Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem


Terixo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Stalkerzy.

Zwracam się do was z prośbą. Ostatnio naszła mnie ochota na ponowny powrót do zony :) Jednak napotkałem problemy. Zacząłem od Czystego Nieba bo to było moje pierwsze spotkanie z Zona i tak również chciałem do niej wrócić. Niestety problem pojawił się przy próbie odpalenia Zewu Prypeci. Pierwsza próba instalacji była z płyty. Jakie było rozczarowanie gdy po próbie uruchomienia gry komputer chwile mieli jakby gra miała się odpalić, niestety tak nie jest jednak w menedżerze zadań za każdą próba pojawia się x-engine ale gra się nie uruchamia. Po kilku/kilkunastu próbach potrafi odpalić jednak jest to tak losowe i irytujące, że postanowiłem kupić grę w wersji cyfrowej mając nadzieje że problem zostanie rozwiązany. Jakie było moje rozczarowanie jak po ściągnięciu gry wystąpił ten sam problem 😞

Próbowałem szukać info co może być tego przyczyną jednak bez skutku. I teraz przychodzę tutaj prosić was o pomoc. 

Nazwa urządzenia    DESKTOP-OLO51AB
Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz   3.20 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    8,00 GB
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64

Karta Graficzna NVIDIA GeForce GT 320 

BŁAGAM POMÓŻCIE !!

 

Edytowane przez Terixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Terixo  To podaj takie informacje. Płyta z której instalowałeś, jakie ma pochodzenie? Odkupiona od kogoś używka? Nie było problemu z instalacją przy rejestrowaniu gry?

Gra cyfrowa kupiona Na GOG czy Steam?

Na forum jest temat od @Pirunvirsi z wszystkimi podstawkami. Tyle tylko, że trzeba je poskładać.

Ale spróbuj jeszcze w skrócie pulpitowym w elemencie docelowym dodać  -skip_reg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierPłyta była z czasów dzieciństwa pewnie z jakiegoś czasopisma(problem z weryfikacja był ale zainstalowanie patcha pomógł jeśli o to chodzi ) a wersja cyfrowa z GOG'a. Ale z tego co pamiętam płytka wcześniej chodziła bez problemu na starym pc na win xp i jakies 2 lata temu ale tez na innym sprzęcie ale tez miałem lekkie problemy ale nie tak jak teraz tutaj i to głownie przy modach. 

Nie wiem czy problem nie jest spowodowany niekompatybilnością z win 10.  Gra sie niby uruchamia ale nic sie nie dzieje. Nie wyskakuje żadnego błędu a menadżer zadań pokazuje uruchomiony program uruchomiony tyle razy ile prob1022415126_xray.thumb.png.d8dc1a879d9a9e3e7e89752a79f0fef5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Terixo  Tak nie powinno być z tymi silnikami. Powinien być tylko jeden. I po zamknięciu gry, powinien zniknąć.

Zew Prypeci jest bardzo czuły na brak wpisu w rejestrze. A jak kiedyś tam miałeś grę zarejestrowaną i nie dokonałeś wyrejestrowania, to gdzieś tam wisi na Steamie, bo lata temu tylko tam gra się rejestrowała. Samo dodanie patcha to za mało. On tylko usuwa niedoskonałości w grze. Masz dostęp do Bibliotek Steama? Sprawdź jaki status ma tam gra.

Natomiast dziwnym jest to, że nie działa Ci ta gra z GOGa. Z nią problemu być nie powinno. Nie korzystam z tych cyfrowych, to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego miejsca odpalasz grę? /bin/ czy bezpośrednio z głównego folderu, spróbuj usunąć plik ustawień profilu (user.ltx), i uruchom grę z parametrami -r4xx -nointro -noprefetch. Jeśli gra nie uruchomi się raz, zamknij z menadżera xrEngine.exe bo Ci nie wystartuje. Z tego co widać silnik nie zaczął nawet ładować plików gry do RAM, więc na pewno problem leży gdzieś w konfiguracji lub twoim systemie.

Możesz popróbować z trybami zgodności we właściwościach najlepiej z Windows XP ( Tak stary jest to silnik robiony jeszcze z taką optymalizacją ). 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Terixo Powyższy wpis + ta ilość uaktywnionych siników na Twoim zrzucie podsunęły mi myśl. Pamiętasz o tym, że ZP uruchamia się nie z silnika czy skrótu pulpitowego od niego, ale od startera Stalker-COP.exe w kat. głównym gry, albo z jego skrótu? Parametr -noprefetch przyśpiesza wczytywanie, ale w grze musi dogrywać tekstury, więc może mieć małą czkawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.