Skocz do zawartości

Ostatni Stalker - 1.3 х64 (OGSR)


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

@kanon1022  Wiem, bo przecież piszesz w jego temacie. OGSR bazuje wiernie na OS, który był cholernie niedopracowany i zabugowany. Nie mam zielonego pojęcia ( bo nie grałem ) czy w OGSR to wszystko naprawiono.

OS 2020 jest wersją naprawioną przez zaurusa ( już bez ekipy zauruscrew ). Grając w niego nie miałem tych upierdliwych wylotów, zawieszeń moda i kupy innych nieporozumień. Teraz gram dla przetestowania spolszczenia, które wymagało adaptacji.

Trudno mi coś sugerować, bo scenariusze się różnią. W OS2020 specjalne arty zbiera się dopiero we freepleju, po zakończeniu linii fabularnej. Można to robić lub nie i prawidłowo zakończyć moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ubiciem burera na Bagnach,chcę zabrać z martwego stalkera pda i inne fanty ale czas reakcji jest na to za krótki,przez co mod robi się już irytujący,to samo miałem wcześniej na starej wersji tego moda,zanim do niego strzelę blokuje się burer swą barierą i już jest po mnie,nawet ubicie nożem nie jest wykonalne bo znowu nie mogę do niego podejść bo jestem zmęczony,granat nic nie pomaga. Jak to wykonać bo szlag mnie trafi przez co nie ruszę z fabułą do przodu. Podajcie mi jakiś myk na to rozwiązanie i plik na nieśmiertelność do tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL  A jak myślisz. Dlaczego przy rozmowie z Uzbekiem miałeś filmik i rozmowę o nożach do rzucania i od razu mogłeś zabrać te ze ściany i skrzyni koło niego? A idąc do pieczary miałeś kolejne na pentagramie. Zanim zaczniesz przeszukiwać Marloka, weź nóż do ręki i stań tak, abyś dobrze widział wejście do pieczary. Nóż do rzucania pojawi Ci się w ręce wtedy, gdy mając w ręce bagnet, naciśniesz klawisz zmiany amunicji. Jak mieć będziesz kilka rodzajów noży, każde kliknięcie pokaże ci kolejny, aż do powrotu do bagnetu. Rzucasz klikając LPM, a zasięg rzutu jest spory. Celownik ekranowy musi być na celu.

Jak już nóż do rzucania masz w ręce, "otwórz" trupa i natychmiast wyjdź i od razu rzucaj w burera. Kolejny nóż sam wskakuje do ręki. Nie trafisz pierwszym, apteczka i rzut drugim. Burer padł, zabierasz to co w trupie i obok niego. A na ścianie pieczary przy chyba oponach, poszukaj piktogramu żyletki. Nie zapomnij zabrać noża z bebechów burera, a jak jakimś chybiłeś, to go na ziemi poszukaj. Noże do rzucania, to Twój najlepszy przyjaciel. Każdy mutant, nawet największy im się nie oprze.

W PDA przeczytaj w znalezionych wiadomościach dodatkową informację, bo szukania sprawnego Welesa jeszcze nie koniec. A bez niego dobrych artów nie znajdziesz.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topur 345  Skoro już OGSR skończyłeś, to Ci zaproponuje abyś teraz zagrał w jego wersję 2020. Linia fabularna ta sama, ale rozwiązania scenariuszowe inne. Spec artów nie zbiera się cały czas, ale dopiero po powrocie z Generatórów. Mod o wiele lepiej zoptymalizowany, przechodzenie logiczniejsze. Na początku też grasz gołodupcem, ale broni szybko można się dorobić. Ja w swojej grze, już podczas ucieczki z Kordonu, jeszcze przed tunelem miałem takie coś:

ss_fred_05-05-22_21-36-09_(escape).jpg

Trzeba było tylko pokombinować przy tych ostatnich GRC w tej dolince. Rozespanych było łatwo sprzątnąć. A z tym, to już było całkiem fajnie.

W końcowej fazie gry miałem tyle, nie licząc sprzedanego. A pozostawionego na "polu walki" były tony. Udźwig nie czitowany, tyle nosić pozwalały znalezione artefakty. Kasy na zrzucie nie widać ale mam jej ponad 2 mln.

ss_fred_05-18-22_18-14-25_(garbage_first).jpg

Tak więc aby mieć tę samą nową grę, zagraj w 2020.

Jeśli zaczniesz, to napisz w temacie OS2020.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL O ile tu zaglądasz.  Obejrzałem nagrania z Twojej rozgrywki. Muszę powiedzieć, że niezbyt Ci to idzie, ale tylko z Twojej winy. Zacznijmy od Twojego narzekania na optymalizację i niską ilość fpsów.

