Jump to content

Nieproporcjonalne obrażenia


chszarz

Recommended Posts

Witam! Zacząłem grę w tego moda i szybko zauważyłem że jest on ekstremalnie lub wprost absurdalnie trudny. Po starciu z kotem (tym mniejszym) przy jednym ataku i drapnięciu łapką na najłatwiejszym poziomie ubywa od razu jakieś 1/4 zdrowia a dalej nastepuje dalsza utrata zdrowia aż do wykrwawienia na śmierć jeśli nie mamy bandaża lub apteczki. Więcej komentarza chyba tutaj nie trzeba... Czy istnieje może jakaś metoda (łatka, patch) na to szaleństwo? Bo inaczej szkoda by było moda...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, chszarz napisał(a):

zauważyłem że jest on ekstremalnie lub wprost absurdalnie trudny.

A czy dla ciebie istnieje w ogóle jakiś mod, który taki nie jest? 😁

Cytat

dalej nastepuje dalsza utrata zdrowia aż do wykrwawienia na śmierć jeśli nie mamy bandaża lub apteczki. Więcej komentarza chyba tutaj nie trzeba...

No i...to chyba działa jak trzeba.

 

Tak w ogóle to na szybko zacząłem szukać jakiegoś takiego moda zmniejszającego obrażenia i na razie znalazłem tylko takie co je zwiększają 🤣 bo mod jest za łatwy.

Może będziesz miał więcej szczęścia szukając czegoś z "decreased damage" albo fight. Albo coś z balance/rebalance odnośnie walki lub poziomu trudności.

 

@edit

Może coś z modów tego typu?

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/easier-anomaly

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dla kogo taki mod może być za łatwy. Chyba tylko dla wyjadaczy, którzy zjedli zęby na graniu w mody do Stalkera albo na tworzeniu ich. Dla mnie sytuacja, gdy mały kot zadaje obrażenia podobne jak dzik w oryginale i do tego porusza się z prędkością, że zdąży cię 5 razy dopaść zanim ty się rozejrzysz jest totalną przesadą. 

Znowu odnosze wrażenie, że ktoś stworzył tego moda nie po to, aby dać satysfakcję graczom, tylko po to żeby coś komuś lub sobie udowodnić. Coś na zasadzie Patrzcie frajerzy jakiego wy...bistego moda stworzyłem i jak umiesz grać to walcz z kotem, który przemieszcza się z prędkością geparda i zabija jednym machnięciem łapki. Szczyt absurdu... Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać... Mod wylądował w koszu i niestety jest to moja czarna lista z wykrzyknikiem i pozostaną tylko wspomnienia rozczarowania.

Link to comment
Share on other sites

Nie żeby coś, ale Anomaly to jest generalnie po prostu mniej upośledzone Misery, a tenże mod znowu był stworzony głównie z myślą o ludziach co, powiem wprost, lubią chyba masturbację przy pomocy papieru ściernego o wysokiej ziarnistości. Ten mod jest specjalnie tak wyśrubowany, że wszelka mowa o realizmie po prostu po pewnym czasie wylatuje przez okno z prędkością mach 1. Ale ludziom to nie przeszkadza z jednego powodu - Anomaly jest "gotowcem", nie trzeba się bawić w przerabianie plików albo ręczne ich łączenie. Pobierasz i grasz.

 

Dlatego tak naprawdę to po dziś dzień na bazie COCa wyszło niewiele faktycznie nowatorskich produkcji. Większość tego co ludzie robią to właśnie ten pseudo-realizm od którego i tak zajeżdża drewnem (no ale na to nic nie poradzisz, to już wina XRay-a) i niemalże wszystko opiera się na Misery - czytaj: wpieprzyć 10 000 przedmiotów, drugie tyle mechanik i powiedzieć, że jest "content". No fakt, content jest - nie znaczy że dobry.

 

Generalnie jest to temat rzeka i nie będę tutaj brnął dalej w niego bo książkę by można napisać. Jeśli ktoś chce, to na COCa 1.4.22 można sobie sprawić solidnego mod-packa w którego będzie się dobrze grało bez zbędnych idiotyzmów. Sam sobie takiego sprawiłem i gram na nim czasami - jest dobrze, trzeba uważać, ale nie ma tego typu fanaberii, że pies mnie ugryzie jak mam na maksa ulepszony Egzoszkielet i nagle krwawię w 15 miejscach i potrzebuję 50 bandaży, żeby to zatamować.

  • Positive 4
  • ? 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, chszarz napisał(a):

Mod wylądował w koszu i niestety jest to moja czarna lista z wykrzyknikiem i pozostaną tylko wspomnienia rozczarowania.

@chszarz, jeżeli będziesz miał jeszcze problemy ze wszelkimi obrażeniami w modach, to napisz do mnie na PW. Większość modów można przerobić tak, by poziom trudności odpowiadał umiejętnością gracza.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@chszarz  

Witam. Gwarantuję, Anomaly jest miodny, jednak bez modyfikacji (nie patrz na gotowe paczki), personalizacji opcji w grze, tudzież fikołków logicznych, bywa irytująco toporny.  To stara gra i rozsądnie jest zrozumieć mechanizmy, którymi steruje. “Koty”, inne dziwolągi (psy, kuny jenoty) najłatwiej jest odstrzelić kiedy szarżują, podbiegają. Istnieje mod, można też w plikach zmienić “wartość szybkości” wpływający na tychże jakże kurewsko irytujących przeciwników. ( Ponadto, odskakiwać i pach, to nie trudne).

Poza tym dobrze jest skonfigurować personalnie w ustawieniach: Szybsze zużycie baterii i broni, lekkie podniesienie cen a wtedy  znajdowany złom nabierze sensu, pod gracza. To nie trudne.

Mody, magazynki (Mag Redux); świetnie wyważają grę. Kombinujesz co wziąć, ile czego wziąć; zależnie od kombinezonu. Oraz mod na żarcie, zachęcam rozważyć. To taki prymitywny “Skayrim”, którego gracz układa pod siebie.

  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.