Skocz do zawartości

Ostatni Stalker - 1.3 х64 (OGSR)


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kilerstalker napisał:

No i kolejna LIPA, wersja 2020 nawet nie odpala

@kilerstalker Czy wszystko masz zainstalowane jak trzeba? Visual C, DirectX, OpenAL?

Wstaw plik "xray_*.log" z folderu _appdata_

Pamiętaj, że spolszczenie wersji 2020 jest ZUPEŁNIE INNE niż do wersji OGSR! Jeżeli odpalasz Ostatni Stalker 2020 to ściągasz "2020.rar" z folderu na MEGA.

 

 

13 godzin temu, kilerstalker napisał:

Nowa gra i już wywala:

Dzięki za informację. Gdzieś wystąpił błąd w skrypcie. Spróbuję to namierzyć i zaktualizować.

 

Wersja 2020 sprawdzona jeszcze raz przed chwilą, działa bez zarzutu.

 

 

@kilerstalker

Problem rozwiązany. Silnik OGSR interpretuje znak "\" jako zmienną nawet gdy jest zapisana jako tekst. XRay tego nie robił.

 

Ściągnij plik

als_messages.script

 

wrzuć do folderu: FOLDER GŁÓWNY/gamedata/scripts

zamień i odpal. Nie trzeba nowej gry.

 

 

Za 30 min zaktualizuję pliki we wstawkach.

Dzięki.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Stalker, Ostatni Stalker 1.3 OGSR i Ostatni Stalker 2020 to trzy różne wersje tego moda. Nie można ich mylić.

Każdy z nich ma swoje własne oddzielne spolszczenia, zamiennie nie pasujące.

@kilerstalker Dziwią te twoje problemy, bo za wyjątkiem OS OGSR mody stawiałem tak w wersji oryginalnej, jak i ze spolszczeniem wielokrotnie i ruszały "z kopyta".

A kliknięcie w ikonkę moda na pasku, nie powoduje przywrócenia pełnego ekranu? Takie problemy może powodować tylko nieprawidłowa instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się odpalić wersję 2020, trochę cudowałem i w sumie nie wiem co pomogło.

Teraz mam inny problem, fabuła stoi w miejscu, latam jak głup po lokacjach i wszystkich zaczepiam.

Teraz mam zadanie znaleźć kontenery, hakera, Leszę Bormana i czekać na sygnał od Warnaka. Od paru godzin grania nic się nie dzieje.  Przeszedłem z 45 modów i nigdy nie miałem takiego zniechęcenia do grania od samego moda.

Edytowane przez kilerstalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilerstalker Bo te wszystkie osoby które wymieniłeś i info od Warnaka dostaniesz dopiero po dłuższej grze. Nie masz zadań, a czy z tablic ogłoszeń pozdejmowałeś propozycje prac do wykonania? To jest niezbędne do ruszenia fabuły. A tych zadań na tej lokacji jest całkiem sporo. Tu masz na zrzucie jedno z nich. Przed nim były inne. Ogłoszenie nie tylko trzeba przeczytać, ale i zerwać, wtedy pojawia się zadanie w PDA. Jedno z nich wyśle Cię nawet na Bagna.

image.jpeg

Tablice ogłoszeń masz przy wejściu do baru i do kawiarni. Na innych lokacjach ( np. Bagna ) też będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilerstalkerA byłeś przy fabryce na Sortowni?

Ona wcześniej pracowała (był niebieski dym), można wtedy było uchwycić scenkę co tam robili ale Grek umierał.

A kontenery które masz do zdobycia? Tylko jednego co jest na magazynach nie da się zabrać. Resztę rób.

Gadałeś z Leo na magazynach?

Spotkałeś Longaliera lub Synoptyka?

Na Bagnach z ocalałymi chłopakami Wodnego Szczura gadałeś?

Brałeś zadanie na sztylet od Barmana?

Może po prostu musisz dać znać dla Pulewicza że znalazłeś kontener. Kliknij na "radiotelefon". Ja tak raz miałem że latałem jak durny mapę dookoła a trzeba było poinformować Pulewicza tylko że nie ma do tego informacji...

 

Ja wiem że jest tam taki moment że niewiadomo co dalej... Dodając nową wersję spolszczenia starałem się dawać opisy zadań żeby było wiadomo co dalej.

