Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb 

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

wejść w opcje i machnąć suwakiem od jasności na maksa

Ty! masz łeb! Ty wiesz że nawet o tym nie pomyślałem? pomogło

@kondotier zrobiłem to pierwszym sposobem ale nawet nie wiedziałem że tak się da, po prostu zrobiłem koło biegiem i wróciłem, patrzę, a tu się wspinam, no i dalej już poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są te paski jasności, kontrastu i gamma, aby dopasować obraz na ekranie do swoich potrzeb. Tym bardziej, że jasność ekranu zależy też od dynamiki oświetlenia. Nawet w sieciówkach, nikt nie ma prawami dyktować jak to ustawię. Tym bardziej, że nie jest to żadna cziterka, skoro gra ma to w swoich opcjach. I nie naruszam ustawień dla innych. Chcą się potykać o własne nogi, ich wola i prawo.

Jeszcze można pokombinować w ustawieniach precyzyjnych, regulując światło słoneczne, cienie i wszystkie refleksy. Ale to już w nowszych modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z ksyloformem na Agro, nie wiem jak się do niego dostać ani gdzie konkretnie się on znajduję, gdy podchodzę z jednej strony to mod chce mnie przenieść na następną lokację ponieważ schowek znajduję się praktycznie na przejściu, gdy idę z drugiej strony to jak wiadomo są tam elektry i nie da się tamtędy chodzić, jak znaleźć schowek i gdzie on jest? szczegóły na foto

ss_windows7_03-25-19_12-45-06_(l03u_agr_underground).jpg

ss_windows7_03-25-19_12-55-05_(l03u_agr_underground).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier aha, czyli trzeba wcisnąć nie? hmm? myślałem że nic to nie da, po drugie mam problem z tym ojcem Witalijem, nie było go w tej chałupie na wiedźminim bagnie, chodzi mi o ten moment po rozmowie z niemową w kantynie, i nie wiem teraz czy szukać go w cerkwii na bagnach czy gdzie, bo na filmiku który wrzuciłeś jest na wiedzminim bagnie, no nic, pójdę do tego agro a potem do cerkwii, to już ostatni ksenoform

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A to tak trudno było "bez myślenia" nacisnąć NIE? W tym modzie będzie jeszcze kilka takich sytuacji.

A co dotyczy tego Witalija. Jak nie masz wcześniejszych działań, to kolejnych nie będzie. To nie hipermarket, że z półek możesz zabierać w dowolnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier hehe no niby nietrudno ale zwykle jak się to klikało to nic się nie działo, po prostu zostawało się w tym samym miejscu i nie dało się iść dalej, nie pomyślałem że w tym modzie tak jest.

A co do Witalija to właśnie mam wszystkie działania bo moda robię zgodnie z poradnikiem, a jego nie ma. No nieważne będę próbował coś z nim ogarnąć później bo na razie chce się dostać na magazyny wojskowe, jestem już po dwóch spotkaniach ze zmieniającym oblicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no właśnie nie jestem pewien ale chyba coś się popieprzyło, w labie miałem taką dziwną akcję z tym zmieniającym oblicza bo najpierw doszedłem do niego i nic się nie działo ale już była ta muzyka jak się do niego dochodzi i przypomniałem sobie że nie wziąłem tego ksyloformu czy jak to się tam nazywa, z tego plecaka co leży przed pomieszczeniem z mózgiem ale wróciłem się po to i z powrotem pognałem do żelaznej mordy i wtedy już było ok ale mam jeszcze inny problem, aktualnie jestem na etapie szukania Ripley, ale nie zrobiłem zadania chłodna stal, myślałem go zrobić jak będę na bagnach ale ono mi zniknęło z pda i miałem jeden wylot przy przejściu z czerwonego lasu na radar, przy przeładowaniu gry, już było ok ale jak wszedłem do X10 i chciałem z niego wyjść to mod się zawiesił na synchronizacji, czy te dwie sytuacje mogą mieć związek z chłodna stalą? Nie mam teraz loga, nie mogę go teraz wrzucić, bo nie ma mnie w domu.