U mnie przy ustawieniach na maksa ...

ss_fred_05-22-22_14-20-11_(predbannik).jpg

.. ilość fps jest maksymalna, co możesz zobaczyć w prawym górnym rogu zrzutów, nawet przy scenach mocnego obciążenia.

ss_fred_05-22-22_14-21-30_(predbannik).jpg  ss_fred_05-22-22_14-54-53_(garbage).jpg 

Czyli brak fps to nie wina moda, a Twojego komputera lub złych ustawień.

A jeśli jeszcze nie rozwiązałeś problemu z powiadomieniem Czołgisty i Gałasza,to poczytaj:

Spoiler

Jeśli masz zadanie powiadomić Czołgistę i spotkać się z nim, to najpierw przypomnij sobie ostatnie z nim spotkanie. Było na Sortowni i tam w dialogu Grek mówił, że tu na bazie jest radiostacja z której go powiadomi. I skoro po rozmowie z Szamrajem używasz radiotelefonu i dostajesz info od moda, że się popsuł, to logicznym jest iść na bazę. Ale. Po Szamraju zamiast porozmawiać z Gołaszem siedzącym z boku baraku a nie w środku, polazłeś w kierunku bazy. Znalazłeś te trupki, wróciłeś, pogadałeś, ale nie zaliczyło Ci zadania. Wszystko co następnie zrobiłeś w bazie wisi w powietrzu, dopóki nie zamkniesz tego zadania z Gałaszem. Gdybyś ostatnie wideo pociągnął o minutę i z nim porozmawiał, byłoby wszystko jasne.

A z informatorem o zaginionych kopaczach rozmawiałeś dwa razy koło handlarza Krzemienia, tyko przerywałeś bez wejścia w dialog. Ponieważ i tak moda przy tej rozmowie można oszukać, to Ci podpowiem gdzie oni są. Czytaj jak chcesz.

Spoiler

Na północny wschód od stacji pomp widać taką wysoką anomalię ognistą. To tam.

 

A te trudności jakie do tej pory sprawia mod, są niczym w porównaniu z tym co będzie. Jeśli będziesz grał tak jak do tej pory, to .... ( pozostawiam bez komentarza ).

A jeszcze dla Ciebie no i każdego innego grającego. W modzie można stawiać własne znaczniki z opisem, na mapie.

ss_fred_05-22-22_17-21-29_(military).jpg

Otwieramy mapę wybieramy miejsce gdzie chcemy postawić znacznik. Można tam gdzie akurat stoi nasz GB, albo w dowolnym miejscu lokacji. Robimy dwuklik LPM i w rozwiniętym oknie klikamy i opisujemy znacznik.

ss_fred_05-22-22_17-22-23_(military).jpg   ss_fred_05-22-22_17-22-38_(military).jpg

Zbędne znaczniki usuwamy klikając w nie PPM. Albo można zrobić zmianę jego opisu.

Spoiler

ss_fred_05-22-22_14-02-52_(predbannik).jpg

ss_fred_05-22-22_14-56-19_(garbage).jpg

ss_fred_05-22-22_19-27-16_(agroprom).jpg

 

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topur 345  Samego widoku nie. Możesz schować cały HUD , klikając " - " na numerycznej. Ale wtedy masz goły ekran. Przywracasz HUD klikając " + " na numerycznej.

Sądzę, że masz tę z wyglądu zwykłą maskę z jednym filtrem. Ona ma taki zamazany widok. Kup sobie tą z dwoma filtrami, też ma lekko ograniczoną widoczność z boków, ale środek nie jest zamazany.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 Czeka na Ciebie w Limansku, tam, gdzie w Upadłej Gwieździe była maszyna Czasu. Nie pchaj się sam, poczekaj na Złotego.

Jeśli masz jego ogłoszenie o Brawermanie, to aby nie biegać w te i nazad, to przy okazji brania kontenera z X18, znajdź też jego. Jak kontener już masz bez Brawermana, to też nie leź specjalnie, a poczekaj na zachciankę Żwawego.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tu ale w 2020:

Żwawy może nie chcieć statuetki z lab X-18 jeżeli nie poprosisz go o broń a znajdziesz np w skrytce kopaczy albo u sidora "ten gość" co stoi u niego da za późniejszą przysługę (jest najgorszy). Wszystko w zadaniu "Optyka Dużego Kalibru".

ps. Karabin snajperski można mieć z jednego źródła.

