Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Pany kilka pytań mam

1. Dlaczego wojsko w Kordonie do mnie strzela? Nie przypominam sobie żebym któregoś ubił, a już na pewno nie na Kordonie

2. Gdzie jest schowek Broma w zakładzie metalurgicznym przy wieży ciśnień?

3. Czy teleportu monolitowców możemy użyć kiedy chcemy czy trzymać go bo będzie potrzebny? jest jednorazowy i przenosi na dach CEA

4. Gdzie jest czasopismo z gołymi babami dla Iwancowa?

5. Gdzie jest plecak dla Barmana na wysypie z zadania Meloman?

6. Kiedy używamy tego bloku ulepszeń 2? bo mam go już dłuższy czas i nie wiem

to tak na początek :006:

 

ss_cez137_01-17-21_17-16-53_(l02_garbage).jpg

ss_cez137_01-28-21_10-54-26_(l01_escape).jpg

ss_cez137_01-29-21_10-56-09_(l08_yantar).jpg

ss_cez137_01-20-21_11-27-08_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tam gdzie jest Kuzniecow :) snajperka w dłoń i jedziesz z tematem. Jak ich rozpoznać.. tych co masz zabić mają same ksywy tzn ,,Ignachinio" a nie ,,sierżant Wariat" ;)  Polecam okolice spichlerza do tego zadania i na moście na pewno będziesz miał snajperów.

 

Schowek Broma czy Groma? Tego drugiego jest na wieży ciśnień jak wejdziesz na zakład to idziesz cały czas prosto i za stacją ona jest. Będzie na pomoście za tą osłoną ściany no i pamiętaj o tym, że będą tam też przeciwny po wzięciu jego.

 

Co do teleportów Monolitu.. generalnie tak chodź w zadania na szybkie dostanie się do brata cienia monolitu bardzo się przydaje.. no i w odbiciu Gila to jedyny sposób aby dostać się na dach. Także ja bym ich nie używał. W grze jest teleport do Sarkofagu który teleportuje Cię niedaleko przejścia na CEA-2. I z niego bym korzystał.

 

To czasopismo o którym piszesz ;) jest na radarze w tym przejściu do Warlabu. Tak sobie leży na Ziemi. Tak gdzie wchodzisz po drabinie niedaleko przejścia do Prypeci. 

 

Jeśli mnie pamięć nie myli to plecaczek leży w Mrocznym Parowie na wyspach. Ale tego akurat pewny nie jestem.

A modułu będziesz mógł użyć jak zdobędziesz:

Moduł nr 1

jeszcze jeden moduł

i pancerz SKAT 15.

Wtedy jak będziesz miał wszystkie to je zamontujesz i będziesz miał fajny pancerzyk.

Tyle :)

Powodzenia

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  dzięki, rozumiem ale...

3 godziny temu, Ignachinio napisał:

Jeśli mnie pamięć nie myli to plecaczek leży w Mrocznym Parowie na wyspach.

...chyba cię myli ta pamięć bo w opisie zadania wyraźnie jest napisane że plecak jest na wysypisku, pamiętam jeszcze z dialogu że chodziło o płyty do maszyny grającej i że te płyty stalkerzy powrzucali na dach hangaru czy coś, i nie wiem czy one tam mają się zrespawnować jak znajdę ten plecak czy co? bo byłem na dachu i nie znalazłem żadnych płyt, myślałem że może ten plecak tam jest i też lipton, oblazłem wszystkie strony dachu hangaru i nic, strasznie pokręcone to zadanie i właśnie nie wiem czy mam szukać samego plecaka czy też tych płyt? no i przede wszystkim gdzie to wszystko jest, poszukam jeszcze na YT może coś tam znajdę

3 godziny temu, Ignachinio napisał:

Schowek Broma czy Groma?

no tego co leży u Sacharowa w bunkrze taki zdechły, czytałem niedawno że on i tak ma umrzeć a dałem mu eliksir i żyje hmm?

3 godziny temu, Ignachinio napisał:

To czasopismo o którym piszesz ;) jest na radarze w tym przejściu do Warlabu. Tak sobie leży na Ziemi. Tak gdzie wchodzisz po drabinie niedaleko przejścia do Prypeci. 

No ale tj zamknięte, trza mieć kod :006:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 - szukasz płyt dla Barmana ? Powinieneś miec zaznaczone przypuszczalne miejsca poszukiwań na mapie PDA. To jest randomowy spawn.

