Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@R4KET Jeśli chodzi o schowki, to bywa różnie... Ludzie kradną na potęgę:biggrin:

Jak zakładasz to gdzieś w odludnych miejscach, albo najlepiej na dachach budynków, tam gdzie npc nie chodzą. Jak nie jesteś sknerą i Cię stać to możesz założyć też schowek przy jakimś kwestowym npc który będzie Ci go pilnował w zamian za codzienną opłatę 500 rubli. Ale jak juz się na to zdecydujesz, to stanowczo odradzam zakładania schowka w barze u barmana. Jak miałem u niego plecak to codziennie miałem wiadomość że ten schowek został okradziony. Ale jak w barze założysz schowek u Zachara albo u Pietrenki, możesz spać spokojnie, nikt nie ruszy:)

A zamki potrzebne są tylko do tych skrytek znanych nam z podstawki. Mi się nigdy nie zdarzyło żeby z takiego schowka coś zginęło, ale lepiej się zabezpieczać i zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat ale to co kradną? Chyba jakieś wypasione giwery? Nie wiem może te co mamy z nagród za misję albo jakieś bardzo dobre arty? Bo ja różne rzeczy trzymam np na lokacji bar.

Mam od początku schowek w Barze w tej niebieskiej skrzyni koła bodajże Freemana i jeszcze mi nic z niego nie buchneli, kolejny mam w skrzyni na prawo od Baru, kolejny w krzyżu przed wejsciem do baru jak idziemy od Wysypiska za posterunkiem Powinności. I następny w krzyżu jak mijamy posterunek Powinności i idziemy na Magazyny Wojskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Przecież wyżej napisałem, że kradli mi ze schowka-plecaka, który założyłem w samym barze pod nadzorem Barmana. A kradli różne rzeczy, zazwyczaj pierdoły jak papierosy itp. Za to jak się założy taki schowek u Zachara albo u Pietrenki, to nikt nic nie zabierze.

Napisałem też, że ze skrzynki lub innego schowka znanego z podstawki nikt mi nic nie ukradł... Ale jestem zdania że jeśli jest taka możliwość to warto taki schowek zabezpieczać zamkiem, tym bardziej, jeśli trzymamy w nich wartościowe przedmioty. W OP 2.1 dosłownie WSZYSTKO może się przydać, więc lepiej być ostrożnym, niż być mądrym po szkodzie.:)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny Zobacz w opcjach jaki klawisz masz przypisany do funkcji Return.

I tak, musisz schować broń i mieć wolne ręce, żeby to działało. Żeby zapisać pozycję do której chcesz wrócić, naciskasz klawisz return dwa razy. Będzie wtedy słychać taki dżwięk przy zapisywaniu. Jak spadniesz, naciskasz klawisz jeden raz, i przywróci Cię do zapisanej pozycji.

Ale jak wyciągniesz broń, zapiszesz grę lub oddalisz się za daleko to return nie zadziała, będziesz musiał na nowo zapisać pozycję.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamek już jest więc jakoś spokojniej na serduszku.

Co do OP2.1 naprawdę gra się w niego mi świetnie, miałem tylko jeden wylot, płynności i stabilność to największe zalety tego moda.

Teraz pytanie do weteranów Solijanek - czy jest tu ktoś obecny kto znalazł wszystkie schowki Kolekcjonera bez używania poradników?

W zasadzie durnota lokalizacji schowków ww. jegomościa to jedyna rzecz jaka wybija mnie z immersji zawszę jak gram w Solę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zwinny napisał:

@wariat Dzięki, działa, pomocne to jest

Nie ma za co.:)

Co do tego spawnowania... Mi się wydaje że problem z tym wpisywaniem leży w patchach. Co nowszy patch tym nowsza wersja polonizacji. No i trzeba dobrze ustawić czcionkę i kodowanie w menu opcji. Ja mam wersję 8.0 i bez względu na ustawienia nie mogę nic tam wpisać, dlatego też na nagły wypadek dodałem sobie właśnie spawner, do którego nie trzeba wpisywać nic.

Ale to tylko moje gdybanie, niech się wypowie ktoś grający na wersji 8.2 i powie jak zrobić, żeby można było korzystać z tego okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakt Serafim? Hmm.... Wydaje mi się że w schowkach Kolekcjonera był taki, ale na 100% nie jestem pewny.

Jakieś zadanie dla Matki na znalezienie czegoś w Kurczatowie? Pierwsze słyszę, ja nie miałem takiego zadania. A w którym mniej więcej momencie gry miałeś z nią dialog o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat serafim nie ważne użyłem już spawnera 

Matka dała zadanie na kurczatowie, poszedłem i zrobiłem dla ich liderki questy może to to było 

Wiesz może jak się dostać u dzika w bazie do magazynu za kratami? Tam jest likier bailers, muszę dla kuźniecowa zanieść

Jeszcze walther p38 potrzebny a spawnera nie chcę już używać  

 

Edytowane przez Zwinny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.