Spróbuj z radioskanerem...

Edytowane przez mrozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... @kilerstalker

Wszystko co tu napiszę to są spoilery.

Kontenery  są to kluczowe zadania i dość trudne.

Wszędzie gdzie się tylko da używaj Singulatora. To jest niezbędny przyrząd do podpowiedzi oraz wpisywania kodów.

Spoiler

1. Agroprom. Wejdź do mobilnego labu, pogadaj z NPC żołnierzem. Wyjdź, użyj radiotelefonu żeby powiedzieć Pulewiczowi że naukowców nie ma. On powie Ci co robić. Pogadaj z NPC, zadanie zaktualizuje się i masz 2 wyjścia: iść solo to żołnierze będą później zombie lub iść za npc to pomogą Ci dojść do wejścia podziemi oraz powiedzą jak do nich wejść. Pomogą Ci też i później. I najważniejsze - przeżyją.

W podziemiach trzeba zajść do kryjówki Striełoka. Podpowiedź jest w opisie zadania. 666 kluczowa liczba, pisał o tym Kondotier. to kod do drzwi. Przeszukujesz, wracasz do wielkiego reaktora. Po drabince są zwłoki. Karta i kody, wpisujesz do reaktora i znowu do kryjówki Striełoka. Będzie kontener, wyjdź na zewnątrz.

 

2. Kontener jest w labie x-18. Jeżeli do doliny wyjedziesz wejściem od strony południowej na wysypisku to spotkasz najemników. Zapłacisz dużo ale jest łatwiej. Longalier zaprowadzi Cię, powie kody. Kontener jest na samym dole labu. Już jak najniżej a w windzie jest ciało profesora. Można tam też znaleźć RPG7 i rakiety. W miejscu gdzie longalier zginął jest radio i można użyć żeby skomunikować się z dr. Łuczenko, on powie co zrobić. Ale pod warunkiem że znajdziesz PDA z windy.

3. Kontener jest w czerwonym lesie. Tam musisz na dole wejść przez drzwi. Kod jest z "partia szachów" z Sortowni. Kod zrobiłem zero-jedynkowy. Są do tego kalkulatory w necie. Tam będziesz miał co robić.

Zrób to to będziesz miał popchnięta fabułę.

 

 

 

Kolejny spoiler:

Spoiler

Jeżeli do doliny wyjedziesz od północnej strony wysypiska to spotkasz ziomka Synoptyka, pogadasz z nim. On może dać Ci Miszkę żeby zaprowadził Cię do lab18 ale nie idź przez moczary bo trudno wejść - de facto są zamknięte. Najemnicy za to nie pomogą Ci odbić Hakera oraz nie dowiesz się jak łatwo wejść do bazy najemników.

Jest naprawdę dużo decyzji które mają wpływ na późniejszą grę. Można sobie ułatwić dobrymi decyzjami ratując NPC bądź utrudnić złymi.

 

 

A i mój kod zero-jedynkowy w "Partia Szachów" jest utrudnieniem dla tych którym nie udało się doprowadzić do tego, że ten kod rozszyfruje pewien NPC ;)

Taki psikus z mojej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozek Dzięki za podpowiedzi, ale widzę że mam totalna lipę.

W Agropromie gadałem z NPC i z Pulewiczem, nic się nie zaktualizowało.

W Dolinie Mroku nie ma żywej duszy, wszedłem od wysypiska.

Haker Genia w Dolinie Mroku? u mnie siedzi w ciupie w miasteczku wojskowych.

Dzięki wszystkim za pomoc, nie zamierzam startować od nowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilerstalker Nie bądź taki w gorącej wodzie kąpany. Nie musisz zaczynać od początku.

Na Agropromie bez zabranego kontenera w podziemiach, z Pulewiczem gadać nie mogłeś.

Byłeś na Jantarze, przez radiostację Pogadałeś z Pulewiczem?  Pozrywałeś te naklejki ze ściany w bunkrze, mimo że Pulewicz mówił że nie trzeba? Na Jantar najlepiej wchodzić z Rudego Lasu, ale z Agropromu też można, tyle tylko że się nie wie o spadochroniarzach w zakładzie. Ale tam zaprowadzić może ten co pilnuje szczura, jak da się mu radę aby zabrał go bez klatki. Jak Pogadasz z Pulewiczem, idziesz zabrać wojaków i idziecie na Agro. Po dojściu do bunkra są dwie możliwości. Albo sam do niego wchodzisz, ze stolika zabierasz uszkodzone PDA przebite nożem, a z podłogi coś, co wygląda jak latarka. Z tym idziesz za wojakami do jamy snorków i będziesz od razu mógł otworzyć te okrągłe drzwi. Ta "latarka" ujawni Ci kod do ich otwarcia na ścianie. Jeśli jednak pójdziesz za wojakami bez wchodzenia do bunkra, to już w jamie dostaniesz od wojaka informację, aby się wrócić i PDA oraz "latarki" poszukać. Idziesz, znajdujesz, wracasz i szalejesz w podziemiach. Rozmowa z Pulewiczem będzie dopiero jak wyjdziesz.

Dolinę Mroku masz pustą, bo skrypt jej nie wypełnił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @mrozek Naprawdę dzięki wam za pomoc, ale ostatnio mam mało czasu na przyjemności, a jak znalazłem na trochę relaksu to ................

Byłem na Jantarze, znaczniki mam, PDA mam, latarka w mobilnym labie jest ale nie do ruszenia. Rozmowa z Pulewiczem na Agropromie był po rosyjsku (tak sądzę że z nim gadałem)

Coś się zjebało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilerstalker Tak trzeba było od razu, że nie zrozumiałeś rozmowy z Puliewiczem. Ale rozmowa z nim następuje dopiero po wyjści z kontenerem z podziemi. Więc jak mogłeś ją przeprowadzić? Wejdź przy pomocy "Latarki" i kodu ze zniszczonego PDA do podziemi, powojuj w nich, bo nie ma tam żadnych rozmów. Desant zabierze "coś", ale się nie przejmuj, tak ma być. Jest za to problem z kodem z Apokalipsy ś.Jana. Albo trzeba znać tę przepowiednię z kodem bestii ( 666 ), albo poszukać w internecie. Ja Ci już kod bestti podałem.

Rozwiązanie zagadek kodu bestii:

Spoiler

Pierwszy raz piszesz dwukrotnie ten kod bestii - 666666 - i odejmujesz jeden, więc kodem do drzwi jest 666665.

Drugi raz mnożysz przez 2 i dostajesz 1332, odejmujesz 1 i masz 1331 jako kod do drzwi.

 

Jak tylko wyjdziesz przez szyb wentylacyjny, Pulewicz jako pierwszy Cię wywołuje i mówi abyś podszedł do lądowiska przy tym laboratorium. Jak śmigłowiec zostanie zestrzelony, musisz iść na bajoro go sprawdzić. Przy sprawdzaniu łapiesz filmową scenkę po której masz rozmowę z Dedmenem. Chce się spotkać przy labie idziesz. Rozmawiacie o zszywaczu horyzontu i on mówi abyście poszli na Wysypisko. To masz w dialogu do przeczytania. Tu zaczyna się radiowa rozmowa z Pulewiczem o tym co zdarzyło się ze śmigłowcem i dostajesz polecenie zanieść kontener na Perymetr do wojskowego dowódcy przy moście. Idziesz na Wysypisko, gdzie w tunelu siedzi Dedmen. Rozmawiacie i będą rozmowy z Pulewiczem. Ale łączność masz tylko poza tunelem, więc Dedmen musi z niego wyjść.

I na koniec pytanie. Czy przed pójściem na Jantar byłeś na Magazynach i od dcy Andrzeja wziąłeś zadanie dostarczyć fleszkę? Jeśli tak, to będąc na Agro znajdź chwilę, aby wejść do INB i znaleźć dyktafon i go odsłuchać. Musisz znaleźć Andrzeja. Gdzie? Daleka droga.

Obejrzy na tym filmiku od 14:00 co się wydarzy po zestrzeleniu śmigłowca.

Jego początek, to końcówka w podziemiach.

DODANO: Jeśli chciałbyś mając wątpliwość czy do tego momentu masz prawidłową grę, to dla v.2020 mogę dać Ci zapis w jamie snorków przed zejściem do podziemi. Napisz na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.