                  -zrobisz questy dla handlarza  Siaka na Radarze ( pojawi się we własciwym czasie) to dostaniesz kod do wejścia  do bunkra.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm 

1 godzinę temu, boberm napisał:

szukasz płyt dla Barmana ? Powinieneś miec zaznaczone przypuszczalne miejsca poszukiwań na mapie PDA. To jest randomowy spawn.

hmm? mam jakieś pozaznaczane miejsca ale właśnie nie pamiętam do którego zadania one są, nazywają się "przypuszczalne miejsce schowka złodziejaszka" czy coś takiego, sa tylko w kordonie, na wysypie i na bagnach, to są te miejsca z tym "śmiechem", gdzieś czytałem o tym, jak grałeś to pewnie kojarzysz ten śmiech

1 godzinę temu, boberm napisał:

-zrobisz questy dla handlarza  Siaka na Radarze ( pojawi się we własciwym czasie) to dostaniesz kod do wejścia  do bunkra.

aha, czyli jeszcze nie czas na to, chociaż z tego co pamiętam to Siak ma tylko te "roboty" przynieś to, przynieś tamto, nie mam już u niego stricte zadań do zrobienia, no chyba że chodzi o te małe robótki

@Ignachinio 

1 godzinę temu, Ignachinio napisał:

W bunkrze leży Grom i jego schowek jest na wieży ciśnień.

tak, Grom nie Brom, właśnie jestem na tej wierzy ale ja tam nic nie widzę, rozwaliłem ten halikopter co tam fruwa i wali do mnie, to jest jakieś szczególne miejsce? jakaś szczelina? pod czymś? nad czymś?

 

A co do poprzedniej sprawy z wojakami, żadnego takiego o których wspominaliście tam nie znalazłem (najpierw ich pozabijałem żeby sprawdzić, oczywiście wcześniej zrobiwszy twardy zapis) oczywiście są i tacy w innych strojach ale nazwiska mają rosyjskie/ukraińskie, robiłem to kilka razy i żaden John Lennon czy inny Jimmi Hendrix mi się nie pokazał po drugie z daleka nie da się sprawdzić ich nazwisk bo się poruszają a nie stoją z resztą jak stoją to też się nie da, po prostu za daleko są, jedyne rozwiązanie jakie w tej chwili to takie ( i to wyszło przypadkiem, po prostu pojawił się taki dialog) żeby dać Sidorowi 200kru i on to ogarnie, nie wiem co robić bo mam zaledwie niewiele ponad 200kru, płacić mu? wszystko w spoilerze

Aha i jeszcze takie pytanko na sam koniec, dlaczego nie mogę wsiąść do tego buggy? Zostawiłem go tam zaraz po tym zadaniu na bagnach dla Sidora, pojeździłem nim trochę i tam zostawiłem, ale to był początek gry, od tamtej pory tam stoi i nie da się do niego wsiąść 

Spoiler

ss_cez137_01-29-21_19-10-56_(marsh).thumb.jpg.dd522d1827e35241e6d2dcb50168ecca.jpgss_cez137_01-29-21_18-40-26_(l01_escape).thumb.jpg.7ee096773d545ee47b39b5cca7a56265.jpgss_cez137_01-29-21_18-39-01_(l01_escape).thumb.jpg.1887fb485dcae10c3a155a24e568e928.jpgss_cez137_01-29-21_18-30-57_(l01_escape).thumb.jpg.efea1c9d4d597e1a0ce9ff80e38c8acd.jpgss_cez137_01-29-21_18-27-37_(l01_escape).thumb.jpg.5b7e5e440c7408d3bf887f7cdc85f812.jpgss_cez137_01-29-21_18-17-49_(l01_escape).thumb.jpg.2930922006ea2d639395a047a011e367.jpgss_cez137_01-29-21_18-17-43_(l01_escape).thumb.jpg.2c68bd55d3563ab2b61de442cef2a72c.jpgss_cez137_01-29-21_18-17-33_(l01_escape).thumb.jpg.b1c7bb1af5f8d3477980dc9160be8728.jpgss_cez137_01-29-21_18-17-25_(l01_escape).thumb.jpg.d2fa83a51a6344c3fe7b788c7f939e72.jpgss_cez137_01-29-21_18-16-21_(l01_escape).thumb.jpg.f7910211135718f197902da8cea1dcd1.jpgss_cez137_01-29-21_18-16-13_(l01_escape).thumb.jpg.e53842e1af7f443541dd9922311a4489.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Jak przechodziłeś przez Kordon? Wódkę dawałeś, tunel z elektrami czy obok lokomotywy? Jak inaczej niż zapłata i tunel to Cię mógł wojak wypatrzyć i wrodzy się stali. Co do nalewki Kałmuka to wchodzisz na wieże ciśnień w północnym chutorze na bagnach, tym między placem maszynowym a tym na zachodzie, jak tam wejdziesz to chyba nalewka sama się wypija. Co do znaczników te na bagnie ze śmiechem to całkiem inne zadanie a dokładniej dodatkowa nagroda za misje z kontenerami na bagnach. Przeszukaj wszystkie plecaki na znacznikach na wysypisku i znajdziesz płyty. 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez137 napisał:

 

 

 

A co do poprzedniej sprawy z wojakami, żadnego takiego o których wspominaliście tam nie znalazłem (najpierw ich pozabijałem żeby sprawdzić, oczywiście wcześniej zrobiwszy twardy zapis) oczywiście są i tacy w innych strojach ale nazwiska mają rosyjskie/ukraińskie, robiłem to kilka razy i żaden John Lennon czy inny Jimmi Hendrix mi się nie pokazał po drugie z daleka nie da się sprawdzić ich nazwisk bo się poruszają a nie stoją z resztą jak stoją to też się nie da, po prostu za daleko są, jedyne rozwiązanie jakie w tej chwili to takie ( i to wyszło przypadkiem, po prostu pojawił się taki dialog) żeby dać Sidorowi 200kru i on to ogarnie, nie wiem co robić bo mam zaledwie niewiele ponad 200kru, płacić mu? wszystko w spoilerze

 

  Ukryj zawartość

ss_cez137_01-29-21_18-40-26_(l01_escape).thumb.jpg.7ee096773d545ee47b39b5cca7a56265.jpg

 

 

Sidor odpowiedział Ci dlaczego masz problemy z wojakami. Mozna chodzic bocznymi dróżkami , ale raz na jakiś czas warto poświęcic butelkę . Uciułaj te 200k i lepiej zapłać. 