 

Dobra, wróciłem się w zapisach bo chyba jednak coś pochrzaniłem po raz kolejny, ogólnie to chcę dotrzeć do Sidora i rozliczyć się z nim i po drodze mam jeszcze 4 cele do rozwalenia, ale...no właśnie i tu jest problem, nie wiem jak przejść na wysypisko, jestem obecnie w Rostoku/Barze, jak zwał tak zwał no i wiadomo jest przejście na wysypisko-bufor, ale stamtąd już nie ma nigdzie przejścia, siedzi tam Rzezany ale nie chce gadać, no i nie wiem co mam robić, utknąłem, w sumie to wszystko robię zgodnie z poradnikiem oprócz tej chłodnej stali, jeszcze mam taką zagwozdkę, pytam z ciekawości bo jakoś nigdzie się nie doczytałem kto i po co tam jest, wygląda to tak jakby siedział na drzewie, na mini mapce się pojawia (foto) nie wiem ale może to ma wpływ na fabułę?hmm? wszystko sprawdziłem dookoła i nic nie znalazłem, wylot o którym wspominałem wczoraj i miał miejsce i dzisiaj jest bez loga dlatego wrzucam go całego jako plik tekstowy, może ktoś coś z tego wyczyta bo dla mnie to czarna magia, pozdro

ss_windows7_03-27-19_09-42-55_(l05_bar).jpg

ss_windows7_03-27-19_09-46-40_(l05_bar).jpg

ss_windows7_03-27-19_10-02-17_(l05_bar).jpg

xray_windows7.log

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Grałem w tego moda bardzo dawno, tak że pamiętam tylko główne kierunki gry. Czy ta "Chłodna stal" to zabijanie nożami na Stacji Pomp? Jak masz takie zadania, to nie wolno ich odkładać. Tyle razy już Ci to tłumaczono. Skutkuje to połamaniem scenariusza, zablokowaniem teleportów itp. itd.

Nawet nie wiem jaki filmik Ci podrzucić, bo nie łapię co nagmatwałeś.

A kto powiedział, że jeśli znacznik na powierzchni wychodzi Ci na drzewie, a na nim nikogo nie ma, to on nie znajduje się pod ziemią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

24 minuty temu, kondotier napisał:

Czy ta "Chłodna stal" to zabijanie nożami na Stacji Pomp? Jak masz takie zadania, to nie wolno ich odkładać.

Tak. to to zadanie, ale w poradniku nie jest KONKRETNIE napisane kiedy to mamy robić, od razu po gadce z niemową mamy ruszać na rajd po zonie z zadaniem dla Sidora i tak też zrobiłem

Spoiler

 

A co do tego znacznika, tam nie ma gdzie pod ziemią, tez o tym pomyślałem że może pod ziemią, przecież znasz Bar i wiesz że w tym miejscu nie ma żadnych podziemi, jest dawna baza powinności ale sporo dalej i można powiedzieć że ona jest po ziemią no ale wgl nie w tym miejscu w którym znajduje się ten znacznik.

Screenshot 2019-03-27 10-24-51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Pamiętaj, że poradnik cichy robił ze swojej gry. A Ty masz swoją. W modzie masz prowadzić równolegle te zadania jakie się trafiają z podstawki, z fabułą moda. Takie zadania jak to z nożami, trzeba wykonywać od razu. Bo jak sam widzisz, może być po jakimś czasie niewykonywalne. Tyle pamiętam, że sam miałem problem z zadaniem otrzymanym na Agropromie, na likwidację pijawki na Bagnach.  Też przez "przeczekanie".

A po przekroczeniu bariery w X16, powrót na wcześniejsze lokacje będzie niemożliwy.

A podziemia, to chyba wiesz, rozciągają się pod całą strefą. I ten NPC dobrze może być w podziemiach Agro, lub DM. Nie jestem w stanie Cię naprowadzić. Ale obok tego drzewa jest wieża. Może on jest na niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no to mnie pocieszyłeś 

2 godziny temu, kondotier napisał:

Takie zadania jak to z nożami, trzeba wykonywać od razu. Bo jak sam widzisz, może być po jakimś czasie niewykonywalne

będę się musiał cofać sporo w zapisach, a nie masz może sejwa już po tym zadaniu?:063:

Cofnąłem się w zapisach, uzbierałem te ksenoformy dla Sidora, gadałem z o. Witalijem, dal mi jakąś pierdołę, idę na Kordon, po drodze rozwalam cel z zadania Efekt domina (wgl to po pierwszym celu z tego zadania pojawiają się następne, trzeba się teraz wracać na wysypisko, potem jeszcze gdzieś, cudować, to tak ma być?), idę dalej, dochodzę do przejścia na Sortownie i...nic się nie dzieję, mod mnie nie chce puścić (czy to wina że nie mam na sobie kurtki bandyty którą dał mi Alosza Borman? nie wiem w każdym razie nie dam rady w niej iść bo ma za mały udźwig, nie, nie wywalę nic bo mi jest wszystko potrzebne, same ksenoformy ważą prawie 20kg), chłodną stal zrobiłem ale...karabinem (zadanie oczywiście się nie zaliczyło ale banda rozwalona) nie jestem w stanie zrobić tego nożami, w tym miejscu z resztą jak i na całych bagnach mod mi delikatnie ale to naprawdę delikatnie laguje, jest to praktycznie nieodczuwalne ale jednak wystarczy aby rzucanie nożami było znacząco utrudnione, a w ogóle kiedy mamy oddać te ksenoformy Sidorowi? on je wgl ma od nas wziąć? po co je zbieramy?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie no nie wiem, tak zapytałem, do NS16 mi dawałeś jakieś sejwy do OSa mi dawałeś to pomyślałem że może i tu jakieś Ci się ostały, no ale skoro nie masz, trudno, bede się sam męczył dalej, mod jest bardzo fajny głównie (jak dla mnie) ze względu na nowe/stare lokacje i chciałbym go skończyć ale do najłatwiejszych też nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ty a nie pamiętasz może czy zadanie Efekt Domina (co chodzimy po zonie i tłuczemy pojedyncze osoby) to trwa przez całego moda? no bo chodzę rozwalam tych gości, rozwaliłem już ze 20 stu na różnych lokacjach i co rozwalę jednego to powstaje dwóch następnych, powiem szczerze że zaczyna mnie to irytować bo latam w te i we wte jak kot z pęcherzem i końca nie widać i zaraz zacznę gryźć klawiaturę :037:

 

ss_windows7_03-27-19_18-54-27_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Będzie trwało aż do końca moda. Ale jak przejdziesz za barierę, to choćbyś chciał to nie wrócisz na początkowe lokacje. Też mnie to wkurzało i w pewnym momencie przestałem to wykonywać. Ale przynajmniej u mnie, nie zawaliło to scenariusza. Jest pod koniec moda wyjaśnienie, kto i dlaczego nas tak ganiał po lokacjach, ale nie pamiętam powodu.

Wybierz sam, czy dalej chcesz tak ganiać, czy sobie odpuścić. Może jeszcze ktoś się odezwie i da poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a co z tymi ksyloformami? Kiedy mamy się z tego rozliczyć i z kim? No bo jak pójdę za barierę to już do sidora nie wrócę przecież, trochę lipa bo one wszystkie razem sporo ważą i mi ciaza, chcialbym je gdzieś zwalić albo komuś dać, niepotrzebne mi są, tylko nigdzie nie znalazłem info kiedy i komu je oddajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Nie chcę cię wprowadzać w błąd. Ale za barierą spotkasz przedstawicielkę z "innego świata". I tu nie pamiętam czy to nie czasem ona odbiera od nas te ksenoformy. Może @tom3kb lepiej pamięta. Tyle pamiętam, że po rozmowie z nią, byłem czymś w modzie zniesmaczony. Coś było nielogicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier fajny ten mod, taki nie za logiczny xd, no to wychodzi na to że muszę je zabrać za barierę i z nimi łazić, ehh, właśnie szukałem po YT jakiegoś gameplaya ale z tego co znalazłem to tylko od nas Mr Filmister go robił ale on to ma te filmy z tego moda po kilka godzin i ciężko coś tam u niego znaleźć bo on chodzi i zwiedza a ja ruskiego ni w ząb, nawet nie wiem jak to wpisać w translator żeby po rusku przetłumaczyło to bym sobie jakiś gemeplay ruski wyszperał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.