Jump to content

Recommended Posts

Trochę już gram w Stalker Anomaly i irytuje mnie fakt że po wykonaniu questa ( np. zabicie jakiegoś stalkera lub mutanta ) muszę wracać do zleceniodawcy pomimo, że nie jest to quest typu ,, przynieś xyz".Wiem że istnieje mod , który oszczędza graczowi całego back-trackingu, a pieniądze dostaje się już w terenie , ktoś wie jak się nazywa ?

Szukam też jakiegoś moda który upiększa bronie z podstawowej gry , bo BaS zamiast tego dodaje nowe bronie , zostawiając te oryginalne nietknięte. Czy jest jakiś dodatek który dotyczy również tych waniliowych pukawek?

Edited by 404_error
Link to comment
Share on other sites

Broń ci się nie podoba  🤪  a konkretnie ?  wstaw może kilka screenów  co jest dla ciebie OK a co nie.  Zobaczymy. 

Chodzi ci o same ikony , animację  ???   ......oryginalne nietknięte to znaczy które ?

 

ps.

Jeśli chodzi o kasiorkę za wykonanie zadania to spróbuj może  tego    Autocomplete Tasks v2.1.4

Używasz MO2 ?    nie będzie problemu z instalką..   Przetestuj i daj znać czy wszystko dobrze działa.   Kasa powinna bez problemu wskakiwać ale co np. z adresami stashy/kryjówek ?  albo ktoś zapłaci ci w prezencie artem i ............ No właśnie. 

Edited by Marcx
  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@Marcx Po pierwsze , dzięki za moda, powinien działać, aczkolwiek jestem buntownikiem i nie używam mo , jeszcze go nie instalowałem .

 

Co do broni, hmm wizualnie chodzi głównie o grafikę, jakość broni , ale także , że w porównaniu do BaS , te podstawowe wydają się mniejsze w skali , jakby za małe na ręce stalkera , kolejna rzecz , nie pasują do nich wszelkie dodatki z BaS , pomimo że nie jest to jakaś duża niewygoda,  jednak gdzieś tam w duszy boli .

Ps. 

Sc przyśle jutro , posiedzę , podeślę te najmniej lubiane

 

@vidkunsen ♥️ ak ma chyba 76 lat a dalej cieszy oko 

 

Jeszcze jedno , chciałbym sobie upiększyć stalkera , ale taki Agressor Reshade zamula grę , np. spóźniony głos animacji , spadek klatek itp , czy są bardziej oszczedne reshady ?

Edited by 404_error
  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

@404_error  Upiększyć stalkera   ........Agressor Reshade  ?        ......  wyrzuć to ba******ie ✔️   Do Anomaly jest tyle innych modów które spowodują to czego oczekujesz , że daj spokój z reshade.   Nie Używam ani do anomaly ani gammy ani efp. 

Polecam : 

1. Enhanced Shaders 1.10
2. Screen Space Shaders 20.2.
3. Atmospherics  Anomaly version.   .........w tej właśnie  kolejności na liście modów.    Na początek    Używasz oczywiście ModOrganizera2    ( pytałem już ale nie odpowiedziałeś )

W powiązaniu z tym pytaniem  następne jest takie.  Twój  BaS  ile waży ?  spolszczony ?  jaki ma priorytet na liście  MO2 ?  Używam ten mod i niczego mi nie psuje ani nie ogranicza.  "  ( nie pasują do nich wszelkie dodatki z BaS ) "  Mod aktualizuje 100 różnych broni i dodatków w tym wszystkie  aka-cze.   Skalę też można skonfigurować jeśli jest taka potrzeba.

 

ps.

Oczywiście trzeba dodać przy okazji , że wszystkie "upiększenia " kosztują.  Wymagają w miarę mocnego sprzętu 🤪 ...niestety.  Tak to już jest.