Siak za jedną z "robótek" da Ci kod. Kod co prawda można "wygoglac" - ale otwarcie tych drzwi bez zakończonego zadania, za który oneż kod dostajesz kończy sie zejściem bohatera. Ergo - trza poganiać po lokacjach.

Wieżą cisnień jest tylko jedna - przy torach przed  Zakładem. Wejdż na prawie samą górę - i porozglądaj się . I uwazaj- bo schowek jest ciut zaminowany:-))

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lycoris Radiata 

13 godzin temu, Lycoris Radiata napisał:

Jak przechodziłeś przez Kordon? Wódkę dawałeś, tunel z elektrami czy obok lokomotywy?

A tu różnie bywało, to zależy gdzie byłem w danej chwili i czy miałem gorzałę, nie zawsze ją miałem, czasem po prostu zapominałem jej wziąć z baru czy wysypu ze schowków, a nalewka Kałmuka to zrobiona już, wrzuciło mi się foto niechcący i już nie chciało mi się edytować

@boberm 

12 godzin temu, boberm napisał:

Uciułaj te 200k i lepiej zapłać. 

ehh trochę lipa:023:

12 godzin temu, boberm napisał:

Siak za jedną z "robótek" da Ci kod. Kod co prawda można "wygoglac" - ale otwarcie tych drzwi bez zakończonego zadania, za który oneż kod dostajesz kończy sie zejściem bohatera. Ergo - trza poganiać po lokacjach.

aha

12 godzin temu, boberm napisał:

Wieżą cisnień jest tylko jedna - przy torach przed  Zakładem. Wejdż na prawie samą górę - i porozglądaj się . I uwazaj- bo schowek jest ciut zaminowany:-))

No ja wiem że jest tylko jedna, mam zaznaczone to miejsce , problem jest taki że nie mogę znaleźć tego schowka

@Ignachinio

12 godzin temu, Ignachinio napisał:

Musisz poszukać pod płytami on jest w takiej szczelinie :P

Pod płytami? a gdzie ty tam masz płyty na tej wieży?

12 godzin temu, Ignachinio napisał:

A co do wojaków najłatwiej namierzać ich lornetką. Wtedy pojawiają się imiona każdy bez skrótu sier, kap to właśnie twój cel

No ja rozumiem że lornetką, można i snajperką ale oni się poruszają więc to na niewiele się zda, poza tym są za daleko żeby mi się wyświetliło nazwisko a jak podejdę za blisko to strzelają, mogę tylko strzelać na chybił trafił patrząc po strojach i liczyć na to że akurat ubiję tych co trzeba

12 godzin temu, Ignachinio napisał:

A Sidor chce 200000 przed czy po morderstwie na moście?

Masz na myśli morderstwa tych jankesów? nie, przed, poszedłem przez tunel z elektrami do niego

Nie rozumiem dlaczego nie mogę edytować postu z przed 15 minut:blink:

Znalazłem rozwiązanie na YT po wielkich bojach z cyrylicą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt trochę nie logicznie się wyraziłem :D ale już po problemie :)

Co do wojaków spod mostu to przyszło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie. Ci prawdziwi raczej powinni mieć do Ciebie podejście neutralne czyli nie strzelać także jak masz czas i chęci na zabawę zapisz wczytaj to postaraj się zabić jednego i zobaczyć reakcję pozostałych i tak po kolej.

Inna sprawa, że jeśli trzymasz długo kursor na postaci to jej imię się wyświetli czyli musisz śledzi cel aby to miało ręce i nogi.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio 

9 minut temu, Ignachinio napisał:

jeśli trzymasz długo kursor na postaci to jej imię się wyświetli czyli musisz śledzi cel aby to miało ręce i nogi.

no próbowałem i tak oczywiście, ale z daleka postać jest bardzo mała i nie udaje mi się trzymać tak kursora żeby cały czas był na postaci (postać musi stanąć chociaż na kilka sekund) i żeby wyświetlało się nazwisko bo jednak chwila jest potrzebna do tego aby się ono wyświetliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, to Kolega @cez137wybił wszystkich na posterunku.

A mi chodzi o wcześniej przed wybiciem. Jak idziesz od strony Kordonu na Wysypisko to po prawej masz atp a po lewej właśnie spichlerz. Tam obok stoi Krysiuk. I za tym budynkiem najemnicy nie powinni Cię widzieć a Ty ich tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.