Skocz do zawartości

Crashe bez loga po dialogu w soliance


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć otóż jestem w martwym mieście i jestem po queście na zabicie przywódcy (tego w zielonym kombinezonie ekologów)  "ostatniego dnia" i po wykonaniu zadanie wszystko normalnie ale po jednej linijce wiadomości na pda gra się crashuje bez loga sprawdzałem czy to losowe czy celowe i zawsze w tym samym momencie wywala (sprawdzałem 5 razy) 

Solianka 2k16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że sprzęt może i stary ale jednak daje radę i nigdy wcześniej tak nie było dodam że gram już 150h w soliankę i dopiero teraz takie coś się dzieje. A i propo loga bo w folderze gry na steam ( w tym notatniku z logami) jest po prostu pusto i tam gdzie powinien być log jest pustka nawet po crashu i czy jest jakieś inne miejsce gdzie mogą lądować logi.

5 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Ciężko będzie pomóc bez informacji z loga...
Jeżeli masz słaby sprzęt, to proponuję obniżyć ustawienia grafiki albo powtórzyć problematyczny fragment od momentu wyjścia na lokację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 19:08, tom3kb napisał:

@guccimucci5Tak czy siak obniż ustawienia na próbę, plus może rozdzielczość. Dodatkowo jak masz masę zapisanych stanów gry to przenieś gdzieś indziej, a zostaw tylko kilka.

No ogólnie to okej zrobiłem misję z zabiciem tego Naukowca? i poszedłem na agroprom i ogolnie jak nie byłem w martwym mieście to wszystko ładnie bez crashy ale jak teraz wróciłem aby się spotkać z Dudą to już wywala gierkę. Dałem wszystko na najniższe możliwe ustawienia graficzne nawet rozdzielczość 800x600 (btw całkiem ciekawie się na niej gra) no ale wywala przy próbie kontaktu z Dudą nie ważne co zrobię próbowałem degradować wersje z 1.0004 na 1.0005 ale dalej to samo nic nie pomaga. A zależy mi bardzo bo kilka misji i koniec solyanki a przejście solyanki to duży flex jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guccimucci5 Martwe Miasto to w NS bolący problem. O ile w NS2016 przy odrobinie szczęścia można zrobić je prawie bezproblemowo, to w NS2010 była to tragedia.

Teraz takie problemy są zależne nawet od tego z której strony podchodzisz do enpeca.

A do końca moda jeszcze spory kawałek. W NS2016 będziesz miał przyjemność osobiście na Zatonie poznać Panią Sacharową i spełnić kilka jej zachcianek.

A tak jak napisał @Anton Gorodecki , bez wskazówek z loga, nikt Ci nie jest w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

@guccimucci5 Martwe Miasto to w NS bolący problem. O ile w NS2016 przy odrobinie szczęścia można zrobić je prawie bezproblemowo, to w NS2010 była to tragedia.

Teraz takie problemy są zależne nawet od tego z której strony podchodzisz do enpeca.

A do końca moda jeszcze spory kawałek. W NS2016 będziesz miał przyjemność osobiście na Zatonie poznać Panią Sacharową i spełnić kilka jej zachcianek.

A tak jak napisał @Anton Gorodecki , bez wskazówek z loga, nikt Ci nie jest w stanie pomóc.

Zależne od jakiej strony podchodzę do NPC? mam rozumieć że nie od przodu tylko np. od tyłu lewo prawo hah. Potestuje to sobie na spokojnie. A z tymi logami też mnie baaaaardzo boli bo właśnie sobie zdaje sprawę że bez loga to można tylko się denerwować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guccimucci5 Oj tam, oj tam. Nawet połknięty ma dwa wyjścia. Jak to coś " fabularnie " się posypało to trudno, ale jak nie ( a wygląda na coś " technicznego " raczej - typu bite save'y albo pliki ) to można drążyć.

1. Sprawdź ścieżkę zapisu logów, jeśli tam nic nie ma - spróbuj po crash'u " wklej " w dowolnym pliku txt.

2. Wstaw save'a ( albo i dwa ) sprzed tego wylotu ( tego pierwotnego ) - może ktoś sprawdzi czy nie " bity ".

3. Szukaj czyjegoś save'a w necie ( takie chodzenie w cudzych butach, ale ... ).

4. Postaw sobie drugą HC w innym miejscu, ale całkiem od nowa, tj. ściągnij jeszcze raz i instalka, i tam próbować z tymi zapisami co masz. Ewentualnie przeinstaluj to co masz - na własny strach i ryzyko. Nie zapomnij save'ów schować.

Na razie tylko tyle i aż tyle. Nadzieja umiera ostatnia ( ale umiera ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, qlkin napisał:

@guccimucci5 Oj tam, oj tam. Nawet połknięty ma dwa wyjścia. Jak to coś " fabularnie " się posypało to trudno, ale jak nie ( a wygląda na coś " technicznego " raczej - typu bite save'y albo pliki ) to można drążyć.

1. Sprawdź ścieżkę zapisu logów, jeśli tam nic nie ma - spróbuj po crash'u " wklej " w dowolnym pliku txt.

2. Wstaw save'a ( albo i dwa ) sprzed tego wylotu ( tego pierwotnego ) - może ktoś sprawdzi czy nie " bity ".

3. Szukaj czyjegoś save'a w necie ( takie chodzenie w cudzych butach, ale ... ).

4. Postaw sobie drugą HC w innym miejscu, ale całkiem od nowa, tj. ściągnij jeszcze raz i instalka, i tam próbować z tymi zapisami co masz. Ewentualnie przeinstaluj to co masz - na własny strach i ryzyko. Nie zapomnij save'ów schować.

Na razie tylko tyle i aż tyle. Nadzieja umiera ostatnia ( ale umiera ).

 

 

No to okay wstawiam sejva w którym ledwo co wszedłem na Martwe miasto. Od razu iść do Perfumiarza jak coś. Z góry dziękuje za poświęcony czas na sprawdzenie tego sejva :P
Mam nadzieję że można pobrać tego sejva (nigdy wcześniej nie wstawiałem tutaj nic do pobrania hah).

dwadwa.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, qlkin napisał:

@guccimucci5 Brakuje drugiej części zapisu, nazwa ta sama - rozszerzenie inne. To raz.

Wstaw lepiej zapis sprzed pierwszego wylotu w MM i coś sprzed wejścia na lokację. To dwa.

Na tablecie to niewiele tu pomogę. Kiedy się to uspokoi to nikt nie wie, nawet Srutin pewnie. To trzy.

No dobra to daje save przed wylotami (na ATP prostka do MM) i przed domkiem w którym siedzi Perfumiarz. 


To "mam" to  save na ATP

A "schowek" to jest nie opodal tego domku z Perfumiarzem. 

mam.dds mam.sav schowek.dds schowek.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kondotier napisał:

@guccimucci5 Jak pamiętam, to wchodzić do MM trzeba z Limanska, a nie z ATP.

To widziałeś ?

https://www.youtube.com/watch?v=mdFy9TksIsQ

 

Zgadza się wchodzi się przez Limańsk ale tylko na początku. Ścieżki z Martwego Miasta i na Martwe Miasto dostaje się po misji w której musimy zabić Jajogłowego. 

Chyba że się mylę ale trochę później zobaczę czy używając teleportu na Limańsku nie będzie crashów. Dzięki za sugestie. :smile_artefact:

Później dam znać czy to zadziała bo z tego co wiem od ciebie to jest ogólnie wina gry więc trzeba szukać rozwiązań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guccimucci5

Łap Pan save'a po deal'u z Dudą i zaliczeniu zadania na uwolnienie Doktora. Teraz 'Chwała Trudu". Ubitych tylko tych dwóch w maskujących - koło Dok'a w szkole, reszta dla Ciebie.

Latarkę próbuj kupić od napotkanych NPC, hint Magazyny Wojskowe.

Ogólnie - to może przeczytaj sobie co Ci pisałem kiedyś o reinstalce - są repacki @Pirunvirsi na forum. Wystarczy chcieć.

doktor wolny.dds doktor wolny.sav

Edytowane przez qlkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qlkin napisał:

@guccimucci5

Łap Pan save'a po deal'u z Dudą i zaliczeniu zadania na uwolnienie Doktora. Teraz 'Chwała Trudu". Ubitych tylko tych dwóch w maskujących - koło Dok'a w szkole, reszta dla Ciebie.

Latarkę próbuj kupić od napotkanych NPC, hint Magazyny Wojskowe.

Ogólnie - to może przeczytaj sobie co Ci pisałem kiedyś o reinstalce - są repacki @Pirunvirsi na forum. Wystarczy chcieć.

doktor wolny.dds 8.13 kB · 0 pobrań doktor wolny.sav 2.94 MB · 0 pobrań

Dobra dziękuje niezmiernie później potestuje i powiem co i jak. Jak coś będzie jeszcze pisał w razie problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.