Edited by Marcx
PS
  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

@Marcx na Atmospherics wpadłem sam podczas poszukiwań i muszę przyznać ,że mnie zainteresował, pobrałem już , dzisiaj będę testować 

Jeżeli chodzi o MO2 to pisałem , tyle że małą czcionką, pardon 

W dniu 15.05.2024 o 16:45, 404_error napisał(a):

jestem buntownikiem i nie używam mo , jeszcze go nie instalowałem

Wszystkie mody przerzucam ręcznie do folderów gamedata itd , wymaga to trochę pracy , także chce zainstalować MO2 .

 

Ile ważą moje pukawki hmm , nie sprawdzałem, ale pobierałem sam mod bez spolszczenia ( lubię z angielska) . Z tego co wiem w takiej formie waży ok. 3 GB .

Takkk  , zdecydowanie, upiększenia potrafią nieźle przypiec komputer , ale zawsze ma sie grill za darmo , więc mnie nie boli .

-------------------------------------------------------------------

Zainstalowałem jeszcze pakiet modeli HD dla npc , a jeżeli chodzi o vaniliową broń to znalazłem :

-Blindsides reanimation( +JSRS patch)

-AWAR

Więc jakoś sobie radzę 🙃

PS. Autocomplete task  działa wyśmienicie, już mniej bolą mnie kolana , dzięki .

Edited by 404_error
Link to comment
Share on other sites

@404_error   " Wszystkie mody przerzucam ręcznie ....."  tak,  to sprawdza się świetnie jeśli masz ich 10 a każdy dodaje lub modyfikuje co innego

Sam jest zwolennikiem takiego podejścia od lat.  W ten sposób traktowałem choćby serię  X3  od   " X2 The Threat " po  " X4: Kingdom End "  gdzie było od 20 do 150 modów  czy  poszczególne Fallout'y .   Przy okazji nie podobało mi się, że mody były 'eng' więc samodzielnie robiłem ' pol ' .  Problem pojawia się kiedy modów jest 300 albo ponad 1200 jak w  SKYRIM'ie .   Nie jesteś w stanie ogarnąć tego ręcznie na piechotę, zajęło by to całe wieki.   Jeśli jeszcze dodatkowo chciałbyś samodzielnie robić spolszczenia do modów a przynajmniej niektórych to ....MASAKRA jest,  nie do zrealizowania. 

I tu pojawia się ModOrganizer , który daje duże możliwości.  Jego główną cechą i zaletą  jest to , że nie ingerujesz bezpośrednio w pliki zainstalowanej  gry . Nie zastanawiasz się, gdzie które pliki wstawić  ...zastąpić istniejące czy nie ( co potrafi wysypać grę ) itd.  itd.   Zawsze możesz odpolić grę z exe a nie z MO2 albo ......  zmienić paczkę modów do gry zmieniając profil.   Najważniejszy w każdej zmodyfikowanej grze jest loadorder  ,  który ustawiasz w kolumnie 'Priorytet' . 

Dlatego wspomniałem o kolejności na liście modów.   Jeśli np. w tych trzech  wymienionych , w każdym jest plik  xxzz.script , każdy z nich o innej zawartości  ......to który ma być tym czytanym finalnie przez grę   

 

ps.

BaS nie rozpakowany to  2.84 GB po rozpakowaniu ponad 7GB .  ( ten najnowszej wersji )  

Z grillem trzeba uważać  :pies: bo trzeba będzie  :050: na   OSP.   :smile_gruzovik:

Edited by Marcx
  • For exceptional help 1
Link to comment
Share on other sites

@Marcx wiem doskonale o czym mówisz , bo widok "game crushed " itp to u mnie wręcz tapeta na kompie , ale ruszyłem dupsko , MO2 zainstalowany , i muszę przyznać to że...sprawia to wręcz przyjemność , i tak , oszczędza kupę czasu .

Rozumiem o co chodzi z kolejnością modów , można ułożyć je tak żeby się nawzajem nie wyniszczały, na tym polega cała sztuka, ale i mała udręka. 

Zainstalowałem efp ( wreszcie nadeszły te czasy ) i mam też swój modpack, którego lubię sobie ulepszać, upiększać , a liczba modów do gry stale rośnie 😁

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.