Jump to content

Grawichwytak.


Recommended Posts

Będąc w Sali Ośmiorga przy kolejnym Artefakcie Śmierci dostaje zadanie na znalezienie grawichwytaka.  Na YT StaryStalker dostaje go od najemników za wykonanie zadania. Ja od początku gry, mam wszystkich najemników na czerwono. NPC-i, którzy dawali zadania już nie dają. Chyba, że został gdzieś w Zonie jakiś dobrze zakamuflowany gostek. A może narzędzie leży w jakimś schowku ? Nic to. Na razie podrepczę. 

Edited by DaarMoo
Link to comment
Share on other sites

We wcześniejszej wersji Źródła Grawicap* rzeczywiście można było otrzymać tylko od Najemników w zamian za wykonanie zadania. 

W wersji z 20.05 znajduje się w

Spoiler

skrzyni zlokalizowanej na budynku sztabu Szwabków w Oczyszczalni:

Spoiler

HOcochv.jpg

iHFGndF.jpg

 

 

nazwa Grawicap (spolszczony do Grawichwytaka, choć w nazwie na powyższym zrzucie ekranu występuje słowo Grawigan) została zapożyczona z kultowego (dla niektórych) rosyjskiego filmu science fiction p.t. "Kin Dza Dza".

  • Za szczególną pomoc 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, DaarMoo napisał:

Jeżeli na Pustkowiu nie działa tport na Oczyszczalnie to gdzie można szukać wejścia ?

Kiedy wyruszyłem do Oczyszczalni (przez Instytut) miałem już "odblokowane" oba przejścia. Nie wiem co trzeba zrobić, aby uaktywnić teleport znajdujący się na Pustkowiu. Podejrzewam, że może (nie musi) mieć to coś wspólnego z dokumentami oddawanymi Kreślarzowi.
Wracając do twojego pytania. Od Kreślarza nr 2 (Wędrowca) otrzymujemy (między innymi) zadanie na sprawdzenie trzech przejść oraz ich współrzędne:

Spoiler

1334430230_gadajaceglowy.thumb.jpg.442f0fd371f572b61daaeeabb90d434a.jpg

Przejście z Radaru do Instytutu, z którego dostaniesz się do Oczyszczalni znajduje się poniżej:

Spoiler

934047031_1(2).thumb.jpg.f7387823125bfb8eb95419cd983598f7.jpg2003225579_1(1).thumb.jpg.a0f5dfa83b29a9d930e4ac40896275b7.jpg

 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@DaarMoo  Aby najemnicy zżółkli i zaczęli dawać zadania, należało przy jednym z pierwszych wejść na Agroprom, wziąć zadanie od tych, co na nim się znajdują. Jeśli tam też są czerwoni, to bierzesz od Arthanterów. Spróbuj jednak a Arthanterami na jakiejkolwiek lokacji. Wykonasz zadanie i ci z Doliny Mroku staną się obojętni. Ale wcześnie dobrze jest zrobić porządek z mutantami pomiędzy teleportem do lasu ze Zwierzobojem, a fermą. Szczególnie rozchodzi się o psipsy. Tak samo z tymi psi psami koło przystanku autobusowego. Ale aby załatwić psi psy, wcześniej trzeba załatwić kontrolerów i burery. Cały łańcuszek złośliwości ERa.

A prawidłowa droga do Oczyszczalni prowadzi przez Radar. Jednym z zadań głównych z PDA Striełoka jest, znalezienie czegoś na Radarze "koło granatnika". Określenie dość enigmatyczne, ale tak z podstawki jak i z modów, wiemy gdzie urzęduje enpec ( lub snork ) z granatnikiem. Na pace ciężarówki jest schowek z psi hełmem i chyba też z notatką, co robić dalej. Jeśli tu nie ma notatki, to jest w kolejnym schowku pod słupem wysokiego napięcia, za płotem na górce. Już nie pamiętam, ale całkiem dobrze pod słupem może być od razu teleport. I tu jest moment krytyczny. Musimy skorzystać z porady, aby nie teleportować się ze sprzętem, bo wchodzimy w teleport zerowy. W ciężarówce zostawiamy wszystko. Ale bez strachu. Na kolejnej lokacji po teleportacji przy dobrym jej przeszukaniu znajdziemy wszystko, co jest niezbędne do "normalnej" gry. Był wideoporadnik pokazujący gdzie tego szukać, ale zniknął z YT. Pancerze, broń i nawet grawigan z kulkami.

Akcję przy bramie koło chlewni zostawiamy sobie na sam koniec, bo po niej wchodzimy do teleportu na Oczyszczalnię. Ta lokacja, to ta jaką ER pokazał w modzie Wolfenstei, ale teraz fabuła na niej jest mocno zmieniona.

A do teleportu na Radarze najłatwiej dostać się z zakładu Rostok, bo nawet jak wcześniej na Radarze nie byłeś i go nie oczyściłeś, to miejsce pojawienia się i droga do schowka - patrząc na inne drogi w modzie - jest spacerkiem po parku. Ale jak masz już inny psi hełm dla Radaru, to można przejść tradycyjnie z MW. Ze snajperki wybić monoli ( UWAGA. Jeden sprytnie się zawsze chowa za ostatnią skałą z prawej ) i biegiem używając apteczek dotrzeć do teleportu. A na Radarze trzeba koniecznie być dla innych zadań, aby dostać drogę do Fejka i wypełnić fabułę.

Patrz 3:44:00 teleport na Radarze. On wchodził na Radar z Przedmieścia.

https://www.youtube.com/watch?v=cgEFi9f69nk&list=PL3Z5kaTVYGD4kECJFUG2WtZbeZiCSC7Tb&index=13

A pierwsze wyposażenie 4:04:00 . Nigdy nie miałem takich problemów jakie są u niego.

 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Grawichwytak był w miejscu wskazanym przez @Anton Gorodeckio. Za drugim podejściem. Co to znaczy ? Do Opuszczonego Instytutu poszedłem tportem z Pustkowia, a nie z Radaru. Właściwie to nie wiem dlaczego. Chyba dlatego, że ten teleport był długo zablokowany, a odblokowała go rozmowa z Wędrowcem Drugim. Więc się ucieszyłem i poleciałem. Oczywiście tport jest zerowy więc wszystkie graty zostawiłem na Pustkowiu. A w Instytucie "lekki" hardcore. W pierwszym odruchu uciekłem za ogrodzenie, ale Er to przewidział bo fps-y spadły mi drastycznie (a może to tylko u mnie ?). Ale jakoś sobie poradziłem. Na psy najlepsza jest anomalia przy stacji benzynowej żywcem wyjętej z DM. Wystarczy wejść na budyneczek we wschodniej części, a psy w nią wpadną. Ale wracając do tematu. Po wejściu na Oczyszczalnie postanowiłem sprawdzić skrytkę z grawichwytakiem. Była prawie pusta - tylko swaróg i dekoder. Zdałem sobie sprawę, że zbytnio się pośpieszyłem więc zacząłem działać spokojnie i systematycznie. Po odpowiednim komunikacie na ekranie udałem się ponownie i wszystko tam było co miało być.      

Edited by DaarMoo
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity