Jump to content

Dołączenie do frakcji


Recommended Posts

@Szwagier Niektóre zadania poboczne wymagają zabicia nie nastawionych do ciebie wrogo osób. Co może uczynić, może nie od razu całą frakcję ale jej grupę wrogami. A jeśli chcesz być z każdym kim się da w dobrych relacjach może to stanowić problem. + Nie wszystkie z osób za których głowę jest nagroda zrobiły coś co jest  warte ich śmierci. I może ci być niektórych po prostu szkoda, np taka jedna osoba na Agropromie ale do tego to już sam dojdziesz.
Jeśli nie jest ono (zadanie) konieczne to możesz go nie wykonać.
A jak chcesz lub musisz to najlepiej zrobić to po cichu. A, że stalkery nie są dość dopracowane  pod względem skradankowym to czasami warto sobie pomóc. Czasami możesz zabić stalkera (ważne aby natychmiastowo np. nożem w twarz)  bez reakcji jego towarzyszy, jak się nie da to można zapisać grę i parę razy próbować, za pewnym razem się uda. A np. na Magazynach Wojskowych czasem starczy się przebiec pół mapy i z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

@Szwagier Grasz przecież w Cień Czarnobyla, a nie jakiś tam mod. Chcesz go przejść do końca, to nie kombinuj i nie porównuj do innych gier. Trzymaj się tego co daje scenariusz gry. Strzelaj tylko do tych, którzy strzelają do Ciebie pierwsi. W większości przypadków będą to bandyci. Ale ich ugrupowania nie są ze sobą powiązane i eliminacja jednej grupy nie zmienia nastawienia innych. Już na Kordonie masz sprawę Kuzniecowa. Lepiej dawać mu wódkę niż zabijać jego i ochronę mostu. Strzelania będzie sporo w innych sytuacjach.

I mała podpowiedź z praktyki. Na Kordonie z prawej strony po wyjściu z wioski, koło zwalonego drzewa urzędują dziki. Koniecznie trzeba je jak najszybciej zlikwidować. Zadanie na to daje chyba Sidor. Wpada trochę kasy i pozyskujesz Meduzę. A zabić je trzeba dlatego, że przy złym układzie spawnu dziki potrafią patrolujących drogę żołnierzy podprowadzić pod wioskę i wywołać wojnę z nowicjuszami. Może zginąć któryś z ważnych enpeców.

 I takie coś. Jeśli zadajesz pytanie, podaj jak daleko już zaszedłeś w grze ( co aktualnie wykonujesz ), bo to jest istotne dla podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem każdy początkujący gracz, który nie przeszedł podstawki, nie powinien brać się za mody fabularne. Jak źle trafi, to tylko się zniechęci do dalszych przygód. Wystarczy wybrać coś, co cieszy oko, ale w żaden sposób nie ingeruje w historię. Na przykład:

  1. Autumn Aurora 2.1
  2. Sky Reclamation Project (SRP) 
  3. ABR Mod 

Dopiero później eksperymentować i podążać za radami weteranów. 

Szczerze mówiąc @Szwagier to Ci zazdroszczę. Szkoda, że nie można się cofnąć w czasie i nie przeżyć tego jeszcze raz. 

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

@SzwagierMeduz nigdy nie za dużo. Zabijesz dziki, rozbij skrzynie. Uważaj, aby za blisko nie było wojaków.

Pobiegałeś już po strychach i piwnicach? Na strychu ostatniego domu po lewej przy wejściu znajdziesz kombinezon. Trzeba przeskoczyć z dachu. Jak z ciężarówki przy płocie przeskoczysz na dach, to na strychu też masz ciekawe rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

@Szwagier Zadanie te należy do tych co jakiś czas można powtarzać. + Postać na Jantarze też na nią będzie mieć zadanie. To dość powszechny artefakt więc chomikować chyba nie musisz, ale to zależy od ciebie.

Jedną jeszcze meduzę chyba możesz znaleźć w strefie anomalii na północ od wioski. Jak wychodzisz od Sidora to zaraz na lewo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity