Skocz do zawartości

Angielskie napisy wśród wszędobylskich polskich


Charciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Postanowiłem wreszcie stworzyć niemalże idealnego stalkera wedle swoich upodobań na Lost to the zone storyline i drXquestline na coc 1.4.22. Wszystko zrobiłem jak należy. Wiele plików pozmieniałem pod siebie, sporo zmergowalem modów, potłumaczyłem wiele plików korzystając z polonizacji anomaly(za co wielki szacunek twórcom bo było tego niepojęte ilości) i z translatorów. I dokładnie wszystko sprawdzałem w kwestii plików które mi się ostały po połączeniu polonizacji i plików za pomocą Winmerge. I teoretycznie żaden plik nie ma prawa mieć jakichś niespolszczonycb sekcji a jednak te się pojawiają przy gadkach z głównymi postaciami na jakieś ważne tematy. Mam pytanie czy jeszcze w jakichś folderach mogą być pliki do tłumaczenia oprócz config/text?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Charciarz Oczywiście że są i to sporo.  Katalog text to dopiero połowa roboty. Pobierz sobie spolszczenie do Call of Chernobyl 1.4.12

https://stalkerteam.pl/topic/8376-call-of-chernobyl-1422-polonizacja-instalacja-linki/

i w nim zobacz w jakich katalogach i plikach jest coś do tłumaczenia. Powinno się zgadzać.

Mógłbyś jeszcze inaczej znaleźć te pliki, ale to robota na dłuższy czas. Po prostu fragment takiego nieprzetłumaczonego wstawiasz do szukajki edytora, np NP++ i nakazujesz mu przeszukać gamedatę moda. W takim znalezionym pliku może być jeden dialog, albo przy okazji będziesz po przejrzeniu pliku miał więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CharciarzSiemka, Taka idea... Może tak być, że te brakujące kwestie są jednak w "standartowych" plikach podmienianych jako szkielet z dotychczasowych polonizacji. Może też źle linie poprzypisywane (wtedy np. wyskakują takie różne popa_dlug_dialog zamiast tekstu, albo znienacka coś z angielskiej - jak jest aktywna w lokalizacji itp.). Sprawdz sobie lepiej pomału zanim zmerge'ujesz, bo tak możesz nadpisywać "dobre" pliki starymi w zamieszaniu. Szybko, szybko, a potem wolno, wolno, czort wie - czemu nie ma tego i owego? Jeśli mod, czy jego instalator nie miesza w plikach .db gry - to wszystko musi być w modzie: w tekst, w ui itd. Cierpliwość to cholerna cnotka - trzeba się nastarać, lol

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odzew. obadam kolejne foldery. Trochę było na szybko, teraz zaczął mi wariować spawner mimo, że wcześniej dawał radę. Zanim zacznę grę wciskając S pojawi się okno ale w trakcie rozgrywki wywala błąd: Podmieniałem na pliki które działały na początku modowania a teraz zonk.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.