, dwie mapy i różne nowe mechaniki: KLIK

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem zamiast szukać kolejnych brutalnych modów i dodatków dodających bronie to znalazłem bardzo ciekawe graficzne addony :) 

1. Doom Liquid textures pack V5.0

Doom Liquid textures pack V5.0 [LINK DO MODDB]

LTP_V5.png 

Addon powoduje że m.in lawa czy woda bardzo ładnie wygląda, co widać na screenie wyżej :D 

2. HontE Remastered

HontE Remastered [LINK DO MODDB]

Screenshot_Doom_20160101_110250.png (Mapa 1)

gzdoom_2021_10_14_22_51_38_558.thumb.jpg.52ac9b056a32baa3ffe831833d159957.jpg (Mapa 31)

gzdoom_2021_10_14_22_47_41_744.thumb.jpg.622478534536b34191d221ce9a51f313.jpg (Mapa 31)

Addon przerabia wszystkie oryginalne lokacje z Dooma

3. DTHP + PBR Texture pack

 

DTHP + PBR Texture pack [LINK DO MEDIAFIRE]

gzdoom_2021_10_14_23_27_58_475.thumb.jpg.c6418cafc30e73d1bdde285b4b0b64d8.jpg

gzdoom_2021_10_14_23_25_35_236.thumb.jpg.e4414233801557a92a3ab13c5d359765.jpg

Tak jak sama nazwa wskazuje jest to paczka tekstur, bardzo ładnych tekstur :P

Edytowane przez sus
  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę nowych z 2020/2021, które czymś się wyróżniają. Oczywiscie dodatkowo z Brutal Doomem będzie się grało przyjemniej.

 

Auger;Zenith.

Megawad w klimatach cyberpunkowych.

Pobieramy np z: KLIK

 

Atmospheric Extincion.

NIezbyt długi, 9 fajnie wyglądających map, niezła muzyka.

Do pobrania: KLIK

 

I.H.N.I Episode 1.

Kampania z trzema misjami i nową paczką broni. 230mb jako archiwum.

Link: KLIK

 

Doom CUBE.

Coś dla fanów serii filmów sci-fi CUBE :D

Pobieramy: KLIK

 

Attack on IO.

Kolejna niedługa kampania z siedmioma ładnymi mapami.

Pobieramy: KLIK

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn: Path to Damnation.

image.png

Niektórzy mogą pamiętać film scifi z tym komiksowym antybohaterem nakręcony w 1997 ;)

Spoiler

 

A tutaj mamy moda gameplayowego do Dooma. Można łączyć go z innymi modami tak jak Brutala/Project Brutality.

Spawn oprócz nowej paczki uzbrojenia może używać zestawu 9 zaklęć oraz różnych specjalnych ruchów.

Temat moda gdzie wszystko jest szczegółowo opisane: KLIK

Moda lepiej pobierać z moddb bo tu jest "cała paczka", w temacie wyżej tylko czysty plik moda: Spawn na moddb.

 

Brutal Doom - WW2 Weapon Pack

moddb.png

Lubię drugowojenne pukawki, a tu mamy 38 sztuk. Rosyjskie, Niemieckie, Angielskie i oczywiście uzbrojenie USA.

Pełna lista broni w spoilerze:

Spoiler

US:

M1911A1
M1917 S&W
M1 Carbine
M1 Garand
Springfield
M1A1 Thompson
M3 Greaser
BAR
M1919A6
Bazooka

UK:

Webley
Browning HP
Sten
M1928 Thompson (Chicago style)
De Lisle Commando Carbine
Lee-Enfield
Bren
Lewis
PIAT

GER:

Luger
P38
MP40
MP28
Kar98k
G43
StG44
FG42
MG42
Panzerfaust 60

USSR:

TT-33
Nagant revolver
PPSh-41
PPS-43
Mosin-Nagant
SVT40
DP28
Maxim-Tokarev 1925
PTRS41

Jak wyglądają można zobaczyć poniżej:

Moda pobieramy np stąd: KLIK

 

Na koniec jedna z nowych premier, finalna wersja moda...

Bloom.

Bloom_Cover.jpg

"Dziwny" miks uniwersum Blood i Doom :)

Nowe, potwory, nowe uzbrojenie, nowa kampania.

Dokładny opis i linki np tutaj: KLIK.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krwisty mod gameplayowy.

Doom Incarnate: A Wolfenstein style mod.

image.png

Mod gameplayowy stylizowany i wzorowany na nowych odsłonach Wolfensteina takich jak New Order lub New Colossus.

Dwie postaci do wyboru. Wiadomo BJ Blazkowitz i Rayne, wampirzyca z serii gier BloodRayne. Obie postaci mają inne zdolności, inne statystyki i inaczej się nimi gra. Do tego masa nowej broni. Możliwość używania dwóch broni jednocześni 😈

Możliwość modyfikowania broni po zebraniu odpowiednich znajdziek, każda z broni ma też alternatywny tryb strzału. Różne powerupy.

Wszystko dokładnie opisane jest w temacie moda np TUTAJ. 

Tam też linki do moda, dodatkowe addony np ułatwiający odzyskiwanie życia przez Rayne, bo jako wampirzyca normalnie w modzie regeneruje go inaczej niż BJ.

Na koniec filmik pokazujący moda w akcji.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 25 lecie premiery Dooma w 2018r. wydano dużą paczkę tekstur do wykorzystania w przyszłych projektach, mod nazywa się OTEX.

otex_1.1_releasepic.jpg.1d62793cf6257dfc

Równocześnie premierę miał świetny megawad  (duża kampania na 32 mapach, przynajmniej 10 godzin gry, wykorzystująca OTEX).

evi-title-1.png

evi-post-11.jpg

evi-post-07.jpg

 EVITERNITY pobieramy np STĄD.

Poniżej próbka losowego gameplay-u z dodatkiem modem Project Brutality 3.0 bo w dzisiejszych czasach bez niego szkoda w Dooma grać :D 

Sporo innych dobrze ocenianych modów korzystających z OTEX można znaleźć np TUTAJ.

 

A teraz jeszcze jakieś totalne konwersje, które ostatnio znalazłem.

Tym razem chyba dla kociarzy 🐈 :P

Space Cats Saga.

Część 1.

file.php?id=40038&t=1

Temat moda i linki: KLIK

Część 2.

file.php?id=41725

Temat moda: KLIK

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kilka fajnych krótkich wadów i parę megawadów.

EPIC 2

320px-Epic_2_title.png

To bardzo fajny megawad, 32 mapy gdzie motywem przewodnim jest starożytny Egipt, latamy po różnych kryptach, piramidach. Później trafiamy na różne stacje kosmiczne, statki ufo itp. Tak trochę kojarzy się z Gwiezdnymi Wrotami :)Dużo nowych tekstur, nowa muzyczka. Mapy od małych po duże, przeciwnicy w rozsądnych ilościach, nie ma rzeźni. Poniżej filmiki z rozgrywki z Project Brutality.

Pobieramy: Stąd

Na rozgrzewkę można pyknąć pierwszą część EPIC.

320px-Epic_title.png

Dobry i szybki, tylko pięć map. Pobieramy Stąd.

 

Kolejny megawad ale krótszy bo tylko 19 map.

Biowar_Title.png

Około cztery godzinki gry, mapy głównie w stylistyce baz i piekła. 

Pobieramy: Klik

 

Moonblood.

image.png

Kolejny megawad z 32 mapami, poniżej 10 godzin rozgrywki, mała liczba wrogów na mapkach, przyjemna rozgrywka.

Pobieramy: Klik

 

Tangerine Nightmare.

320px-Tangerine_Nightmare_title.png

Kolejny niezbyt długi mod z dziewięcioma mapkami, motyw przewodni taki pomarańczowy kolor na mapach, pasuje do piekielnych klimatów. Szybka i fajna rozgrywka.

KqWF5XJl.png

Pobieranie: Klik

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320px-Zone_400_title.png

Zone 400 bardzo fajny megawad (33 mapy), który dobrze sprawdza się w graniu z wariacjami Brutal Dooma. Mapy nie są duże, nie zgubimy się, wrogów też nie jest za dużo, przeważnie między 50, a 100. Ze dwa razy może więcej. Rozgrywka szybka i przyjemna. Większość map do pyknięcia w 5-10 minut, mi całość zajęła jakieś 3,5 godzinki. Na minus, kilka pierwszych map w bazie wygląda licho ale jak zmieni się stylistyka na taką bardziej "kryptową" jest ładniej.

Pobieramy np STĄD

Autor narobił sporo różnych map, wcześniej też megawad Zone 300 ale tego na razie nie sprawdzałem.

Próbka gameplayu.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.