Skocz do zawartości

[Gothic II: Noc Kruka] Kroniki Myrtany: Archolos


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, smox napisał:

No tak, bez wątpienia zagram kilka razy🙂

No właśnie, więc ja biorę Fridę. Ty możesz wziąć kowala i się wymienimy tutaj na forum, co bardziej się opyla, a i tak sprawdzimy, czy ten drugi miał rację. :D Bo póki co nie wygląda na to, żeby dało się bugować w jakiś sposób rudę żelaza, czy drewno, więc wreszcie będzie można być czeladnikiem u dowolnego mistrza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20211213174450_1.jpg

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale to chyba najlepszy mod do G2NK w jakiego grałem. Ukończyłem I rozdział i jestem zachwycony fabułą, postaciami, dialogami, muzyką, mapą itd. 

A dubbing ? Ło panie.. Mistrzostwo. Najbardziej mnie ucieszył głos Artura Barcisia :) 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodowin to jest Artur Barciś. Ogólnie tak więcej osób podkłada głosy, Olga Borys, Cezary Żak, Mirosław Zbrojewicz (Grucha ;)) i paru innych znanych aktorów. Jest to produkcja na wysokim poziomie w tej postaci (aż by się chciało moda do stalkera z takim dubbingiem) Szkoda tylko, że aktor od beziminnego nie wziął w tym udziału no ale nie można mieć wszystkiego. Mod bardzo dobry.. A w zasadzie powiedzmy sobie szczerze to jest osobna gra. Tak jak LA do stalkera.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Kroniki Myrtany: Archolos
13 godzin temu, Ignachinio napisał:

Panowie miał ktoś taki błąd? W więzieniu przy rozmowie z Osipem i tym strażnikiem jak ten pije bimber to wyskakuje takie coś.

Nie @Ignachinio. nie miałem takiego błędu. Pewnie brakuje Ci w systemie jakichś bibliotek c++.  Zobacz jakie masz i uzupełnij brakujące.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę to się wypowiem.

Osobiście serię Gothic (G1, G2NK oraz 3 bez zmierzchu "bugów") mam głęboko w serduszku, więc czekałem na tego moda odkąd go zapowiedzieli. Dla mnie to spełnienie marzeń, jeśli chodzi o mody to G2NK. Klimat, fabuła... ogólnie WSZYSTKO tutaj do siebie pasuje. Sam na pewno zagram na pewno dwa razy... A skoro mowa o graniu raz to...

... Ja jestem zmuszony zacząć od początku, sam sobie zepsułem grę, ale osobiście mi to nie przeszkadza, teraz wiem gdzie trzeba iść, póki co to licznik leci (;

Screenshot_20211219-100059.thumb.png.49aec404c98ca3d7fdcd11350aab4538.png

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co @Junx, by dokładniej poznać Kroniki Myrtany, to przejście 2 razy nie wystarczy. Pierwszy poważniejszy wybór, to wybór Gildii do której dołączymy w mieście. Można wybrać gildię kupiecką, albo strażników. Ja wybrałem gildię kupiecką i tutaj też mamy do wyboru 2 drogi - wybieramy tropicieli albo szermierzy. Takich wyborów jest więcej i wiążą się one z zadaniami jakie dostajemy. Zostawiłem sobie zapisy przed ważniejszymi wyborami, więc nie będę musiał grać od początku.

Chociaż w modzie nie można zostać Magiem, to kręgów magii można się nauczyć -

Magia.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx
Rozmawiałem trochę ze @smoxem i @Darrienem w PW o Kronikach, ale z chęcią się powtórzę - uważam, że to najlepszy mod do G2NK :) Ale przy okazji Cię pocieszę, bo też zaczynam od nowa. 

Wcześniej zastanawiałem się dlaczego, twórcy Kronik uniemożliwili zostanie magiem, ale to bardzo proste - zrozumienie oraz udoskonalenie sztuki magicznej zajmuje zwykłemu śmiertelnikowi (i to bardziej rozgarniętemu) wiele lat. W przypadku Bezimiennego na pewno jest inaczej, bo to wybraniec bogów, a Marvin .. Ot, prosty chłopak. 

I tak dobrze, że możemy nauczyć się kręgów magii. A właśnie, jak jest w przypadku szat ? Można kupić, dajmy na to szatę maga ognia ? 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Wiesz, teoretycznie nie wiadomo ile lat musiałby Bezimienny służyć jako nowicjusz, by przejść Próbę Magii (swoisty rytuał na maga), gdyby nie fakt, że zażądał Próby Ognia, czyli arcytrudnego testu, żeby szybciej awansować i gdyby nie łut szczęścia plus bycie wybrańcem bogów, raczej miałby mizerne szanse na przeżycie. Natomiast w Kronikach dowiedzieliśmy się, że pięć lat trwa nowicjat w kręgu wody, stąd gildia ta dla Marvina jest nieopłacalna, zwłaszcza, że zależy mu na 

Spoiler

odnalezieniu Jorna - swojego brata, który został porwany przez bandytów

stąd zaciągnięcie się do straży miejskiej, czy dołączenie do gildii kupieckiej Araxos, uważam za bardziej logiczne z punktu widzenia fabuły. Naturalnie, może kiedyś doczekamy się porządnego moda, który umożliwia immersyjną grę nowicjuszem oraz dość długi awans na maga, ale wątpię, żeby coś takiego miało miejsce, nawet na Gothic Multiplayer/Gothic 2 Online na awans można było liczyć bodajże po 2-3 miesiącach gry w klasztorze. Wiem o tym doskonale, bo sam często odgrywałem arcymistrza magii. :D Jeszcze nie, może jedynie na kodach, bo widziałem jedynie kostury. :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox wiem, sam na pewno zagram z kilka razy + zapisy będę robił

Cytat

Chociaż w modzie nie można zostać Magiem, to kręgów magii można się nauczyć

Wiem, a jako profesji "Mag" to szkoda, a kręgi to wiem, sam nauczyłem się dwóch.

 

12 godzin temu, Darrien napisał:

 Modowałeś kiedyś Gothica?

Nie

 

11 godzin temu, Agrael napisał:

z chęcią się powtórzę - uważam, że to najlepszy mod do G2NK

Wiem, też tak uważam.

 

A ogólnie to polecam mieć pod klawiszem zaklęcie "Telekineza" i szukać w rzekach/przy wodospadach, coś tam zazwyczaj jest ;]

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.