Przynajmniej ja tak miałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modzie jak i w wielu innych, mamy możliwość wyboru jak postąpić z propozycją zadania. Wziąć lub odmówić. Odmówienie zawsze się wiąże z utratą możliwości poznania kawałka moda. A pójście po statuetkę dla Żwawego, to nie tylko kawałek ciekawej gry, ale również jeśli się tego nie zrobiło wcześniej, odnalezienie dr. Brawermana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@FilmisterPL  W ostatnim odcinku Twojego nagrania masz problem co zrobić.

Przede wszystkim dla wygody oglądających, prześpij się za pomocą PDA do rana. Szukasz schowka, a przechodzisz koło niego za każdym razem wchodząc i wychodząc od Wolności. To śmigłowiec przy tej równoważni nad płotem. Schowek w tym samym miejscu śmigłowca, jak ten co znalazłeś później. I każdy śmigłowiec na Bagnach ma taki schowek. Jeden schowek - dla zadania scenariuszowego - będzie pełen, w nadmiarze.

Jak przyjdziesz na miejsce gdzie poprzednio rozmawiałeś z Dedmenem, to:

Spoiler

Nie narzekaj, że go nie ma, a ruscy wymyślili, tylko przeszukaj miejsce. Kolanko rury Ci pomoże.

Ze zwykłych artów, trzymaj tylko te, które będziesz używał. Resztę sprzedawaj. Tak samo z bronią. Po co Ci 2 STG? Jeden sprzedaj. RPK ładnie wygląda, ale jest mało przydatny.

No i radzę zacząć przeciw pijawkom używać noży do rzucania. Stań tak, aby coś trwałego mieć za plecami i nóż do ręki. Jedno trafienie wystarcza. A nóż odzyskasz z pijawki razem z ssawkami, a jak nie trafisz, to leży na ziemi (błyszczy ), szukaj klikając w klawisz Użyj.

Pisałem Ci o stawianiu znaczników na mapie. Zrezygnowałeś po jednym nieudanym. Rób szybki dwuklik, a okno opisu się na pewno pojawi.

I powodzenia w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@kilerstalker Wybrałeś pod względem optymalizacji gorszą wersję moda. W takich sytuacjach jak Ci się przydarzyła, trzeba do celu podchodzić inną drogą. Jeśli do placówki szedłeś drogą z koszar, to idź tą drogą w kierunku wioski, przed bajorem skręć i dojdź aż do płotu, a dalej wzdłuż niego na placówkę. A gdy to dzieje się przy zmianach lokacji, to szukać drogi obejścia teleportu idąc przez inny.

Jednak chcę Ci zaproponować - jesteś na początku gry i niewiele stracisz - zainstalować sobie wersję 2020. To dokładnie ten sam scenariusz moda, ale mod z daleko bardziej zaawansowaną optymalizacją. Od tej wersji różni się tylko tym, że te specjalne arty których teraz nie można podnieść bo zabijają, to w 2020 aż do dialogu o nich z handlarzem na Bagnach nie znajdziesz. I nie będziesz ich miał rozrzuconych po wszystkich lokacjach, a będą tylko i wyłącznie na Wysypisku. I zamiast męczyć się z problemami optymalizacji, grać będziesz spokojnie i z przyjemnością. 2020 również jest spolszczony ( inna paczka ze spolszczeniem ) i spolszczenie przetestowane razem z przejściem moda. Widocznie to te arty, powodowały problemy w wersji podstawowej moda. I jako ciekawostkę przypomnę, że wersję 2020 z woli autora moda zaurusa, można znaleźć tylko i wyłącznie na naszym forum. Wschodnie fora są tej przyjemności pozbawione.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilerstalkerWersja 1.3 OGSR ma ma akurat pozytywne oceny pod kątem stabilności. Wywal wszystko do zera i instaluj po kolei, sprawdzając na każdym etapie.

Przy okazji znalazłem taki mały patch na AMK.

Patch Последний Сталкер (OGSR x64) 

Spoiler

https://yadi.sk/d/UHDjCrZfOBHAwA

Fix1.7z

Fix nr 1.
Lista zmian:
1. Naprawa wylotu w freeplay'u w x-10 z powodu braku schematu dźwiękowego.
2. Wymuszenie uruchomienia slotów szybkiego użycia F1-F4.
3. Wysadzone miny całkowicie znikają z lokacji.
4. Drobne zmiany oświetlenia lokalizacji.
Instalacja: umieść pliki z archiwum w folderze z zainstalowanym modemem.
Nowa gra nie jest potrzebna.

Źródło: https://www.amk-team.ru/forum/topic/14187-poslednij-stalker-ogsr-x64/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.